Świetlica

swietlicakonkurs            Nie tak dawno cieszyliśmy się czasem świątecznym, a potem planowaliśmy, co będziemy robić w czasie „majówki”. Czas płynie szybko i te świąteczne dni są już za nami... Miło więc będzie wspomnieć jeszcze o świątecznych międzyświetlicowych konkursach: jednym, który zorganizowała nasza świetlica i drugim, w którym wzięliśmy udział (organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej Nr 8), gdzie wyróżnienie zdobyła uczennica z naszej świetlicy.

         „Moja pisanka-wyklejanka” - to organizowany przez świetlicę naszej szkoły konkurs, w którym dzieci na kartkach papieru wykleiły z malutkich kuleczek bibuły obrazy przedstawiające wielkanocne pisanki. Nadesłane prace po prostu nas zachwyciły i dostarczyły artystycznych wrażeń! Prac wykonano 77, a tworzyły je dzieci ze świetlic szkolnych oraz oddziałów przedszkolnych następujących szkół w Rumi: SP1, SP4, SP7, SP8, SP10 oraz grupy z Przedszkola „Pod Topolą”.

Z tak dużej ilości prac wykonanych zarazem na wysokim poziomie artystycznym, niemożliwe było wyłonić pojedyncze miejsca „na podium”. Komisja pracowała w pocie czoła i wyłoniliśmy: Grand Prix, cztery – I miejsca, siedem – II, dziewięć – III oraz aż 39 wyróżnień. Patrząc na fotorelację z wystawy przyznacie nam rację, że nie można było pominąć żadnej z umieszczonej tam nagrodzonej pracy! Bardzo miło było nam gościć nagrodzonych uczniów w naszej szkole na uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród rzeczowych.

Wymienimy teraz nagrodzonych uczniów z naszej szkoły:

I miejsce – Adaś Dybizbański – kl. Ib

II miejsce- Monika Padinjareveetil – kl. Ib

III miejsce – Marysia Korcz – kl. Ib

wyróżnienia: Kacper Wiśniewski – grupa „O”, Małgosia Guz – Ib, Dawid Barthelke – IIa, Agata Czechowicz – IIa, Mia Franche – IIa, Natalia Szreder – IIa.

GRATULUJEMY!

         Świątecznym konkursem, w jakim nasza świetlica wzięła udział był konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej zorganizowany przez SP8 w Rumi. Temu zadaniu sprostało trzech uczniów z naszej świetlicy: Patryk Dzikowski z kl. Ia, Małgosia Guz z kl. Ib oraz Marta Semerling z kl. Ib. Małgosia Guz została wyróżniona przez organizatorów pamiątkowym dyplomem oraz nagrodą rzeczową, ale my wyróżniliśmy wszystkie trzy prace, gdyż palemki były piękne i wymagały wiele pracy!

 

Kliknij, żeby zobaczyć zdjęcia.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7

im. Karola Wojtyły

w Rumi, ul. Batorego 29

 

zaprasza do udziału

w KONKURSIE PLASTYCZNYM

„Moja pisanka – wyklejanka”

przeznaczonym dla uczniów uczęszczających do świetlic szkolnych
oraz grup „O” ze szkół i przedszkoli.

 

Celem naszego konkursu jest propagowanie tradycji świątecznych oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości twórczej dzieci.

Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie przez dzieci pracy plastycznej
w formacie A-4 techniką wyklejania naszkicowanej pisanki (pisanek) kulkami
z bibuły. Pisanki mogą być wkomponowane w rysunek wykonany kredkami
bądź farbami.

Każdy uczestnik wykonuje tylko jedną pracę konkursową, grupowe prace nie będą oceniane.

Termin składania prac: do 01.04.2019 r.

Prace przynosimy do świetlicy szkolnej.

Komisja konkursowa powołana przez organizatora przyzna miejsca: I, II i III oraz wyróżnienia. Nagrodzeni uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Kryteriami oceny pracy będą : wrażenia artystyczne, staranność wykonania pracy, kreatywność dziecka. Organizator nie zwraca prac konkursowych.

Dnia 03.04.2019 r. powiadomimy o wynikach konkursu, zaś uroczystość rozdania nagród odbędzie się dnia 05.04.2019 r. o godzinie 9.00.

 

Zapraszamy do wspólnej pracy i zabawy!

 

 konswiateczny  18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi odbyło się uroczyste nagrodzenie laureatów międzyświetlicowego konkursu plastycznego "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa". Uczennica naszej szkoły - Agata Czechowicz z klasy IIa zdobyła III miejsce - gratulujemy! Jej praca została dostrzeżona spośród licznych prac uczniów ze szkół w Rumi i Redzie. W konkursie wzięły udział jeszcze dwie prace uczennic uczęszczających do naszej świetlicy i wszystkie dzieła wystawione były na kiermaszu świątecznym w SP 9 w Rumi, z którego zebrane środki przeznaczone zostały na potrzeby dziecięcego hospicjum w Gdyni "Bursztynowa Przystań".

 śdekor   Ponieważ już przystroiliśmy naszą świetlicę na Święta, myślimy,że Mikołaj spojrzał na nas łaskawszym okiem i nie zapytał: „czy byłaś/-eś/ zawsze grzeczna/-y/?

   Podrzucił do nas stonogę (robiliśmy wcześniej stonogę o stu nogach z żołędzi) oraz nowe gry. Dzieci na poczekaniu nazwały stonogę: Janusz. W świetlicy tego dnia była już tylko zabawa, z przerwami na małe co nieco, ponieważ wszyscy mieli mnóstwo słodkości. Na deser po deserze unosił się już tylko zapach zjadanych pomarańczy.

swlan   Z początkiem grudnia nasze myśli wybiegły jakoś momentalnie do tych magicznych chwil z końca roku, kiedy Święta Bożego Narodzenia otaczają nas swoim blaskiem. Czemu tak tęsknimy do tych Świąt? Coś nas jednoczy, a zarazem pozwala na osobistą refleksję.

   W natłoku zajęć i codziennych obowiązków przyjemnie było usiąść wspólnie przy stoliku i tworzyć swoje małe łańcuszki. Dzieci dobierały ulubione kolory i łączyły jeden element z drugim, trzecim, czwartym... Potem podpisywały początek i koniec swoim imieniem. Łańcuszki rosły i rosły, aż połączyliśmy je w jeden wspólny łańcuch. Trzeba było zawijasów i zakrętasów, aby zawiesić go w świetlicy.

Żadne dziecko nie jest samo – wystarczy podać sobie rękę i już jesteśmy silniejsi...

 

  swietlica2          Świetlica, tak jak całe środowisko szkolne, z wielkim zaangażowaniem przygotowywała się do uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Grupa świetlicowa występowała z przejęciem na uroczystym apelu - wszystkie dzieci wspaniale się przygotowały, szczególne gratulacje za odwagę i wzruszający występ dla naszych solistek: Bianki, Agatki, Nadii, Ani i Natalii.

Przez cały listopad dla uczczenia naszej Niepodległej sala świetlicowa mieniła się na biało-czerwono...

            W świetlicy jesień jest wesoła i inspirująca. Nikomu nie brakuje pomysłów oraz zapału do pracy i zabawy. A jeśli czasami ogarnie kogoś jakiś mały jesienny smuteczek, potrafimy nawzajem się pocieszyć!

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Pompony duże i małe...

Jesienne robótki..

Nasze ulubione klocki Clics

 1 2

3 9

410

5  6  7

Czerwiec 2018 r.

Słoneczna Świetlica aktywnie włączyła się w promocję SP 7.

Przygotowaliśmy między innymi róże z krepiny wraz z przesłaniem w postaci legendy o kwiatach. Tworząc nasze dzieła  najpierw wybieraliśmy ulubione kolory kwiatów, a następnie formowaliśmy  ich płatki, zaś w rękach naszej Pani róże już tylko rosły ... 

  20180614 160143   20180614 161332  20180614 16165420180617 09574220180622 195003

sw2Za drzwiami świetlicy jest głośno – te panie ze świetlicy pewnie tylko siedzą za biurkiem, a dzieci hałasują – w internecie na temat świetlic szkolnych można usłyszeć różne głosy...

Nie wiemy oczywiście, co dzieje się we wszystkich świetlicach, ale chciałybyśmy jako wychowawczynie Słonecznej Świetlicy SP 7 przedstawić się i powiedzieć słówko o naszej pracy. Priorytetem w naszej świetlicy jest odrabianie prac domowych oraz pomoc w nauce i rozwijaniu zainteresowań dzieci.

sw1Nasza świetlica nazywa się „Słoneczna", bo mamy ściany w słonecznym kolorze, często zaglądają tu promienie słońca, ale przede wszystkim dlatego, że staramy się, aby każde dziecko dobrze się tu czuło i uśmiechało się słonecznie.

Smutne buzie szybko się rozweselają, ponieważ mamy mnóstwo pomysłów na dobrą zabawę. Jednak żeby wszyscy dobrze się tu czuli, w „Słonecznej Świetlicy" trzeba przestrzegać ustalonych reguł.

Myśleliśmy, że w świetlicy można robić to, co się chce. Po skończonych lekcjach, na których należy być cicho, wbiegliśmy z krzykiem do świetlicy. Rzuciliśmy plecaki, niektórzy się rozpychali, inni coś wyciągali z półek, a jeszcze inni wyrywali sobie z rąk nasze ulubione duże klocki-pufy i kłócili się o nie. Nasza Pani szybko nas uciszyła. Okazało się, że w świetlicy panują pewne reguły, których trzeba przestrzegać. Pani powiedziała, że najlepiej, jeśli wspólnie ustalimy zapisy kontraktu, który będzie obowiązywał w „Słonecznej Świetlicy". Bardzo nam się to spodobało.

Gdy skończyliśmy, każdy z nas podpisał się pod ustalonymi zasadami.

Łatwo jest się podpisać, kiedy zna się wszystkie litery swojego imienia. Ale teraz, gdy obowiązuje nas kontrakt, już wiemy, że wcale nie jest tak łatwo przestrzegać jego zapisów.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa