Biblioteka

spzaut   4 marca gościliśmy w naszej szkole pisarkę, panią Barbarę Szelągowską oraz ilustratorkę, panią Monikę Jędrychowską. W spotkaniu z autorkami książek dla dzieci uczestniczyły grupy przedszkolne „Rybki” i „Sowy” oraz uczniowie klas I i II. Ważną postacią towarzyszącą dzieciom była trzymetrowa, kolorowa stonoga Jadzia, która w zabawny sposób włączyła się w lekcję o tajnikach powstawania książek.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, na czym polega praca autorek, skąd czerpią pomysły i jaką te pomysły pokonują drogę, by w postaci książki trafić do rąk czytelników. Ważną częścią spotkania były zadania wykonywane przez dzieci: rozwiązywanie zagadek, odpowiadanie na pytania i tworzenie tablicy zawierającej informacje o tym, jak właściwie postępować z książką. Najmłodsi mieli okazję wyrazić swoje emocje w kangurzych skokach oraz w poruszającym się w rytm muzyki pociągu.

Mamy nadzieję, że nietypowa lekcja o książce, jej powstawaniu i licznych zaletach przysporzy naszej szkole wielu aktywnych czytelników.

Jolanta Eisner

maj 2019