Oddziały przedszkolne będą funkcjonować od 3 września od godziny 6.30 - 17.00.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych odbędzie się 3 września o godzinie 17.00. Obecność obowiązkowa.

przedsz

 

re17Szkoła Podstawowa nr 7 jest placówką z wieloletnią tradycją, która na stałe wpisała się w edukacyjną rzeczywistość Rumi. W jej murach od 1964 roku uczyło się już kilka pokoleń mieszkańców naszego miasta. Kształcimy uczniów w oddziałach przedszkolnych i klasach 0-8. W roku szkolnym 2018/2019  w budynku szkoły będą uczyć się ostatnie cztery oddziały klasy III Gimnazjum.

Szkoła może pochwalić się licznymi certyfikatami i wyróżnieniami takimi jak: „Szkoła Odkrywców Talentów”, „Szkoła z klasą”, „Bezpieczna szkoła”, „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

Zaangażowanie, życzliwość i poświecenie naszych Nauczycieli zostało docenione przez Kapitułę Pomorskiego Certyfikatu Jakości, która przyznała nam 7 certyfikatów

Na terenie szkoły znajduje się ogrodzone boisko szkolne w ramach programu „Blisko Boisko” i zewnętrzna siłownia, z których można korzystać w trakcie lekcji, ale również w czasie wolnym. Tę możliwość chętnie wykorzystują kluby sportowe i organizacje społeczne, z którymi współpracujemy. Posiadamy również wyremontowaną salę gimnastyczną oraz mniejszą salę korekcyjną.

Turystyka to osobny rozdział w historii naszej szkoły. Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Włóczykij” oferuje wycieczki poznawczo-edukacyjne. Do cyklicznych miejskich imprez należą: rajdy ścieżkami TPK (od 1993 roku), regionalne oraz prozdrowotne, zimowiska (od 1992 roku), wyjazdy na Ogólnopolski Zlot Młodzieży w Palmirach (od 1994 roku), wyjazdy wakacyjne z cyklu „Pożyteczne wakacje”, „Malowanie Szlaków”, rajdy „Świat bajek” i „Przygoda”. 

Naszym znakiem rozpoznawczym są rajdy fabularyzowane organizowane od 14 lat. Organizatorzy tworzą fabułę i wcielają się w postacie mające swoje pierwowzory w historii. Wykorzystują autentyczne wydarzenia historyczne i na ich bazie konstruują fabularną grę. W tym roku uczniowie wzięli udział w Zimowym Fabularyzowanym Rajdzie Nocnym pt. „Szansa na Niepodległą” i wszyscy zgodnie przyznali, że była to żywa lekcja historii, którą zapamiętają na długo.

W ramach zajęć artystycznych odbywać się będą spotkania z rumskimi malarzami, zajęcia teatralno – wokalne oraz zajęcia taneczne. Natomiast  zajęcia praktyczne polegać będą na nauce podstawowych czynności domowych, które bardzo często są bagatelizowane, ale również zapomniane m.in. szycie, prasowanie, sprzątanie  oraz przygotowywanie posiłków.

Wykorzystując nowoczesne techniki psychologiczne oraz wiedzę na temat kompetencji miękkich jako jedyna szkoła w Rumi stworzymy dla uczniów warunki, w których będą mogli nauczyć się korzystać z technik szybkiej nauki i treningów twórczości. Ponadto uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach kompetencji psychospołecznych po to, aby  radzić sobie ze stresem, efektywne działać pod presją czasu, panować nad emocjami, rozwiązywać konflikty, a co najważniejsze nauczyli by się skutecznej komunikacji i asertywności. W ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej organizowane będą zajęcia coachingu i tutoringu. Takie działania pozwolą dzieciom uzyskać wiarę w sobie, będą one uczyć się radzić z emocjami i sterem, a co najważniejsze wzmocnią poczucie własnej wartości, a co za tym idzie zwiększą motywację do nauki. Poprzez uświadomienie dzieciom mocnych stron i bazowanie głównie na nich - każdy ma szanse osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Poza tym bylibyśmy jedyną w okolicy szkołą wprowadzającą takie innowacyjne podejście do ucznia i stylów uczenia się. Takie działania pomogą stworzyć nam wyjątkowy program kształcenia liderów. 

Ponadto w szkole organizowane będą dodatkowe zajęcia wyrównawcze, rozwijające zdolności uczniów, a także wycieczki edukacyjne, które przyczynią się do poprawy wyników nauczania.

 W naszej szkole można również mądrze i atrakcyjnie spędzać wolny czas, ponieważ oferta zajęć pozalekcyjnych jest bardzo duża.

W roku szkolnym oferujemy następujące koła zainteresowań:

 1. Chór szko
 2. Gry i zabawy dla najmłodszych – w tym zajęcia z programowania dla uczniów 0-3.
 3. Zajęcia taneczne dla uczniów 0-3, 4-8.
 4. Zajęcia języka polskiego dla obcokrajowców
 5. Język kaszubski.
 6. Kinezjologia edukacyjna.
 7. Koło biologiczno – ekologiczne
 8. Koło dziennikarskie ”Ogryzek”.
 9. Koło regionalne, historyczne i WOS
 10. Koło informatyczne – robotyka.
 11. Koło języka angielskiego dla uczniów 0-3, 4-8.
 12. Koło języka hiszpańskiego. 
 13. Koło języka niemieckiego.
 14. Koło językowo- teatralne.
 15. Koło matematyczne.
 16. Koło plastyczno- fotograficzno- filmowe.
 17. Koło ratownictwa przedmedycznego pierwszej pomocy.
 18. Koło teatralne.
 19. Koło turystyczne dla uczniów 0-3, 4-8.
 20. Liga Ochrony Przyrody
 21. Nauka gry na gitarze.
 22. Odrabianie prac domowych.
 23. Odyseja umysłu.
 24. Zajęcia ruchowo – intelektualne.
 25. Przedsiębiorczość (z elementami gry Monopoly).
 26. Rewalidacja, Socjoterapia, Terapia pedagogiczna.
 27. Szkolne koło Caritas.
 28. Warsztaty pisarskie (sprawna i skuteczna komunikacja).
 29. Zajęcia artystyczne - umuzykalniające (klasy 1,2 SP).
 30. Zajęcia logopedyczne.
 31. Zajęcia muzyczno - ruchowe (oddział przedszkolny).
 32. Zajęcia sportowe- basen,  piłka nożna,  siatkówka, koszykówka, taniec.
 33. Gimnastyka korekcyjna.
 34. Zespół fletowy (klasy 4,5 SP).
 35. Zespół mandolinowy (klasy 4,5 SP).
 36. Zespół muzyki dawnej.
 37. Zespół wokalny (klasy 4,5 SP).
 38. Coaching i tutoring – jesteśmy jedyną szkołą w Rumi prowadzącą taką formę zajęć dla uczniów!!!.
 39. Doradztwo zawodowe.
 40. Zajęcia rozwijające logiczne myślenie – SZACHY, SUDOKU.
 41. Przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi –zajęcia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Planujemy również zorganizować dodatkowo:

ü  Półkolonie dla uczniów naszej szkoły – przy współpracy ze Stowarzyszeniem SL SALOS Rumia.

ü  Zajęcia tenisa stołowego - przy współpracy ze Stowarzyszeniem SL SALOS Rumia.

Dysponujemy wolnymi miejscami do klas:

- I

- IV (klasa sportowa o profilu taneczno – piłkarskim)

- VI

- VII

Zapraszamy !

lekologiiPo raz drugi nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Lokalnej Ekologii” oraz statuetkę i dyplom. Komisja oceniająca przebieg projektu w placówce doceniła również zaangażowanie i pracę Małgorzaty Arendt i Joanny Kuźby - szkolnych koordynatorów projektu, przyznając im nagrody indywidualne.

Uroczysta gala finałowa dotycząca podsumowania działań edukacyjnych Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w r. szk. 2017/2018 odbyła się dnia 14 czerwca 2018r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Gdyni przy ul. Biskupa Dominika 13A. Było to podsumowanie już dwudziestej edycji działań edukacyjnych prowadzonych przez Związek! W minionym roku szkolnym do projektu przystąpiło ponad 150 placówek oświatowych z terenu gmin – członków Związku. Podczas gali nagrodzeni zostali wyróżnieni w konkursach uczniowie oraz placówki, a całość spotkania uświetniły występy wychowanków i absolwentów Szkoły Muzycznej w Gdyni. W bieżącym roku szkolnym temat przewodni brzmiał „Ciepło i bezpiecznie”, a podejmowane działania miały uwzględniać zagadnienia dotyczące niskiej emisji oraz sposobów ochrony czystości powietrza.
Wszystkie nasze działania zostały przedstawione komisji w postaci prezentacji multimedialnej:
https://kzg.pl/wp-content/uploads/2018/05/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-10-Rumia.pdf

Bardzo się cieszymy, że działania podejmowane w naszej placówce zostały tak wysoko ocenione - uzyskaliśmy maksymalną liczbę punktów.

Szkolni Koordynatorzy: Małgorzata Arendt i Joanna Kuźba

  festyn18 17 czerwca  mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festynie. Impreza miała miejsce w Parku Starowiejskim, przy Miejskim Domu Kultury, od godz 12.00 do 16.00.
   Szkołę naszą reprezentowały uczennice klasy 4d oraz turystki z klasy 2c. Jako przyszła Szkoła Podstawowa nr 7 rozdawaliśmy balony w logo SP7, ulotki, dziewczęta malowały wszystkich chętnym dzieciom buzię, robiły błyszczące zmywalne tatuaże a także plotły kolorowe warkoczyki. Ponadto stoisko nasze oferowało loterię fantową, kwiaty z bibuły, wróżby, antystresowe kolorowanki a także słodki poczęstunek w postaci domowych wypieków.
   Dziękujemy serdecznie naszych wspaniałym uczniom i rodzicom za ogromną pomoc, zaangażowanie i wysiłek włożony w organizację dzisiejszego festynu.
Pozdrawiam,
Dorota Gadomska

w7cW ostatnich dniach klasa 7c (turystyczna) odbyła 3-dniową wycieczkę w Bory Tucholskie.

Wycieczka rozpoczęła się od spływu kajakowego Wielkim Kanałem Brdy, a następnie zwiedzaliśmy akwedukt w Fojutowie. Następnego dnia zwiedzaliśmy Tucholę, kościółek w Dąbrówce, Muzeum Indian w Wymysłowie oraz ogród dendrologiczny w Gołąbku.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy wioskę górniczą (węgla brunatnego) oraz Rezerwat Cisów Staropolskich.

Mieszkaliśmy w miejscowości Kotlinka (u pani Jadzi, która nas bardzo miło gościła), a jedną z atrakcji były 4 kilkutygodniowe pieski.

Już czekamy na kolejną wycieczkę

Iwona Gniewkowska

  kras13 czerwca w III Liecum Ogólnokształcącym w Gdańsku przy ul. Topolowej odbyła się I edycja eliminacji konkursu krasomówczego Public Speaking Contest 2018 w Gdańsku. Była to już 4 edycja konkursu organizowana przez Stowarzyszenie Nauczycieli języka angielskiego w Poslce IATEFL Poland. Temat tegorocznej edycji to: 'Will technology be the future?' Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych; 13-16 oraz 16-19 lat. Naszą szkołę w kategorii wiekowej 13-16 lat reprezentowały Zuzanna Wiśniewska i Julia Liecau- uczennice klasy IIIE gimnazjalnej, które wykazały się dużą wiedzą i świadomością w temacie tak ważnym dla naszej przyszłości. Stojąc na mównicy musiały opanować nie tylko treści, które miały do przekazania, ale również stres, który towarzyszy publicznym wystąpieniom . To niewątpliwie trudne wyzwanie, ale przemawianie w obcym języku wymaga od nas odwagi, opanowania oraz sprawności językowej. Zuzanna i Julia opanowały wszystkie umiejętności związane z wystąpieniem publicznym i godnie zaprezentowały nas w konkursie Public Speaking Contest 2018 w Gdańsku. W imieniu dyrekcji i grona pedagogicznego oraz wszystkich uczniów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dobry start1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”. 

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

 czyR18 Po raz kolejny uczniowie szkoły na Batorego wzięli udział w akcji sprzątania. Wyposażeni w oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki wyruszyliśmy po godzinie 10-tej sprzątać przydzielony nam sektor. Zebraliśmy bardzo dużo śmieci. Najaktywniejsi kilkakrotnie wymieniali zapełnione worki na nowe. Większość z nich zostawiliśmy w specjalnie oznaczonym pojemniku na skrzyżowaniu ulic Batorego i Chmielnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali opaski uprawniające do odbioru nagród podczas popołudniowego festynu w Parku Żelewskiego. Bardzo dziękuję wszystkim za udział, zaangażowanie. Dzięki Waszej aktywności Rumia jest bardziej czysta. 


Koordynator Joanna Kuźba

Kliknij, aby zobacyć zdjęcia.

CZY2Motto na piątek 
"Jak nie czytam, jak czytam".

  Uczniowie klas gimnazjalnych IIIc, IIa i IIc oraz czwartoklasiści z Batorego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytania książek w miejscach publicznych. Wszyscy uczniowie przebrani za postacie z książek czy filmów czytali swoją ulubioną książkę w Galerii Rumia, Auchan oraz Stacji Kultura.
   Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież - wbrew stereotypowi - czyta znacznie więcej. W młodych nadzieja!!!! Udział naszych uczniów w tej najpopularniejszej akcji czytelniczej pokazuje dorosłym jak powinno się czytać. Brawo Wy!!! 

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

czytanie2018

W dniu 10.06.2018 roku miłośnicy czytania z nowopowstającej SP7 przy ul. Batorego i SP10 wspólnie wzięli udział w akcji „ Jak nie czytam jak czytam”. 

Uczniowie pod opieką nauczycieli czytali książki w różnych miejscach Rumi: Galeria Rumia ( m.in. w sklepie Biedronka, w Empik a także w sklepie zoologicznym), Stacja Kultura ( wspólnie z uczniami z 1 LO w Rumi), na stadionie MOSiR, w centrum  Auchan, zaś w Urzędzie Miasta to dorośli ( wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Marcin Kurkowski oraz kierownik Wydziału Promocji p. A. Borys) czytali najmłodszym. Do akcji przyłączyli się też rodzice naszych uczniów. Wszyscy uczniowie ze szkoły SP7 przebrani byli  za postacie z książek czy filmów.

Dodać należy, że akcja to promuje czytanie książek wśród młodzieży, inicjuje modę na czytanie a także pokazuje nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko, bo jak mawiał U. Eco „ Kto czyta książki żyje podwójnie”.

Dziękuję serdecznie wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc oraz ogromne zaangażowanie.

Dorota Gadomska

SP 10 w Rumi

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
00:00
Data :  23 czerwiec 2019
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa