zlh19   23 stycznia 2019 r. odbyła się Żywa Lekcja Historii. Społeczność naszej szkoły, w mroźne przedpołudnie, spacerem udała się do SP 10 i w zależności od wieku uczestników, wzięła udział w 5 tematycznych przedstawieniach. Uczniowie "na własnej skórze" mieli okazję zapoznać się z uzbrojeniem i strojami zgodnymi z realiami prezentowanej epoki. Zajęcia trwające około 50 minut, barwnie przeprowadzili członkowie Chorągwi Komturstwa Gniewskiego z Panem Krzysztofem Góreckim na czele.  

RSM19   Rajd Strażnicy Marzeń to już kolejny rajd dla najmłodszych zorganizowany przez naszych uczniów pod kierunkiem pani Danuty Sosnowskiej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Turystyki "Włóczykij". Nasi uczniowie są w trakcie tych niezwykłych projektów zarówno głównymi aktorami jak i uczestnikami. Marzą, tworzą, współpacują i przeżywają najprawdziwszą przygodę życia.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia.

sport19  W sobotę 26.01.2019 klasy piłkarskie uczestniczą w turnieju piłki nożnej.
   Kuba, Maciek, Dawid, Nikodem, Dorian i Łukasz reprezentują Szkołę Podstawową nr 7 w rozgrywkach.

 pozegnanie  "Róbmy wszystko, żeby być taką wspólnotą, o jakiej marzył Paweł Adamowicz", tzn. wolną od nienawiści, tolerancyjną, o szerokim wachlarzu kultury osobistej i dla której słowo "POMAGAM" to przede wszystkim czyny ❤️ społeczność naszej szkoły również uczestniczyła w ostatnim pożegnaniu Pana Prezydenta Gdańska.

caritass   Nasze Szkolne Koło Caritas dziś piecze gofry i będziemy to robić regularnie co miesiac. Pieniądze z dzisiejszej akcji przeznaczymy na spełnienie marzenia pewnej starszej pani:

Szanowni Państwo ,

uprzejmie proszę o zapoznanie się z  listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. 

Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.

 

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

 

Z wyrazami szacunku

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów w wersji pdf

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców w wersji pdf

Podziękowanie

pspW tym roku zapraszamy do udziału w następujących konkursach:

 1. INDYWIDUALNY KONKURS INTERNETOWY. 
  Dla tych, którzy lubią szperać w internecie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-5, do którego można zaangażować rodziców lub opiekunów. Ten konkurs będzie aktywny w marcu, tak więc macie jeszcze chwilę!

 2. KLASOWY KONKURS NA SCENARIUSZ GRY TERENOWEJ. 
  To konkurs, w którym weźmie udział cała klasa (4-8 oraz gimnazja), to świetny pomysł na zaangażowanie poprzez zabawę wszystkich uczniów oraz nauczyciela. W napisaniu scenariusza gry terenowej liczą się wszystkie pomysły i głosy, to praca w zespole oraz możliwość przetestowania gry, którą stworzycie.

 3. INDYWIDUALNY KONKURS PLASTYCZNY – PROJEKT KARTKI 
  KARTKA BOŻONARODZENIOWA lub WIELKANOCNA pt. „Kartka od strażaków”. Jesteś uczniem klas 1-6, lubisz rysować, szkicować, masz zdolności plastyczne? – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Stwórz kartkę okolicznościową, którą chciałbyś dostać od strażaka. Jakie elementy na niej powinny się znaleźć, postawisz na klasykę i minimalizm, czy bogactwo szczegółów?

 4. KLASOWY KONKURS NA SPOT FILMOWY 
  „Pożar w szkole – znam zasady bezpiecznej ewakuacji”. To drugi z konkursów dla całej klasy (4-8 oraz gimnazja). Możecie poczuć się aktorami, scenarzystami, operatorami „kamer”, a może ktoś z Was stworzy własną muzykę. Praca w zespole przy tym przedsięwzięciu pozwoli Wam poznać swoje zdolności i predyspozycje, a przy okazji będzie materiałem który poruszy kwestie bezpieczeństwa w Waszej szkole.  

Kliknij, aby zobaczyć więcej informacji.

tk19

  6 stycznia 2019r.  Pani Dyrektor SP nr 7 w Rumi-- Liliana Król, nauczyciele, rodzice i dzieci oraz dziadkowie, ciocie i rodzeństwo, brali w

spólnie udział w przemarszu Orszaku Trzech Króli. Dorośli i dzieci paradowali w koronach i strojach historycznych; śpiewali kolędy i wzięli udział w występach i poczęstunku.

Pani Dyrektor jeszcze raz dziękuję społeczności szkolnej za tak liczne przybycie. 

zew19   W niedzielę 6 stycznia 2019r. jedni świętowali na ulicach miasta w Orszaku Trzech Króli, a inni na leśnych ścieżkach na Królewskiej Piętnastce. A o czym mowa? O Zimowej Eskapadzie Włóczykija, imprezie organizowanej przez InOwców związanych z naszą szkołą. Swój finał w progach naszej szkoły znalazłyy trzy turystyczne trasy InO - Królewska Piętnastka (15km), Gwiezdny Szlak (10km), Zimowa Eskapada Włóczykija (5km). Na mecie mozna było odpocząć przy kawce lub herbatce, posilić się przepysznym gulaszem i karpatką, oraz podzielić wrażeniami ze szlaku z innymi uczestnikami Eskapady. Atmosfera była świetna przez co nikomu nie spieszyło się do domu.
   Już dziś w imieniu organizatorów zapraszamy 6 kwietna na kolejną edycję Wiosennego Włóczykija.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa