Biblioteka

lekcjap            6 listopada biblioteka szkolna gościła uczniów klas pierwszych. Uczestniczyli oni w przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza zajęciach związanych z obchodami Święta Niepodległości. Treści lekcji obejmowały informacje o polskich symbolach narodowych: godle, fladze i hymnie, które zostały zilustrowane i wzbogacone krótkim filmem. Uczniowie poznali legendę o Lechu, Czechu i Rusie, którą otrzymali także w wersji komiksowej. Wizerunek białego orła w koronie na czerwonym tle wykonali samodzielnie, dobierając właściwe barwy do kolorowanej ilustracji. Piękną tradycją związaną ze zbliżającym się Świętem Niepodległości jest wykonywanie i przypinanie kotylionów w barwach narodowych, dlatego takie właśnie symboliczne ozdoby trafiły do rąk najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Charakter i atmosferę zbliżającego się święta podkreślała sceneria wypełniona biało – czerwoną kolorystyką.

Jolanta Eisner

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa