do18   16 III 2018r. na ul. Batorego 29    odbył się Dzień Otwarty.

 Bawiliśmy się m.in. robotami, dronami, klockami lego, graliśmy w gry zaprogramowane przez uczniów, rozwiązywaliśmy zadania językowe  w laboratorium językowym, a dając upust swojej kreatywności tworzyliśmy własne, kolorowe projekty układając korale na szablonach PYSSLA. Ponadto mogliśmy pojeździć skonstruowanym przez naszego ucznia pojazdem, przytulić się do króliczków i świnek morskich, pośpiewać i zagrać na instrumentach muzycznym a także spotkać postacie z organizowanych przez nas od wielu lat rajdów.  W  dniu tym każdy mógł skorzystać z darmowej kawiarenki szkolnej, zjeść gofry, babeczki oraz różnego rodzaju ciasta.

W bibliotece szkolnej, czekał na nas słodki poczęstunek oraz zakładki do książek ze zdjęciami i tegorocznym hasłem przewodnim: „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”. Dodatkową atrakcją było powitanie  przez przebrane za niedźwiadki uczennice klasy VII, ponieważ tego dnia obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Pandy.


Dziękujemy za mile spędzony czas.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

  czytanie          15 marca w naszej szkole, w budynku przy ul. Górniczej 19, odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas IV – VII, prezentując swoje umiejętności w płynnym i prawidłowym pod względem dykcji i intonacji czytaniu. Przygotowane przez organizatorki konkursu teksty były losowane przez uczestników, a następnie po krótkim zapoznaniu się z ich treścią – prezentowane zgromadzonym gościom. Czteroosobowa komisja konkursowa oceniała prezentację fragmentów utworów literackich w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – V i VI – VII. W każdej z nich przyznano tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”, po dwa tytuły wicemistrzów oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowania za udział w konkursie.

            Wszystkim uczniom reprezentującym klasy uczące się w naszym budynku (przy ul. Batorego 29) należą się słowa uznania. Spośród sześcioosobowej grupy dwie uczennice: Michelle Meronow i Zuzanna Szulist z klasy VII c zdobyły wyróżnienie, natomiast tytuł „Wicemistrza Pięknego Czytania” uzyskała Karolina Rogowska z klasy VII d. Zarówno Karolinie, jak i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy. Słuchanie młodych osób z taką wrażliwością na piękno słowa mówionego było prawdziwą przyjemnością.

kl0  Uczniowie z 0c, przy ulicy Batorego, uczą się samodzielnie przygotowywać kanapki.

W każdy wtorek czeka na nich prawdziwy szwedzki stół. Dzieci samodzielnie tworzą własne śniadania, próbując nowych smaków warzyw i owoców

widowisko

 

14 marca 2018 roku uczestnicy koła filmowo-ruchowego wzięli udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym „Talk Show – jak Cię widzą, tak Cię piszą! – o kreowaniu wizerunku”. Wydarzenie miało miejsce w gdyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Młodzi ludzie mogli zapoznać się z metodami, które stosuje się, by wyróżnić swoją osobę. Poznane marketingowe zabiegi mogą ułatwić start w dorosłe życie. Na słowa uznania zasłużył Maciej Darga, który wziął udział w tworzeniu widowiska.

 rajdszansa               Na początku marca, jak co roku, odbył się Zimowy Fabularyzowany Rajd Nocny organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij” w Rumi. Była to już XVIII edycja tej imprezy!

Ponieważ w 2018 roku przypada 100-tna rocznica Odzyskania Niepodległości, był to rajd pod tytułem: „Szansa na Niepodległą”.

Uczniowie przenieśli się na jedną noc do Warszawy 1918 roku, którą w rzeczywistości odgrywało Stare Miasto w Gdańsku. Wcielając się w ulicznych gazeciarzy sprzedających Kuriera Warszawskiego, mieli okazję zapoznać się z pracą w drukarni. Przygotowali ulotki informujące o przyjeździe Piłsudskiego do Warszawy, które następnie rozdali przechodniom. W czasie rajdu odwiedzili także kabaret, uczestniczyli w zbiórce skautów, mieli spotkanie z gen. Józefem Hallerem, poznali życie warszawskich Żydów, wzięli udział w debacie nt. wolnej Polski między Romanem Dmowskim, a Ignacym Daszyńskim, spotkali słynnego kasiarza Szpicbródkę w szulerni na statku „Czarna Perła”, wysłuchali koncertu fortepianowego samego mistrza Ignacego Paderewskiego, wykradli listę kolaborantów z niemieckiego garnizonu, by na koniec przekazać ją samemu Józefowi Piłsudskiemu.

Oj, dużo się działo…, a do tego uczniowie musieli wykazać się dobrą pamięcią, kreatywnością oraz współpracą w grupie, wykonując różne zadania na trasie rajdu, do których wskazówki otrzymywali na poszczególnych punktach.

                Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomocy dużej grupy ludzi punkty zorganizowane były w takich miejscach jak: Teatr Szekspirowski, Dom Harcerza, Oddziały Gdańskiego PTTK, Muzeum Archeologiczne, statek „Czarna Perła”, Szkoła Muzyczna czy Bastion Napoleona.

                Pozostanie dużo niezapomnianych wrażeń, trochę historii Polski „ w pigułce” oraz wielki apetyt na udział w kolejnych rajdach fabularyzowanych naszego „Włóczykija”.

Była i opisała

Anna Krawczak

smerfy18Uczniowie klas turystycznych z Batorego - gimnazjaliści i czwartoklasiści - przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek prawdziwie "smerfastyczną" przygodę. W rajdzie przygodowym "Smerfna podróż" wzięło udział około stu przedszkolaków z rumskich placówek oświatowych. 
Od spotkanej Smerfetki dowiadują się, że Papa Smurf jest chory i nie może czarować. Pomóc mu może tylko eliksir sporządzony ze specjalnych składników  Potrzebne są: smocza krew, woskowina z uszu trolla, sproszkowane serce muchy, jad bazyliszka, odchody koliberka, śluz ognistego ślimaka, wydzielina nosowa ogra, zmielone odnóża pająka, owoc szczęścia ... Uczestnicy z ochotą zgadzają sie pomóc i wyruszają na trasę, aby zebrać potrzebne składniki, spotykają wiele postaci, wykonują przeróżne zadania, prowadzą poszukiwania w terenie, a wszystko po to, by na koniec uwarzyć eliksir z zebranych składników. Wdzięczny Papa Smerf zaprasza wszystkich na wspaniałe przyjęcie z okazji swego wyzdrowienia  
Brzmi smerfnie, prawda :)
Dla przedszkolaków była to świetna zabawa na świeżym powietrzu, mimo mało smerfnej pogody☁️ :) Poza tym mogły współdziałać w grupie, uczyły sie podejmować decyzje, doskonaliły umiejętności komunikacyjne, integrowały się ze sobą i swoimi starszymi kolegami i koleżankami. Dla większości to zapewne pierwszy udział w takim rajdzie, ale liczymy, że z niecierpliwością będą czekały na kolejne 
Ogromne podziękowania dla organizatorów - ok. 40- tu uczniów SP 10 przy Batorego, nauczycieli, opiekunów grup oraz pań z obsługi kuchni. Byliście wspaniali 

Joanna Kuźba

link do zdjęć:

https://drive.google.com/open?id=1EBX02_2sI5oQgXk4PBfGUoY0hZGfyqq0

ek1812 marca 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej, przy ulicy Batorego w Rumi wzięli udział w XII Konkursie Wiedzy Ekologicznej, pod hasłem „Ochrona powietrza” w Gdyni.

Reprezentanci  naszej placówki - Agata Mencel i Jakub Bach, będący uczniami III klasy gimnazjum, podobnie jak w roku ubiegłym zajęli I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom!

Opiekun: M. Arendt

odyseja18   W niedzielę 11 marca w Gdańsku rozpoczęły się zmagania drużyn w Odyseji Umysłu. Tego dnia o godzinie 9.30 wyruszyły nasze dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 10 w Rumi z ulicy Batorego. Pierwsza drużyna to nasi gimnazjaliści w składzie Martyna Domeło, Weronika Wenta, Zuzia Próchnicka, Rozalia Pijor, Jakub Stachewicz oraz Nikodem Szmygin. Grupa ta startowała w grupie wiekowej III konkurując z innymi drużynami w problemie V teatralnym pt. "Nieziemska miejscówka".
   Druga drużyna składała się z naszych siódmoklasistów w składzie Nikola Chatys, Michelle Meronow, Ania Melzer, Zuzia Szulist, Michał Bielecki, Adrian Sałata. Startowali oni w grupie II wiekowej w problemie I (technicznym) pt. "Do boju w trójboju".
Grupa gimnazjalna miała za zadanie przedstawić nieziemską  miejscówkę do której zachodzą istoty pozaziemskie dyskutujące o poszukiwanym skarbie, zajadające się miejscowymi (kosmicznymi) specjałami i bawiące się w nieziemską rozrywkę.
   Grupa młodsza zbudowała wehikuł dzięki któremu miogła odbyć trzy konkurencje: slalom, lanca oraz curling. Swoją opowieść odyseusze oparli o turniej rycerski.
   Obie drużyny zmierzyły się z trudnymi zadaniami, stresem i ogromną tremą. Dały jednak z siebie wszystko, przyniosły dużo radości zarówno widzom jak i swojemu trenerowi, a co najważniejsze świetnie się bawiły.
 
Marzymy, Myślimy, Tworzymy!
Kornelia Nowicka-Bielecka

logo wiosnna 2Stowarzyszenie Miłośników Turystyki "WŁÓCZYKIJ" wraz z SKKT "WŁÓCZYKIJ" w Rumi zapraszają na 10-tą edycję marszy na orientację.
Tym razem dla uczestników przygotowane zostały trzy trasy o różnym stopniu trudności

TP – trasa łatwa, dla początkujących oraz dla osób, które chcą pójść do lasu na spacer z mapą, trasa prowadzi drogami i ścieżkami, w miarę możliwości po linii prostej na pełnej mapie, mogą pojawić się elementy do dopasowania – zespoły 1-5 osobowe, bez względu na wiek, spośród uczestników tej kategorii zostanie wydzielona kategoria wiekowa TD (osoby urodzone w roku 2005 i młodsze; startujące w zespołach 1-3 osobowych) z klasyfikacją w Młodzieżowym Pucharze Województwa Pomorskiego 2018

dzien otwartydrzwi otwarte2

Zapraszamy Rodziców

i uczniów oddziałów przedszkolnych

oraz szkół podstawowych

na "Dzień Otwarty" w Szkole Podstawowej nr 10

dnia 16 marca 2018r.

ü  przy ul. Górniczej 19

godzina 16.00

ü  przy ul. Batorego 29

godzina 17.00

W programie: zwiedzanie obu budynków, prezentacje wyposażenia sal,

pokazy występy artystyczne, zabawy, konkursy

Dyrekcja i grono pedagogiczne

Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
00:00
Data :  23 czerwiec 2019
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa