baner na stronę www.rumia .eu W najbliższą sobotę 9 VI 2018r.  zapraszam wszystkich uczniów do udziału w akcji Czysta Rumia - każdy może zostać ekologicznym bohaterem i zadbać o wizerunek miasta. Sprzątanie rozpocznie się sobotę, 9 czerwca o godzinie 10 i potrwa do 13.
Spotkanie w szkole na Batorego. Koordynator akcji o godz. 10.00 będzie rozdawać oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki. Każdy uczestnik akcji otrzyma także opaskę uprawniającą do odbioru nagrody. Zebrane podczas akcji worki wypełnione śmieciami uczestnicy będą mogli wrzucać do oznaczonych pojemników lub pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań. Sprzątać będziemy sektor 12 - wzdłuż Zagórskiej Strugi w stronę Starej Piły.

Druga część akcji Czysta Rumia: festyn w parku
  Od godziny 16 w parku Żelewskiego na uczestników czekać będą rozmaite atrakcje, w tym taniec, występ brzuchomówcy, pokaz mody ekologicznej, prezentacja psów oraz koncert finalistów konkursu Rumski wokal. Przy muzyce i wspólnych zabawach będzie można również upiec kiełbaskę i spróbować grochówki. Przygotowane zostały także dmuchane pałace, zjeżdżalnie i bus edukacyjny. Ponadto każdy uczestnik akcji będzie mógł wymienić otrzymaną opaskę na upominek, popcorn i watę cukrową. Podczas festynu będzie również możliwość przekazania zużytego sprzętu RTV i AGD.

ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO UDZIAŁU
koordynator Joanna Kuźba

  34365158 1785301704867095 8804449173140144128 n29573257 1715454308518502 7178690096413640793 n

W dniach od 1 do 3 czerwca dziewczynki z klasy IVd w składzie Marta B., Martyna S. Martyna T., Antosia L. oraz Ania M. z klasy 7c wzięły udział wogólnopolskich zawodach w biegu na orientację Puchar Najmłodszych Sokolnik-Ochędzyn. Dziewczynki pokazały się z bardzo dobrej strony. Pierwszego dnia odbył się bieg sprinterski na którym w kategorii K10N 6 miejsce zajęła Antosia L. Drugiego dnia na dystansie klasycznym wkategorii K10N 4 miejsce zajęła Martyna S a 5 Martyna T..
  Największy sukces tego dnia odnotowała Marta B. zdobywając brązowy medal w kategorii sportowej K10. Wszystkim dziewczynkom gratulujemy świetnych wyników.Opiekunem grupy i instruktorem OS była pani Kornelia Nowicka-Bielecka.

czytanieJuż w najbliższy piątek, 8 czerwca, o 10.00 bierzemy udział w
III edycji największej akcji czytelniczej w Polsce. 
Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie.
By wziąć udział w akcji wystarczy poczytać razem o godz. 10. – na głos lub po cichu.
Szkoła nasza zaprasza wszystkich chętnych uczniów do przebrania się w wybrane przez siebie postacie książkowe, m.in. postacie z naszych rajdów, a także zabranie ze sobą do szkoły swojej ulubionej książki. 
Pokażmy wszystkim w szkole i w mieście, że kochamy czytać i dobrze przy tym się bawimy.
Szczegółowy harmonogram akcji podam jutro w szkole. 
Pozdrawiam,
Dorota Gadomska

 

Zdjęcie z poprzedniej edycji.

ksiazkaSzanowni Państwo!

17 czerwca w nasza szkola organizuje piknik rodzinny, na który zapraszamy nie tylko całą szkolną społeczność, ale także osoby pragnące spędzić kilka niedzielnych godzin w inny sposób niż zawsze.

Oprócz piknikowych atrakcji chcemy polecić Państwa uwadze akcję "Podziel się książką". Jej celem jest zebranie książek, które wzbogacą naszą szkolną bibliotekę głównie w utwory dla dzieci. Pierwszy rok funkcjonowania szkoły podstawowej w naszym budynku skłonił nas do tego, by ogłosić zbiórkę książek dla dzieci w wieku 6 - 13 lat. Obserwujemy duże zainteresowanie literaturą dziecięcą (szczególnie współczesną), a tej właśnie w naszej bibliotece najbardziej brakuje.

Szanowni Państwo, jeśli w Waszych domach są nieczytane już książki dla wspomnianej grupy wiekowej (w tym także lektury) i chcielibyście się nimi podzielić, to zapraszamy na piknik. Książki można przynieść do biblioteki, która będzie czynna w godzinach trwania imprezy. Prosimy jednocześnie, by wybrane przez Państwa książki do podarowania szkole były w dobrym stanie, a ich szata graficzna budziła zainteresowanie czytelników.

Zapraszamy do udziału w akcji "Podziel się książką".

Jolanta Eisner

 wy4   Krótki fotoreportaż z wycieczki klasy 4d do Gdańska. Uczniowie wraz z opiekunami spędzili cały dzień zwiedzając urokliwe zakątki Gdańska. Wczesne godziny dały nam okazję uciec przed zgiełkiem turystów. Mieliśmy okazję zobaczyć wystawę strojów na wystawie stałej w Gdańskim Żurawiu, płynąć promem, spędzić miłe chwile na statku Sołdek zaglądając w najmniejsze zakamarki i maszynownię oraz zwiedzić Spichlerze na wyspie Ołowiance. Na koniec zasłużyliśmy na posiłek w McDonalds, który mieścił się w starym Dworcu Gdańskim. 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej

    20180518 095748 W piątek 18 maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z misjonarką z Nigerii – siostrą Elżbietą Blok. Młodzież dowiedziała się o pracy misyjnej oraz systemie i warunkach  uczenia w państwie afrykańskim. Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w pomoc dzieciom z nigeryjskiego Uyo poprzez przekazywanie puzzli, maskotek, przyborów szkolnych oraz ufundowanie stypendium szkolnego dla jednej z uczennic siostry Elżbiety.

Warszawa, 18 maja 2018 r.

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej
oraz klas II gimnazjum,

 

      wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

 

Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

 

Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub
3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.

Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby
sal lekcyjnych.

Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

 • wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
 • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum
  z wyróżnieniem,
 • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje po stronie samorządów. Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie i gotowość współpracy z samorządami.

 

Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

 

Z wyrazami szacunku

 

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej 

32332435 476090162822783 5824311541293383680 n

Impreza typu TRInO dedykowana dla wszystkich turystów pieszych, rowerzystów oraz poruszających się innymi środkami transportu również osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w wędrówkach z mapą. 
Udział polega na przebyciu trasy według dowolnie wybranej przez uczestnika (zespół) kolejności pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi (PK), którymi są różne obiekty stałe. Do każdego PK zostało ułożone szczegółowe pytanie i/lub zamieszczone zdjęcie. 
Dostępne Trasy/Etapy:
6/G/2018 Sztutowo – Przeszłość i Teraźniejszość
7/G/2018 Oksywie – Najstarsza część Gdyni 
8/G/2018 Gdańsk – Stylowa podróż przez miasto
9/G/2018 Rumia – Nie tylko ronda
10/G/2018 Rumia – Zagrajmy w zielone

