re17Szkoła Podstawowa nr 7 jest placówką z wieloletnią tradycją, która na stałe wpisała się w edukacyjną rzeczywistość Rumi. W jej murach od 1964 roku uczyło się już kilka pokoleń mieszkańców naszego miasta. Kształcimy uczniów w oddziałach przedszkolnych i klasach 0-8. W roku szkolnym 2018/2019  w budynku szkoły będą uczyć się ostatnie cztery oddziały klasy III Gimnazjum.

Szkoła może pochwalić się licznymi certyfikatami i wyróżnieniami takimi jak: „Szkoła Odkrywców Talentów”, „Szkoła z klasą”, „Bezpieczna szkoła”, „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

Zaangażowanie, życzliwość i poświecenie naszych Nauczycieli zostało docenione przez Kapitułę Pomorskiego Certyfikatu Jakości, która przyznała nam 7 certyfikatów

Na terenie szkoły znajduje się ogrodzone boisko szkolne w ramach programu „Blisko Boisko” i zewnętrzna siłownia, z których można korzystać w trakcie lekcji, ale również w czasie wolnym. Tę możliwość chętnie wykorzystują kluby sportowe i organizacje społeczne, z którymi współpracujemy. Posiadamy również wyremontowaną salę gimnastyczną oraz mniejszą salę korekcyjną.

Turystyka to osobny rozdział w historii naszej szkoły. Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Włóczykij” oferuje wycieczki poznawczo-edukacyjne. Do cyklicznych miejskich imprez należą: rajdy ścieżkami TPK (od 1993 roku), regionalne oraz prozdrowotne, zimowiska (od 1992 roku), wyjazdy na Ogólnopolski Zlot Młodzieży w Palmirach (od 1994 roku), wyjazdy wakacyjne z cyklu „Pożyteczne wakacje”, „Malowanie Szlaków”, rajdy „Świat bajek” i „Przygoda”. 

Naszym znakiem rozpoznawczym są rajdy fabularyzowane organizowane od 14 lat. Organizatorzy tworzą fabułę i wcielają się w postacie mające swoje pierwowzory w historii. Wykorzystują autentyczne wydarzenia historyczne i na ich bazie konstruują fabularną grę. W tym roku uczniowie wzięli udział w Zimowym Fabularyzowanym Rajdzie Nocnym pt. „Szansa na Niepodległą” i wszyscy zgodnie przyznali, że była to żywa lekcja historii, którą zapamiętają na długo.

W ramach zajęć artystycznych odbywać się będą spotkania z rumskimi malarzami, zajęcia teatralno – wokalne oraz zajęcia taneczne. Natomiast  zajęcia praktyczne polegać będą na nauce podstawowych czynności domowych, które bardzo często są bagatelizowane, ale również zapomniane m.in. szycie, prasowanie, sprzątanie  oraz przygotowywanie posiłków.

Wykorzystując nowoczesne techniki psychologiczne oraz wiedzę na temat kompetencji miękkich jako jedyna szkoła w Rumi stworzymy dla uczniów warunki, w których będą mogli nauczyć się korzystać z technik szybkiej nauki i treningów twórczości. Ponadto uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach kompetencji psychospołecznych po to, aby  radzić sobie ze stresem, efektywne działać pod presją czasu, panować nad emocjami, rozwiązywać konflikty, a co najważniejsze nauczyli by się skutecznej komunikacji i asertywności. W ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej organizowane będą zajęcia coachingu i tutoringu. Takie działania pozwolą dzieciom uzyskać wiarę w sobie, będą one uczyć się radzić z emocjami i sterem, a co najważniejsze wzmocnią poczucie własnej wartości, a co za tym idzie zwiększą motywację do nauki. Poprzez uświadomienie dzieciom mocnych stron i bazowanie głównie na nich - każdy ma szanse osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Poza tym bylibyśmy jedyną w okolicy szkołą wprowadzającą takie innowacyjne podejście do ucznia i stylów uczenia się. Takie działania pomogą stworzyć nam wyjątkowy program kształcenia liderów. 

Ponadto w szkole organizowane będą dodatkowe zajęcia wyrównawcze, rozwijające zdolności uczniów, a także wycieczki edukacyjne, które przyczynią się do poprawy wyników nauczania.

 W naszej szkole można również mądrze i atrakcyjnie spędzać wolny czas, ponieważ oferta zajęć pozalekcyjnych jest bardzo duża.

W roku szkolnym oferujemy następujące koła zainteresowań:

 1. Chór szko
 2. Gry i zabawy dla najmłodszych – w tym zajęcia z programowania dla uczniów 0-3.
 3. Zajęcia taneczne dla uczniów 0-3, 4-8.
 4. Zajęcia języka polskiego dla obcokrajowców
 5. Język kaszubski.
 6. Kinezjologia edukacyjna.
 7. Koło biologiczno – ekologiczne
 8. Koło dziennikarskie ”Ogryzek”.
 9. Koło regionalne, historyczne i WOS
 10. Koło informatyczne – robotyka.
 11. Koło języka angielskiego dla uczniów 0-3, 4-8.
 12. Koło języka hiszpańskiego. 
 13. Koło języka niemieckiego.
 14. Koło językowo- teatralne.
 15. Koło matematyczne.
 16. Koło plastyczno- fotograficzno- filmowe.
 17. Koło ratownictwa przedmedycznego pierwszej pomocy.
 18. Koło teatralne.
 19. Koło turystyczne dla uczniów 0-3, 4-8.
 20. Liga Ochrony Przyrody
 21. Nauka gry na gitarze.
 22. Odrabianie prac domowych.
 23. Odyseja umysłu.
 24. Zajęcia ruchowo – intelektualne.
 25. Przedsiębiorczość (z elementami gry Monopoly).
 26. Rewalidacja, Socjoterapia, Terapia pedagogiczna.
 27. Szkolne koło Caritas.
 28. Warsztaty pisarskie (sprawna i skuteczna komunikacja).
 29. Zajęcia artystyczne - umuzykalniające (klasy 1,2 SP).
 30. Zajęcia logopedyczne.
 31. Zajęcia muzyczno - ruchowe (oddział przedszkolny).
 32. Zajęcia sportowe- basen,  piłka nożna,  siatkówka, koszykówka, taniec.
 33. Gimnastyka korekcyjna.
 34. Zespół fletowy (klasy 4,5 SP).
 35. Zespół mandolinowy (klasy 4,5 SP).
 36. Zespół muzyki dawnej.
 37. Zespół wokalny (klasy 4,5 SP).
 38. Coaching i tutoring – jesteśmy jedyną szkołą w Rumi prowadzącą taką formę zajęć dla uczniów!!!.
 39. Doradztwo zawodowe.
 40. Zajęcia rozwijające logiczne myślenie – SZACHY, SUDOKU.
 41. Przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi –zajęcia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Planujemy również zorganizować dodatkowo:

ü  Półkolonie dla uczniów naszej szkoły – przy współpracy ze Stowarzyszeniem SL SALOS Rumia.

ü  Zajęcia tenisa stołowego - przy współpracy ze Stowarzyszeniem SL SALOS Rumia.

Dysponujemy wolnymi miejscami do klas:

- I

- IV (klasa sportowa o profilu taneczno – piłkarskim)

- VI

- VII

Zapraszamy !

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa