Aktualności

Scratch1   8 lutego 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju Scrabble, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6.

   Nasza szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Białek, Amelia Ptach (klasa VII a) oraz Małgorzata Paga, Monika Rohde (klasa VIII b).

   Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze. Uczniowie sprawnie posługiwali się językiem ojczystym i czerpali z tego przyjemność oraz satysfakcję. Uczestnikom patronowały słowa Marka Grońskiego: „Bowiem litery co dnia od nowa najchętniej lubią bawić się w słowa”.

   Rozstrzygniecie konkursu nastąpi po feriach. Z niecierpliwością będziemy czekać na ogłoszenie wyników.

Justyna Susdorf-Grabowska

  Bieg "Siódemka dla Siódemki" to bieg pod patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7, który odbędzie się w ramach całej imprezy biegowej PIEKŁO PÓŁNOCY. Trasa niespełna 7 km biegu pokrywać się będzie częściowo z trasą MAŁEGO PIEKIEŁKA i jest dla wszystkich osób, którzy ukończyli 16 rok życia. Jest dużo mniej wymagająca, aczkolwiek należy liczyć się z wymaganiami jakie niesie za sobą bieg terenowy. Osoby decydujące się na taki bieg, powinny mieć doświadczenie choć minimalne w bieganiu i niekoniecznie przełajowym. Trasa łatwa głównie po drogach szutrowych. Organizator mimo krótkiego dystansu zapewnia niesamowite wrażenia i piękne widoki z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zapisów będzie można dokonywać poprzez Elektroniczne Zapisy, a termin rozpoczęcia zapisów zostanie ogłoszony wkrótce.
 

 

 walentymlo19  7 lutego br. kosztując smakowitych serduszkowych ciasteczek i innych wypieków świętowaliśmy Walentynki. Nie zabrakło oczywiście miłosnych sentencji i rozmów, które zbliżają do siebie ludzi. Dziękujemy za wspólną zabawę

geog5a   Nauka języka angielskiego nie musi być nudna i żmudna. Dzięki Pani Dyrektor, Lilianie Król, która zdecydowała się na zakup prenumeraty "National Geographic Odkrywca”, jedynego na rynku polsko-angielskiego magazynu popularnonaukowego dla dzieci, możemy czytać oraz słuchać tekstów w języku angielskim na różnych poziomach trudności. Znajdziemy tu ciekawostki, artykuły, komiksy. Jak przyznają sami uczniowie nauka języka staje się przyjemniejsza.
Dorota Gadomska
 debata2  Uczniowie naszej szkoły w minioną środę, wzięli udział w Debacie nt. Facebook niesie więcej szans niż zagrożeń. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, przełamywaniem własnych słabości i lęków, uczyli się jak argumentować swoje przekonania. Poruszony został temat mowy nienawiści, której czasem tak dużo jest w mediach społecznościowych. Debata poprzedzona była dwudniowym przygotowaniem, podczas którego nasi uczniowie byli szkoleni przez osoby z Instytutu Debaty Publicznej. Pod okiem fachowców uczyli się kulturalnych wypowiedzi i wielu pojęć związanych z samą debatą.
 
Wypowiedzi uczniów:
1. Amelia Ptach 7a - W debacie najbardziej podobało mi się to, że mogłam wyrazić swoją opinię na temat danej tezy. Pokonałam swój lęk przed występowaniem publicznym. Była to dla mnie duża szansa.
 
2. Natalia Tomkiewicz 7a - Debata mi się podobała, ponieważ zajęcia były bardzo urozmaicone i ciekawe. Pan Andrzej był bardzo pomocny i bardzo dobrze nas przygotował.
 
3. Wiktoria 7a - Debata podobała mi się, bo można było przedstawić swoje argumenty oraz na nie podyskutować. Również dlatego, że była przeprowadzona w bardzo miłej atmosferze.

 

d5Cyberprzemoc, internetowy hejt oraz udostępnianie danych przypadkowym osobom - to tylko niektóre tematy poruszone podczas Debaty Oksfordzkiej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi.

Tezą przewodnią dyskusji było hasło „Facebook niesie więcej korzyści niż zagrożeń”. Młodzież została podzielona na dwa zespoły – pierwszy, który bronił tego stwierdzenia i drugi, który prezentował przeciwną opinię.

- Dzisiejsza debata to podsumowanie dwudniowych starań naszych uczniów – powiedziała Liliana Król, dyrektor SP nr 7. – W tym czasie musieli oni zmierzyć się ze swoimi słabościami i nabyć umiejętność występowania przed publicznością.

Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom merytoryczny i widać było, że dobrze przygotowali się do dyskusji. Umieli obronić własną opinię, powołując się na konkretne argumenty. Publiczność z kolei wyrażała swoje zdanie na temat poszczególnych wystąpień podnosząc zieloną lub czerwoną kartkę. Na zakończenie przedstawiciele władz samorządowych wręczyli młodym mówcom nagrody.

- Gratuluję uczniom przygotowania oraz odwagi, gdyż wystąpienia publiczne wcale nie są łatwą sprawą – podsumowała Anna Jamróz-Szadaj, radna powiatu wejherowskiego.

 DEBATAO  Dnia 8 lutego 2019r. młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Debacie Oksfordzkiej. Była to dla okazja do wyrażenia własnego stanowiska, słuchania racji przeciwnika i podważania jego argumentacji w kulturalny sposób. Uczniowie uczyli się nie tylko asertywności, ale prawidłowego prowadzenia dialogu. Wszyscy byli bardzo aktywni, dobrze się przy tym bawiąc.
   Dziękujemy Pani dyrektor Lilianie Król za wdrażanie taki ciekawych form prowadzenia zajęć, a przybyłym gościom za zaangażowanie i poświęcony czas.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

  technika1  Na dzisiejszej lekcji techniki uczniowie z klasy Va pod kierunkiem Elżbiety Ambo zakończyli dział "Tworzywa sztuczne" kreatywną twórczością. Nasze prace możecie podziwiać na wystawie. Tomek zrobił czołg. Zuia z Martynką kolekcję chomiczków. Były pojazdy, budowle i wszystko to, co nam podpowiadała wyobraźnia.

Maskotkiang   W ramach bloku tematycznego "Arts & Crafts" ("Sztuka i rękodzieło") klasa 1b wykonywała zwierzątka z różnych materiałów. Tworzylismy z filcu, papieru, karbowanej bibuły, skarpet, tektury, itp. dobrze się przy tym bawiąc. Głównymi celami pracy projektowej było poznanie nazw zwierząt z wykorzystaniem technik plastycznych a także zaangażowanie wyobraźni i uzdolnień artystycznych uczniów do poznawania i zapamiętywania nowego materiału.

debata19W dnia 4 lutego szkoleniowcy z Instytutu Debaty Publicznej, Pan Jakub Winiecki oraz Miłosz Jagiełło odwiedzili naszą szkołę. W warsztatach wzięły udział klasy od 6 do 8, co pokazuje, że debatować można w każdym wieku !
Debaty cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.
https://www.facebook.com/instytutdebaty/…

Kalendarz wydarzeń

luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

IIc

My na mapie

mapa