Rozpoczyna się tydzień orientacji !!! W nadchodzących dniach 19-27 maja odbędzie się wiele imprez o charakterze zarówno sportowym jak i turystycznym. Zachęcamy wszystkich do aktywności .A jeżeli zaplanowaliście już szczegółowo nadchodzący tydzień, ale zostało Wam "trochę" niezagospodarowanego czasu to skorzystajcie z propozycji "Włóczykija". Przygotowaliśmy pięć zupełnie nowych tras typu TRInO - idziesz kiedy chcesz, z kim chcesz, sam decydujesz w którym miejscu rozpoczynasz i w jakiej kolejności potwierdzasz kolejne punkty kontrolne (PK), którymi są różne obiekty stałe. Do każdego PK zostało ułożone szczegółowe pytanie i/lub zamieszczone zdjęcie. Potwierdzeniem udziału jest udzielenie odpowiedzi na pytanie i/lub dopasowanie zdjęcia i przesłanie ich do organizatora. Proponowane trasy - linki do pobrania map, pytań, kart startowych ... 
6/G/2018 Sztutowo – Przeszłość i Teraźniejszość 
7/G/2018 Oksywie – Najstarsza część Gdyni
 8/G/2018 Gdańsk – Stylowa podróż przez miasto
 9/G/2018 Rumia – Nie tylko ronda 
10/G/2018 Rumia – Zagrajmy w zielone
WŁÓCZYKIJOWE TRInOwanie jest imprezą turystyczną na orientację odbywającą się w ramach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO i posiada rangę ogólnopolską, tzn. za każdą przebytą trasę przyznaje się 3 pkt do Odznaki InO, warunkiem jest dostarczenie uzupełnionej karty startowej (w formie skanu lub zdjęcia) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie 27.05.2018 do godz. 23:59. Na ich podstawie zostanie sporządzona lista uczestników i opublikowana na: stronie fb organizatora: https://www.facebook.com/InOWloczykij/ stronie PKInO PTTK: https://pomorskie-ino.blogspot.com/

  tbiblioteka          15 i 16 maja podsumowaliśmy szkolne konkursy, które odbyły się w ramach Tygodnia Bibliotek 2018. Uczniowie klasy I, VII oraz II gimnazjum otrzymali dyplomy i nagrody za udział w trzech różnych konkursach bibliotecznych: na fraszkę pt. „Na bibliotekę”, na hasło promujące szkolną bibliotekę oraz w konkursie plastycznym pt. „Biblioteka przyszłości”.

Laureatom i uczestnikom konkursów dyplomy wręczyła pani dyrektor Joanna Kwiecińska – Szulc oraz nauczyciel bibliotekarz p. Jolanta Eisner. Wszystkim uczniom gratulujemy. Podziękowania należą się także uczennicom z zespołu bibliotecznego za aktywne włączenie się w organizację konkursów.

            Również w tym tygodniu zakończył się Wielki Maraton Czytelniczy „W lustrze książki”. Uczniowie napisali test konkursowy, który był ostatnim, ósmym etapem konkursu trwającego od początku bieżącego roku szkolnego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie, a szczególnie tym, którzy wzięli udział we wszystkich jego częściach. Podsumowanie Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2017/2018 niebawem.

J. Eisner

 dczw  Zespół nauczycieli bloku przyrodniczego SP10 zorganizował dla klas IV ,,Dzień Czwartaka ‘’ pod hasłem ,,Czyste powietrze, czysta woda”. Nauczyciele przygotowali szereg zadań z różnych dziedzin przyrodniczych. Zadaniem przedkonkursowym było przygotowanie przez każdą klasę plakatu na temat ,, Stop smogowi”. Przed zmaganiami klas odbyło się przedstawienie z udziałem klasy III B pod opieką p. D. Wittbrodt pt. ,,Czyste powietrze, czysta woda”. Reprezentanci klas wykonywali zadania  z zakresu: badania wody, określania strefy czystego powietrza na podstawie skali porostowej,  zaznaczali na mapce Polski położenie wybranych miast leżących nad Wisłą, czy z zamkniętymi oczami pokazywali położenie stolicy. Ponadto na czas dmuchali balony odpowiedniej wielkości, czy też w miejscu bez odrywania nóg odbijali balon oraz odgadywali kalambury- oczywiście o tematyce związanej z czystym powietrzem i czysta wodą. Natomiast cały zespół klasowy miał za zadanie ułożyć hasło propagujące ochronę powietrza i wody. Pomiędzy konkurencjami, w trakcie pracy jury, losowo wybrani uczniowie odpowiadali na pytania przyrodnicze o ww tematyce. Za każdą udzieloną odpowiedź uczeń otrzymał gadżet. Podczas wykonywania zadań klasy dopingowały swoim uczniom. Zwyciężyła klasa IVD. Na zakończenie wszystkie klas otrymały dużą paczkę owoców

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa