Aktualności
czystaR   Szkoła SP 7 wzięła udział w akcji Czysta Rumia - edycja 2019. W sobotę 8 czerwca spotkali się w naszej szkole eco-bohaterowie, czyli chętni: uczniowie, rodzice (również z mniejszymi dziećmi), nauczyciele. Pomimo upału wyruszyliśmy zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki i uprzątaliśmy najbliższą okolicę /sektor 12 - patrz: mapa/ z pozostawionych papierków, plastików, butelek...Wracaliśmy z pełnymi workami i refleksją, jak wiele zależy od właściwych zachowań człowieka...
Wszyscy biorący udział w Akcji zostali zaproszeni na popołudniowy festyn ekologiczny w Parku Żelewskiego.
Dziękujemy wszystkim za razem spędzony czas!

piknik4  5 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w pikniku na łonie natury. Po godzinnym marszu znaleźli się na przeuroczej leśnej polanie. Pozostało już tylko oddać się zabawie.

Pogoda dopisała!

uprezydenta  3 czerwca 2019r. nasi uczniowie gazetki szkolnej "Ogryzek" wraz z opiekunami Elżbietą Ambo i Dorotą Gadomską odwiedzili ogrody Rezydencji Belweder, by wspólnie z Parą Prezydencką wziąć udział w corocznej akcji „Bezpieczne wakacje” i przez zabawę uczyliśmy się jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Andrzej Duda uhonorował przy tej okazji Młodych Bohaterów, którzy wykazali się niebywałą odwagą, by ratować życie drugiego człowieka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach oraz pokazach przedstawicieli formacji, służb ratowniczych i mundurowych, m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Żandarmerii Wojskowych, i poznać zasady właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Para Prezydencka rozmawiała z nami, a Maciej Łach podarował własnoręcznie narysowany portret pana Prezydenta. Były wspólne zdjęcia, posiłek  a na koniec otrzymaliśmy upominki - plecaki, czapki, wspólne zdjęcie i coś słodkiego na drogę.

Chcemy podziękować za naukę przez doświadczenie, tak wspaniałe przyjęcie i mile spędzony czas.

8 maja 2019 r. rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Posłuchaj, jak bije zielone serce przyrody”, który został zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową „Piękny Umysł” w Częstochowie.

Uczeń naszej szkoły Ivan Zahrebeniuk, który już wielokrotnie zachwycał komisje konkursowe swoimi pracami, po raz kolejny zaprezentował i potwierdził swój talent, uzyskując wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim. Jego wizja piękna budzącej się do życia przyrody, wyobraźnia plastyczna i twórcza inwencja zostały dostrzeżone wśród niemal trzystu prac nadesłanych z całej Polski i złożyły się na sukces w kolejnym konkursie.

Serdecznie gratulujemy Ivanowi talentu i pomysłowości oraz życzymy kolejnych wyróżnień i nagród w konkursach plastycznych.

wiemcojem W dniu 17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi odbyło się  podsumowanie I edycji  Miejskiego konkursu plastycznego pt.: ”Wiem co jem” - zorganizowanego dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych w kategorii klas 0-I, klas II-III, i klas IV-VI.

Organizatorami konkursu były panie Ewa Kreft i Iwona Skrzoska – Dziewiałtowicz.

Na konkurs wpłynęły 74 prace z okolicznych szkół i kół plastycznych.

Dzieci miały okazję porozmawiać o zdrowym odżywianiu i właściwych nawykach  żywieniowych.

Prace plastyczne najmłodszych uczniów przedstawiały ilustracje zdrowych produktów, piramidy żywieniowej, wspólnego zdrowego gotowania z rodziną i ekologicznego życia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym podopiecznym i zapraszamy do kolejnych edycji.

page

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest

i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

– Jan Paweł II

16 maja, w przeddzień urodzin Karola Wojtyły, swoje święto obchodziło nasze szkoła. Jan Paweł II dbał o wszechstronny rozwój i maksymalnie wykorzystywał talenty.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od Mszy Świętej w parafii św. Józefa i św. Judy Tadeusza w Rumi, na której polecano Bogu wszystkie problemy i radości wspólnoty szkolnej.

Ksiądz Proboszcz przygotował dla nas słodką niespodziankę – lizaczki.

Za strawę duchową  i  coś dla ciała dziękujemy.

autyzmkonkurs  Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem zorganizowało w związku z obchodami „Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie 2019” konkurs plastyczny pt.: ”Autyzm czyli”, również uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pani Iwony Skrzoskiej –Dziewiałtowicz brali udział w tych działaniach. I w tym konkursie nasz uczeń  został nagrodzony - otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy Ivanowi i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy wszystkich chętnych (zarówno dziewczynki, jak i chłopców) na treningi piłki nożnej dla dzieci i młodzieży! Spędź swój czas wolny trenując pod okiem licencjowanego trenera jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc!

Zajęcia odbywają się we wtorki przy Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi w godz.:

*13:45-15:20 - klasy I - III
*15:30-17:15 - klasy IV - VIII

Treningi są bezpłatne!

rajkw   To był weekend! Drużyna turystyczna w składzie: Michał Bielecki, Anna Melzer i Maciej Ostrowski, wzięła udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Subkowych i wygrała cały konkurs przechodząc do etapu ogólnopolskiego w Augustowie! Konkurs składał się z wielu konkurencji takich jak testy wiedzy, turystyczne ABC, samarytanka, tor rowerowy czy marsze na orientację. I właśnie tymi ostatnimi drużyna przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drużyna wystartowała pod opieką pani Kornelia Nowickiej-Bieleckiej, a przygotowanie odbywało się pod kierunkiem pani Danuty Sosnowskiej.

sierpień 2019