Liga Ochrony Przyrody

Prowadząca:Małgorzata Arendt


    Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody każdego roku biorą udział w akcji "Sprzątania Świata" oraz w "Rajdzie Ścieżkami TPK".
Ponadto uczestniczymy w wielu konkursach o tematyce biologiczno-ekologicznej (plastycznych, literackich, fotograficznych i konkursach wiedzy). W lutym przekazaliśmy kilkanaście prac uczniów na konkursy organizowane w ramach "Spotkań Ekologicznych", w Redzie (ich rozstrzygnięcie odbędzie się 27 marca). W ramach tej imprezy odbędzie się finał konkursu wiedzy z ekologii i ochrony środowiska. Już od kilku miesięcy trzech uczniów przygotowuje się do niego.

W okresie zimy wykonaliśmy karmniki i dokarmialiśmy ptaki.

Od wielu lat prowadzimy segregację odpadów oraz zbiórkę baterii w naszej placówce a także zbieramy nakrętki dla fundacji opiekującej się dziećmi niepełnosprawnymi.

Dużo uwagi poświęcamy badaniu wpływu człowieka na środowisko. Sprawdzamy poziom zanieczyszczenia atmosfery, określamy klasy czystości wody w Zagórskiej Strudze oraz poszukujemy i inwentaryzujemy dzikie wysypiska śmieci.

Ponadto w czasie zajęć terenowych doskonalimy umiejętności rozpoznawania żyjących w naszej okolicy gatunków zwierząt i napotykanych roślin, zaś jesienią zbieramy grzyby.

Poza tym wykonujemy gazetki okolicznościowe.

Zawsze od wiosny do jesieni dbamy o skalniak szkolny (pielimy, sadzimy oraz podlewamy rośliny).

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa