Patryk18  W dniu dzisiejszym obchodzono w naszej szkole dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Uroczystość ta stanowiła podsumowanie lekcji kulturowych na temat krajów anglojęzycznych. 
   Każdy mógł skosztować ‘zielono-pomarańczowych pyszności’, kanapek z sałatą, ogórkiem i pomidorem, dżemem agrestowym i kiwi, zjeść zielone ciasta i babeczki, napić się pomarańczowego soku, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. 

 Pipi12.03.2019r. w naszej szkole rozpoczęliśmy Święto matematyki (a właściwie święta - bo potrwają kilka dni) związane z liczbą "pi"
  Odbył się  konkurs międzyklasowy pt. "Matematyka dzika".
W kategorii klas IV-VI wygrała klasa 6a, w kategorii klas VII-VIII klasa 8b,a wśród gimnazjalistów najlepsza była klasa 3b. W czasie lekcje matematyki też nawiązywano do obchodów tego święta.
 W dniu dzisiejszym oceniono również plakaty związane z liczbą "pi" przygotowane przez klasy. Proszę oceńcie sami.

wlochySZKOLNA WYCIECZKA DO WŁOCH  Sp 7 i Sp 10 w Rumi
04.03.2019 – 09.03.2019.

 

Podróżujmy i poznawajmy świat, otwierajmy się na wiedzę i zgłębiajmy kultury. Sięgajmy po piękno tego globu, który jest dla nas stworzony!

 

Te słowa przyświecały nam kiedy w marcowe dni przemierzaliśmy trasę blisko 6000 km, po uroczych zakątkach słonecznej Italii. Miło jest zdawać relację z czegoś, co zapamięta się do końca życia! Tak można bowiem śmiało powiedzieć o wspaniałym przeżyciu, w jakim mogło wziąć udział 46 uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.

Biuro podróży Atas, które było organizatorem naszej wyprawy, określiło tę podróż jako „ niezapomnianą podróż do najciekawszych włoskich miast”. Faktycznie, bowiem zwiedzaliśmy kolejno ważne dla tego półwyspu zakątki.

   W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami brali udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Wszyscy wspólnie tworzyli maski niczym starożytny rzemieślnik, korzystając z różnorodnych materiałów, m.in. bandaży gipsowych, farb, balonów i innych akcesoriów plastycznych. W czasie, kiedy nasze maski wysychały podziwialiśmy scenę typu elżbietańskiego, wzorowaną na scenach teatrów angielskich epoki Elżbiety I. Na zakończenie uczestnicy warsztatów opowiedzieli kilka słów na temat zrobionej przez siebie maski, którą wraz z otrzymanym dyplomem zabrali do domu.

konkursang   5 marca uczniowie SP7 klas od II do VIII, chętni rozwijać swoje umiejętności językowe przystąpili do konkursu FOX z języka angielskiego. Emocji nie zabrakło już na samym początku przy kodowaniu kart odpowiedzi. To był nasz wspólny debiut konkursowy. Po wyczerpującej i pełnej satysfakcji z podjętego wyzwania pracy, czekamy na ogłoszenie wyników, niestety całe dwa miesiące Mam nadzieję jednak, że dzisiejsze gofry choć na chwilę osłodziły gorycz oczekiwania na rezultaty z podjętego wysiłku.

pols   26 lutego wszyscy uczniowie klas IV – VIII, czyli uczestnicy szkolnego konkursu „Zabawa z polszczyzną” poznali zwycięzców dwóch etapów zmagań z zadaniami sprawdzającymi znajomość naszego ojczystego języka. Dyplomy i nagrody trafiły do rąk 20 uczniów wyróżniających się w poprawnym posługiwaniu się polszczyzną, a trojgu z nich przyznano zaszczytne tytuły MISTRZÓW. Szkolnym Mistrzem Ortografii została Emma Moza z klasy V a, tytuł Mistrza Frazeologii przyznano Aleksandrze Siembidzie z klasy VII a, a Mistrzem Języka Polskiego ogłoszono Adriana Sałatę z klasy VIII a. Wszyscy laureaci konkursu odebrali nagrody i gratulacje od pani Małgorzaty Łoboz, wicedyrektora szkoły, która wyraziła słowa uznania dla wiedzy i umiejętności naszych uczniów.

  Konkurs zorganizowany w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego był dobrą okazją do tego, by potwierdzić ważną rolę języka w naszym życiu, codziennych kontaktach i relacjach między ludźmi. Warto zatem dbać o jego poprawność, piękno i bogactwo.

Jolanta Eisner

 ang3  Dzięki magazynowi popularnonaukowemu National Geographic Odkrywca, w którym znajdują się teksty pisane po angielsku (wraz ze słownikiem trudniejszych wyrazów), uczniowie mogą nie tylko rozwijać swoje talenty językowe, ale oswajać się z angielskimi terminami, zwrotami i tekstami naukowymi.
   W dniu dzisiejszym analizowaliśmy tekst na temat ochrony ptaków w okresie zimowym. 

 

Scratch1   8 lutego 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju Scrabble, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6.

   Nasza szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Białek, Amelia Ptach (klasa VII a) oraz Małgorzata Paga, Monika Rohde (klasa VIII b).

   Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze. Uczniowie sprawnie posługiwali się językiem ojczystym i czerpali z tego przyjemność oraz satysfakcję. Uczestnikom patronowały słowa Marka Grońskiego: „Bowiem litery co dnia od nowa najchętniej lubią bawić się w słowa”.

   Rozstrzygniecie konkursu nastąpi po feriach. Z niecierpliwością będziemy czekać na ogłoszenie wyników.

Justyna Susdorf-Grabowska

  Bieg "Siódemka dla Siódemki" to bieg pod patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7, który odbędzie się w ramach całej imprezy biegowej PIEKŁO PÓŁNOCY. Trasa niespełna 7 km biegu pokrywać się będzie częściowo z trasą MAŁEGO PIEKIEŁKA i jest dla wszystkich osób, którzy ukończyli 16 rok życia. Jest dużo mniej wymagająca, aczkolwiek należy liczyć się z wymaganiami jakie niesie za sobą bieg terenowy. Osoby decydujące się na taki bieg, powinny mieć doświadczenie choć minimalne w bieganiu i niekoniecznie przełajowym. Trasa łatwa głównie po drogach szutrowych. Organizator mimo krótkiego dystansu zapewnia niesamowite wrażenia i piękne widoki z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zapisów będzie można dokonywać poprzez Elektroniczne Zapisy, a termin rozpoczęcia zapisów zostanie ogłoszony wkrótce.
 

 

 walentymlo19  7 lutego br. kosztując smakowitych serduszkowych ciasteczek i innych wypieków świętowaliśmy Walentynki. Nie zabrakło oczywiście miłosnych sentencji i rozmów, które zbliżają do siebie ludzi. Dziękujemy za wspólną zabawę

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa