Aktualności

Szanowni Rodzice i Uczniowie,
  Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły w Rumi przy ulicy Batorego 29.
Istnieje prawdopodobieństwo zmiany liczby komisji, wszelkie procedury i dostosowania form i warunków egzaminu zostaną zachowane.
Liliana Król
Dyrektor Szkoły SP7

Język  polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9: 00

 

Matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00 

 

Język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00

egzamin

 

 

 

Szanowni Rodzice
Sytuacja w naszej szkole nie uległa zmianie i w dniu 11.04. (czwartek) i 12.04. (piątek) nauczyciele będą kontynuować akcję strajkową, dlatego ponawiamy prośbę o zapewnienie opieki swoim dzieciom.
O zakończeniu akcji strajkowej w placówce będą Państwo niezwłocznie powiadomieni. Bardzo dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zrozumienie zaistniałej sytuacji.
Z poważaniem
Dyrektor
Liliana Król
Szanowni Rodzice,
wszystkie zaplanowane zajęcia w terenie, rajdy oraz wycieczki odwołane są na czas strajku nauczycieli.
Będę Państwa na bieżąco informować o przebiegu organizacji pracy szkoły.
Liliana Król
Dyrektor Szkoły
  Sytuacja w naszej szkole nie uległa zmianie. Nauczyciele będą kontynuować akcję strajkową również jutro 10.04 (środa). Dlatego ponownie prosimy rodziców o zapewnienie opieki swoim dzieciom. O sytuacji w szkole będę Państwa informowała na bieżąco.
Bardzo dziękujemy rodzicom za zrozumienie zaistniałej sytuacji.
Z poważaniem
Dyrektor Liliana Król
str  Informuję, że 8 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 7  rozpoczął się strajk i będzie trwał do odwołania. W związku z ograniczonymi do minimum  możliwościami kadrowymi niemożliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie szkoły, prowadzone są jedynie jedynie zajęcia opiekuńcze.  Zwracam się z prośbą do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.
O sytuacji w szkole będę informowała Państwa na bieżąco.
 
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Liliana Król

s15 kwietnia nasza społeczność szkolna miała przyjemność poznać niezwykłego człowieka, sportowca, biegacza długodystansowego pana Piotra Suchenie. Pan Piotr opowiedział nam o swoich dokonaniach i przygodach jakie przeżył w czasie pokonywania dystansów maratońskich na Antarktydzie i w Arktyce. Jako pierwszy Polak zwyciężył w obu biegach pokonując nie tylko dystans, ale także własne słabości oraz warunki pogodowe. Dziękujemy Piotrze Suchenia za pokazanie dzieciakom, jak ważny jest hart ducha,nieugięte dążenie do osiągnięcia celu i że marzenia się spełniają.

czyt2   Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci był dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi okazją do zorganizowania kilkugodzinnej akcji czytania książek, tym razem jednak nie w szkole, ale w Galerii Rumia. Dzieci ze szkolnej świetlicy oraz uczniowie reprezentujący niemal wszystkie klasy, w barwnych kostiumach przybliżających różne bajkowe postaci, bawili się i zapraszali do zabawy swoich młodszych kolegów przebywających z rodzicami w Galerii. Dzieci mogły posłuchać bajek oraz na przygotowanych kartkach pokolorować swoich ulubionych bohaterów, a kończąc zabawę na bajkowym dywanie, otrzymywały kolorowe baloniki.
  Wyjście do Galerii i zwrócenie uwagi na literaturę dziecięcą wprowadzającą młodych czytelników w niezwykły świat przygód był sposobem na uczczenie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który jest obchodzony każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi udowodnili, że lubią czytać, cenią książki i chętnie włączają się w akcje wspierające czytanie.

 omt19   XLVII OMTTK Etap miejski Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego dobiegł końca. Cała impreza odbyła się w naszej szkole, ale sędziowanie prowadził między szkolny zespół nauczycieli i turystów z Rumi. Wśród szkół średnich do etapu wojewódzkiego przeszła drużyna ILO im. Książąt Pomorskich pod opieką Pana J. Pałubickiego, natomiast wśród gimnazjów zwyciężyło Salezjańskie Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny pod opieką pani D. Sosnowskiej. Drużyna w składzie Michał Bielecki, Anna Melzer oraz Maciej Ostrowski zajęli I miejsce! Druga, młodsza drużyna zajęła 5 miejsce. Trzeba dodać, że Michał najlepiej ze wszystkich uczestników napisał test turystyczno-krajoznawczy a Ania uzyskała w nim trzeci wynik. Wszystkim gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim w Subkowych już 28 kwietnia.

Szanowni Państwo

Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie jest niemal pewny. Co prawda jest jeszcze cień szansy na porozumienie między rządem a stroną społeczną, ale jest ona bardzo wątła.

W naszej Szkole spośród większości osób, które wzięły udział w referendum aż 94 proc. nauczycieli opowiedziało się za strajkiem.

W sytuacji, kiedy wszyscy opowiadający się za protestem pracownicy wezmą w nim udział Szkoła nie będzie w stanie zapewnić uczniom codziennej opieki. Jednak Rodzice posyłając dzieci do Szkoły powinni wiedzieć, że w naszej Szkole zostanie ono przyjęte i zaopiekowane. Nie odbędą się jednak zajęcia dydaktyczne. Nasi nauczyciele zajmą się Państwa dziećmi. Aczkolwiek najczęściej będą to osoby, które na co dzień nie uczą w tych oddziałach, do których uczęszczają Państwa dzieci.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 7 w Rumi otrzymała informacje o powołaniu komitetu strajkowego.

Podczas piątkowych rozmów strona rządowa przedstawiała co prawda swoją ofertę polegającą na zwiększeniu pensum, połączoną ze wzrostem  wynagrodzenia do roku 2023 r. Zostało to odrzucone przez centrale związkowe, które oceniły, że dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach  toczącego się sporu zbiorowego. Strajk rozpocznie się zatem od 8 kwietnia 2019 roku.

W związku z tak wyjątkową sytuacją przypominam Rodzicom/Opiekunom prawnym, że przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy nie tylko w sytuacji choroby dziecka, ale także w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły. Zamknięcie jest traktowane jako nieprzewidziane, jeśli rodziców zawiadomiono o tym w terminie krótszym niż 7 dni. Należy złożyć swojemu pracodawcy wniosek o zasiłek opiekuńczy, do którego dołącza się oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu placówki.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom/opiekunom prawnym dzieci, które mają mniej niż 8 lat.

Zasiłek, o który mogą wystąpić zarówno ojciec jak i matka dziecka – wypłacany jest w wysokości zasiłku chorobowego, czyli 80 proc. pensji.

Podstawą jest  art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. 1999 nr 60 poz. 636 ze zm.). Ustawa pozwala rodzicom skorzystać z zasiłku opiekuńczego zarówno wtedy, gdy będą opiekować się dziećmi własnymi, dziećmi małżonka, jak i dziećmi przysposobionymi, czy przyjętymi na wychowanie i utrzymanie.

W przypadku wystąpienia o zasiłek opiekuńczy w momencie przystąpienia szkoły czy przedszkola do strajku potrzebne jest  samodzielnie napisane oświadczenie o konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem z powodu nieprzewidzianego zamknięcia placówki.

W ciągu całego roku kalendarzowego zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko przysługuje przez maksymalnie 60 dni. Jest to łączna liczba dni do wykorzystania przez oboje rodziców na wszystkie zasiłki opiekuńcze w danym roku kalendarzowym. Limit ten obowiązuje na wszystkie dzieci pod opieką.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje osobom objętym obowiązkowym lub dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym.

Rodzic zatrudniony wniosek o wypłatę dostarcza swojemu pracodawcy, a przedsiębiorca musi samodzielnie dostarczyć go do ZUS-u.

Dokumenty, które należy złożyć w swoim zakładzie pracy niezbędne do przyznania i wypłaty zasiłku opiekuńczego to oświadczenie rodzica o nieprzewidzianym zamknięciu placówki oraz wniosek o wypłatę zasiłku opiekuńczego na druku ZUS Z-15. Druk wniosku można pobrać ze strony internetowej ZUS albo w osobiście w ZUS.

Liliana Król, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi

Szanowni Rodzice

W wyniku przedłużających się negocjacji związków zawodowych z rządem, informuję, że 8 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Rumi  rozpocznie się strajk. W związku z ograniczonymi do minimum  możliwościami kadrowymi niemożliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Zwracam się z prośbą do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Jednocześnie informuję, że jeśli do 8 kwietnia dojdzie do porozumienia związków zawodowych z rządem, od poniedziałku szkoła będzie pracowała w normalnym trybie.

O sytuacji w szkole będę informowała Państwa na bieżąco.

Z poważaniem,

Dyrektor Szkoły

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Data :   2 kwiecień 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
00:00
Data :  10 kwiecień 2019
11
00:00
Data :  11 kwiecień 2019
12
00:00
Data :  12 kwiecień 2019
13
14
15
Brak grafiki
09:00
Data :  15 kwiecień 2019
16
Brak grafiki
09:00
Data :  16 kwiecień 2019
17
Brak grafiki
09:00
Data :  17 kwiecień 2019
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa