sukces Oliwii226 kwietnia 2018 roku  w Miejskim Domu Kultury na ul. Mickiewicza odbyło się podsumowanie II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Tu żyjemy”. W tym roku motto konkursu brzmiało: „ Cztery pory roku nad polskim morzem” . Uczniowie rywalizowali w różnych przedziałach wiekowych. W kategorii szkół gimnazjalnych Oliwia Budzisz zajęła II-miejsce. Jak podkreślała jurorka pani Katarzyna Jędrzejewska z roku na rok poziom prac jest coraz większy. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

plen

W sobotę 21 kwietnia 2018 roku uczniowie zajęć artystycznych klas trzecich 3B, 3C i 3E uczestniczyli w plenerze fotograficznym. Tym razem zwiedzaliśmy i fotografowaliśmy  Rzucewo i Puck. Pogoda i humory dopisały, a owocami pleneru były piękne fotografie. Uczestnicy realizowali dwa tematy pierwszy dotyczył tematu „Architektura i detal”, których nie brakowało w Pucku, drugi piękna krajobrazu morskiego i fotoreportażu „Morze i my”. Na koniec odwiedziliśmy Marzenę Okońską - medalistkę Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Świata i zawodów zaliczanych do Pucharu Świata, najlepszą deskarkę Pucharu Europy. Uczniowie realizowali plener pod opieką pani Joanny Kudlickiej, Magdaleny Zasadzińskiej oraz pani Iwony Skrzoskiej – Dziewiałtowicz.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia.

obraz 12721

W dniach 25-26 maja stu uczniów naszej szkoły weźmie udział w wycieczce edukacyjnej w ramach "Pociągu do edukacji"

 

  Harmonogram
 „Pociąg do edukacji”
           
                 
  25.04.2018 środa          
8.30 zbiórka SP 10, Batorego 29   zbórka SP 10, Batorego 29  
8.35-9.00 GRUPA 1
przejazd do Sławutówka
https://parkewolucji.pl/katalog-dla-grup-zorganizowanych.pdf
GRUPA 2
przejazd do Sławutowa
http://www.slawutowo.pl/osada.pdf
9.00 -10.00 zwiedzanie Parku Ewolucji z przewodnikiem zwiedzanie Grodu Słowiańskiego z przewodnikiem

10.00- 13.00

zajęcia edukacyjne:        zajęcia edukacyjne:    
  warsztat piekarski     kino prehistoryczne  
  warsztat garncarski     batyskaaf    
  zdobnictwo skór     spacer scieżką edukacyjną
  pokaz sokolniczy     lekcja: ewolucja skorupy ziemskiej
  elementy surwiwalu   warsztaty: odkrywanie skamieniałości

13.00- 13.30

posiłek       posiłek      
(pierś z kurczaka, ziemniaki, surówka, sok (pomarańczowy lub jabłkowy) zestaw obiadowy    
13.30-15.00 gry i zabawy     gry i zabawy    
15.00-15.30 przejazd do Rumi     przejazd do Rumi    
                 
  26.04.2018 czwartek          
8.30 zbiórka SP 10, Batorego 29   zbórka SP 10, Batorego 29  
8.35-9.00 GRUPA 2
przejazd do Sławutówka
https://parkewolucji.pl/katalog-dla-grup-zorganizowanych.pdf
GRUPA 1
przejazd do Sławutowa
http://www.slawutowo.pl/osada.pdf
9.00 -10.00 zwiedzanie Parku Ewolucji z przewodnikiem zwiedzanie Grodu Słowiańskiego z przewodnikiem

10.00- 13.00

zajęcia edukacyjne:     zajęcia edukacyjne:    
  warsztat piekarski     kino prehistoryczne  
  warsztat garncarski     batyskaf    
  zdobnictwo skór     spacer scieżką edukacyjną
  pokaz sokolniczy     lekcja: ewolucja skorupy ziemskiej
  elementy surwiwalu   warsztaty: odkrywanie skamieniałości
13.00- 13.30 posiłek       posiłek      
  (pierś z kurczaka, ziemniaki, surówka, sok (pomarańczowy lub jabłkowy) zestaw obiadowy    
13.30-15.00 gry i zabawy     gry i zabawy    
15.00-15.30 przejazd do Rumi     przejazd do Rumi    
                 

32271869 1629187717198997 7465146892708478976 n

 

szko182spinki

 

 

  Pełniący obowiązki dyrektora informuje, że powstająca Szkoła Podstawowa nr 7 w Rumi mieszcząca się przy ulicy Batorego 29 ( budynek dawnego Gimnazjum nr 4 ) prowadzi nabór do klas IV- VII, w których będzie uczyć się młodzież uczęszczająca na zajęcia sportowo - taneczne do Spinek. Zajęcia taneczne będą prowadzić aktualni trenerzy Spinek ma terenie szkoły

.

HP18   Chcesz przeżyć coś niesamowitego? Lubisz turystykę? Nocne przygody? 
Jeśli tak to zapraszamy do naszej szkoły na ul. Batorego 29, od 1 wrzesnia Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi.
Przekonaj się sam, że naukę można pogodzić z pasją odkrywania, działania i zdobywania .
Bądź jednym z nas ! 
Nasza szkoła to naprawdę SZKOŁA MAGII
Podania do pobrania w sekretariacie lub na stronie www.gimnazjum4.rumia.pl.

 

   VIII Rajd Fabularyzowany z cyklu Przygoda już za nami. Rajd nocny dla dzieci w klimacie Harrego Pottera.:Sporo pracy potrzeba, żeby stworzyć iluzję szkoły Hogwartu. Było bajecznie, jak ze snu . Nauka przez zabawę, to jest to !!!
Takie rzeczy tylko przygotowane przez nauczycieli szkoły przy ul. Batorego oraz  miłośników SMT Włóczykij w Rumi.

Wszystkim dziękujęmy za wspaniałą zabawę.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia.

lalkiSzkoła nasza to nie tylko lekcje, to także ciekawe działania pozalekcyjnych. Uczeń jest dla nas najważniejszy, uczymy każdego zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, a także rozwijania swoich pasji i talentów.

Dlatego też  rolą nauczyciela jest nie tylko przekazywanie programowej wiedzy, ale odkrywanie i rozwijanie niejednokrotnie głęboko ukrytych uzdolnień i talentów uczniów. Wierzymy bowiem,  że w każdym uczniu drzemie jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje.

Stąd, w roku szkolnym 2017/2018, uczniowie oddziałów gimnazjalnych realizowali pod opieką wychowawców różnorodne ciekawe projekty. Jednym z nich był projekt uczniów klasy 2a,  pod opieką wychowawcy p. Doroty Gadomskiej, pt. LALKI ŚWIATA.

Realizując w/w projekt uczniowie postanowili zrobić coś dla innych, jednocześnie pokazując swoje ukryte zdolności. Laleczki wykonano techniką dowolną- wyszywanie, naszywanie, szydełkowanie, klejenie, malowanie, ozdabianie, wycinanie. Każdy uczeń otrzymał od wychowawcy tylko tzw. wykrój lalki, jedynie przedstawiający jej kształt.

Zadaniem uczniów było wypełnienie i ozdobienie materiału tak, by nadać lalce niepowtarzalny charakter związany m.in. z narodowością, kulturą, szczególnymi umiejętnościami i zawodem. Lalki są bowiem przedstawicielami różnych krajów świata, np. Polak, Chińczyk, Somalijczyk, Rosjanin, Hiszpanka, Amerykanin ( Indianin i Indianka). Powstała  też panna i pan młody, aniołek, sportowiec, a także przedstawiciel Kaszubów.

Podkreślić należy, że okazując ogromne serce uczniowie postanowili bezinteresownie przekazać swoje prace zaprzyjaźnionej szkole w Uyo z Nigerii, mając nadzieję na radość swoich kolegów i koleżanek z innego kontynentu.

Serdeczne podziękowania należą się nie tylko młodzieży ale i rodzicom, którzy czynnie włączyli się w pomoc w realizowaniu projektu.

Dumna ze swoich wychowanków,

Kliknij,aby zobaczyć więcej zdjęć

 

Dorota Gadomska

zajczw

 Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Czwartkowe Zajęcia dla dzieci. Zajęcia są skierowane do dzieci z klas III i nie tylko. Odbywają się w godzinach 17.00 do 18.00.

Co tydzień proponujemy  godzinne zajęcia o różnej tematyce z nauczycielami

w przyszłej Szkole Podstawowej nr 7 na ulicy Batorego 29 w Rumi.

Harmonogram

Data Rodzaj zajęć Miejsce zajęć Nauczyciele
12 kwietnia Zajęcia muzyczno-ruchowe
z wykorzystaniem elementów j.angielskiego. Tworzenie mini orkiestry.
Zabawy z liczbami.
Sala  5Sala 10

K. Helak

D. Gadomska


J. Kuźba

19 kwietnia

Zajęcia rozwijające kreatywność, elementy Odysei Umysłu.

Programowanie robotów.

Matematyczne gry planszowe.

Sala 2

Hol

Sala 17

K. Bielecka

E. Ambo

I. Krysztof

26 kwietnia Film, teatr, książka – warsztaty. Sala 5 J. Susdorf-Grabowska
10 maja Gry planszowe hol

I. Gniewkowska

E. Dziecielska

17 maja Zajęcia przyrodnicze. Rozpoznawanie ptaków. Sala 3

M. Arendt

J. Eisner

24 maja Zajęcia językowe.

Sala 2

Sala 7

M. Hildebrandt

M. Radek

7 czerwca Sport to zdrowie. Gry zespołowe i nie tylko. Boisko szkolne Nauczyciele wf

     wielk       W piątek 23 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego uczestnikami byli uczniowie klasy I c naszej szkoły. Konkurs, zorganizowany przez nauczyciela świetlicy panią Alicję Haftkę przy współudziale nauczyciela bibliotekarza oraz wychowawcy klasy, nosił tytuł „Moja pisanka wyklejanka” i polegał na wykonaniu pracy plastycznej związanej z jedną z wielkanocnych tradycji. Uczniowie z wielką starannością i zaangażowaniem wykonali wyklejane kolorowymi kulkami ilustracje świątecznych pisanek, łącząc je z motywami wiosennymi.

            Wszystkie prace konkursowe, niezależnie od przyznanego ich twórcom miejsca, zostały nagrodzone i wyeksponowane w świetlicy i bibliotece, stając się w ten sposób najważniejszym elementem wiosenno – świątecznej dekoracji.

            Gratulujemy pierwszoklasistom pomysłowości i talentu oraz życzymy wielu wspaniałych przeżyć we wszystkich działaniach twórczych, jakich w szkole z pewnością nie zabraknie.

Dojechać do nas można darmową komunikacją autobusową (linie 85 i 288). Jeśli ktoś woli spacer, to od dworca PKP dotrze do nas w 20 minut. Budynek położony jest w malowniczej części naszego miasta, na osiedlu domków jednorodzinnych, w sąsiedztwie lasów. Jest niewielki i wszyscy się tu dobrze znają, co sprzyja procesowi edukacyjno-wychowawczemu o charakterze podmiotowym, a nie przedmiotowym. Anonimowość ustępuje miejsca rodzinnej atmosferze.
Nasza szkoła to placówka z wieloletnia tradycją, która na stałe wpisała się w edukacyjną rzeczywistość Rumi. W jej murach od 1964 roku uczyło się już kilka pokoleń mieszkańców naszego miasta. Przez 46 lat mieściła się tu Szkoła Podstawowa nr 7, która w wyniku reformy z roku 2000 przekształciła się w Gimnazjum nr 4. Sześć lat później patronem szkoły został Karol Wojtyła. Efektem reformy z roku 2017 było połączenie naszej placówki z SP 10, jednak od września 2018 roku szkoła przy ul. Batorego znów stanie się odrębną instytucją z następującym oddziałami:
• przedszkolne
• klasy 0-8

lalki   Oto wspaniałe efekty projektu edukacyjnego klasy 2a (oddział gimnazjalny) pt. LALKI ŚWIATA .

Realizując w/w projekt uczniowie postanowili zrobić coś dla innych, jednocześnie pokazując swoje ukryte talenty. Laleczki wykonano techniką dowolną- wyszywanie, naszywanie, szydełkowanie, klejenie, malowanie, ozdabianie, wycinanie. Każdy uczeń otrzymał od wychowawcy tzw. szkielet lalki, który musiał wypełnić, po czym ozdobić. Lalki są przedstawicielami różnych krajów, np. Polak, Chińczyk, Somalijczyk, Rosjanin, Hiszpanka, Amerykanin ( Indianin i Indianka). Mamy też pannę i pana młodego, aniołka  oraz Kaszuba. Okazując ogromne serce uczniowie przekażą swoje prace zaprzyjaźnionej szkole w Afryce, mając nadzieję na radość swoich kolegów i koleżanek z innego kontynentu. 
Dumna ze swoich wychowanków,

Kliknij, aby zobaczyć więcej
Dorota Gadomska
Serdeczne podziękowania dla młodzieży oraz rodziców, którzy czynnie włączyli się w pomoc w realizowaniu projektu.

 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
00:00
Data :  23 czerwiec 2019
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa