W czym możemy pomóc

Młodzież gimnazjalna  przechodzi przez szczególny i bardzo dynamiczny okres swojego życia. Z jednej strony potrafi zachowywać się jak dorosły, a za chwilę sygnalizuje, że jest jeszcze dzieckiem. Ta dysproporcja może wywołać dużo zamieszania. Młody człowiek potrzebuje określić również swoją tożsamość, znaleźć odpowiedź na pytanie kim jestem. Duże znaczenia ma dla niego grupa rówieśnicza. Warto pamiętać, że pomimo tych dynamicznych zmian, dziecko bardzo potrzebuje naszego wsparcia, towarzyszenia, wyznaczania zasad.

Nasza pomoc polega na udzieleniu wsparcia w procesie wychowania w zakresie:

 • zrozumienia potrzeb dziecka,
 • stawienia dziecku wymagań – przejrzysty system zasad i konsekwencji
 • wzmacniania poczucia własnej wartości
 • rozwiązywania konfliktów
 • budowania poprawnych relacji z innymi
 • radzenia sobie z gniewem
 • terapii - depresja, lęki, autoagresja, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia zachowania).

Młodzież i rodzice mogą korzystać z indywidualnych konsultacji – odbywających się systematycznie bądź doraźnie (jeśli istnieje taka potrzeba).

W pracy wykorzystuję wiedzę psychologiczną,  wiedzę z zakresu terapii poznawczo – behawioralnej oraz doświadczenie bycia rodzicem.

Małgorzata Kornacka

Mgr psychologii, terapeuta poznawczo – behawioralny.

Polecam:

 

Nay W. Robert Zapanuj nad gniewem. Jak rozwiązywać konflikty, podtrzymywać relacje i wyrażać własne zdanie, nie tracąc panowania nad sobą

 

„Prawdę można podać tak, jakby podawało się komuś płaszcz albo uderzało ścierką po twarzy”

Książka zawiera opis destrukcyjnych sposobów radzenia sobie z gniewem (sarkazmu, tłumienia, biernej agresji, wrogości, przemocy). Czytelnik może sam określić przy użyciu załączonej skali rodzaj i poziom nie radzenia sobie z gniewem. Ponadto książka zawiera program terapeutyczny, który uczy konstruktywnego wyrażania gniewu.

 

Chapman Gary Pięć Języków Miłości

 

Bardzo wiele nieporozumień w bliskich relacjach wynika z tego, że mówimy do siebie w „różnych językach”. Autor opisuje  pięć różnych języków,  w jakich można wyrażać miłość. Bardzo często zdarza się, że mimo naszych starań bliska nam osoba  NIE CZUJE SIĘ KOCHANA PRZEZ NAS. To nie oznacza, że jej nie kochamy. Może po prostu mówimy jej to językiem, którego ona nie rozumie.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa