zlotW dniach 28-30 wrzenia b.r. grupa uczennic naszej szkoły z klasy 8a i 8b pod opieką p Iwony Gniewkowskiej uczestniczyła w zlocie szkolnych kół turystycznych w Starogardzie Gdańskim.

Program zlotu to zwiedzanie miasta, udział w konkurencjach (marszobiegi, test turystyczny, konkurs piosenki turystycznej, konkurs plastyczny na wykonanie plakatu).

W czasie zlotu bardzo słoneczna pogoda sprawiła, że przebywanie na świeżym powietrzu było przyjemnością, a młodzież miała okazję, aby spędzić ze sobą trochę czasu oraz poznać innych uczestników zlotu.

Humory dopisywały, było miło i wesoło. Kolejny zlot będzie za rok.

IGniewkowska

dchłprzedszkolaki 

Chłopcy z tej okazji otrzymali autka.  Dumnie paradowali w koronach. Wychowawczynie odegrały dla chłopców teatrzyk o superbohaterze, pt.,, Ola i Olek". Były również słodycze, tańce, śpiewy i zabawy na świeżym powietrzu 

su7 W ostatnich dwóch tygodniach września w naszej szkole ruszyła kampania wyborcza do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Idąc za przykładem polityków ubiegających się obecnie o stanowiska w samorządach nasi kandydaci przygotowali swoje programy wyborcze. Jeden z nich zapewne zadecydował o wynikach głosowania. Dodam, że większość społeczności uczniowskiej była zgodna co do swojego wyboru i większością głosów przewodniczącą SU Szkoły Podstawowej nr 7 została wybrana Wiktoria Sz. uczennica klasy
VIII B. Gratulujemy!

 

Po co nam wybory w szkole?

   Dzięki nim możecie powołać zarząd samorządu uczniowskiego, który w Waszym imieniu podejmować będzie wszelkie bieżące decyzje i będzie odpowiedzialny za koordynację działań ogólnoszkolnych. Aby zarząd właściwie spełniał swoją funkcję, powinien pochodzić z powszechnych i bezpośrednich wyborów – tylko wtedy będzie miał wsparcie całej społeczności szkolnej i zaufanie uczniów. 

eksper

  W piątek grupa uczniów z klasy 7a, 6a i 5a uczestniczyła w europejskiej nocy naukowców zorganizowanej w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Tego wieczoru czekała na nich moc atrakcji. Stanowiska z doświadczeniami, obserwowanie rosnących kryształów, prelekcja o animowaniu filmów, oraz pokaz iluzjonisty Pana Mariusza Czajki i wiele innych. Wszyscy świetnie się bawili.

 

   26 września w kalendarzu to europejskie święto języków obcych, które postanowiliśmy uczcić z uczniami naszej szkoły w trochę inny sposób niż to bywało w latach poprzednich. Korzystając z banku pomysłów Nowej Ery przeprowadziliśmy konkurs, w którym uczniowie zmagali się z zadaniami z wiedzy o językach Europy, a także musieli wykazać się sprytem, szybkością oraz umiejętnością wykorzystania multimediów. Konkurs umożliwił uczniom zdobycie nowej wiedzy poprzez zabawę i udaną współpracę w zespołach klasowych. Ogłoszenie zwycięzcy w pierwszy poniedziałek październikowy.

pasowanieDrodzy, Mali Przyjaciele! 


 Od 3 września tworzycie wraz z nami wielką szkolną rodzinę. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice.

My starsi koledzy będziemy wam wspierać. Korzystajcie z naszych szczerych rad i pomocy. Możecie zawsze zwracać się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami. Wiemy, że tych może być dużo. My zabawimy się z Wami na przerwie, pomożemy znaleźć zgubiony worek, przeprowadzimy przez jezdnię. 
 Uśmiechnijcie się, bo w szkole jest radośnie. Spotkacie tu wielu przyjaciół. Życzymy Wam sukcesów w nauce i zachowaniu.

 A dziś w szczególnym dla was pierwszaków dniu, kiedy będziecie na uczniów pierwszy raz pasowani, pragniemy wam złożyć życzenia, żebyście przez cały rok pod bacznym okiem waszej pani same pochwały za naukę i zachowanie zbierały.

biegelb13 -14 września nasi uczniowie reprezentujący klub UKS Siódemka wzięli udział w V Pucharze Elbląga w biegu na orientację. Ich zmagania zakończyły się miejscami na podium:

- Michał B. w kategorii M14 zajął 2 miejsce,

- w kategorii K10N Antosia L. zajęła 1 miejsce

- Martyna S. 2 miejsce w tej samej kategorii.

Trenerka Kornelia zajęła 3 miejsce. W zawodach wzięła również udział pani Beatka N.,ogrywając wszystkich w swojej kategorii.

Gratulujemy !!! Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

Brawo!!! Jesteśmy z Was dumi:)

 

To już ćwierć wieku wspólnego wędrowania!

rajd25Jak ten czas szybko płynie!

Wyprawa odbyła się w sobotę 22 września 2018 roku. Tegoroczne hasło brzmiało:

1918 – 2018 SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W rajdzie wzięli udział członkowie SKKT, PTSM, ZHP oraz wszyscy miłośnicy turystyki. Na trasach pojawiły się także wielopokoleniowe rodziny. Reprezentacje szkól i zespoły młodzieży niepełnoletniej wędrowały w rajdzie pod opieką instruktora, rodziców lub nauczyciela. Nikt nie zwracał uwagi na aurę, która w tym roku nie oszczędzała uczestników.

Celem wyprawy było poznanie nowych walorów krajoznawczo–przyrodniczych TPK, zwrócenie uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie turystyki pieszej jako czynnej formy wypoczynku i rekreacji, popularyzowanie zdobywania odznak turystycznych, zdobycie punktów na OTP i odznakę „Turysta Przyrodnik”, integracja środowisk miłośników turystyki pieszej. Jednak przede wszystkim liczyła się dobra zabawa!

Uczestnikom zaimponowało fachowe oprowadzanie po wszystkich trasach i organizacja punktów kontrolnych podczas wędrówki. Wieloletnie doświadczenie z pewnością się przydało.

Piechurzy wzięli udział w licznych wyzwaniach – rozwiązywali test wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym (trudny!), tworzyli rebus (hasło: NIEPODLEGŁOŚĆ), układali wzór polskiego godła z szyszek i gałązek (praca zespołowa).

Gospodarzami przedsięwzięcia byli:

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 IM. KAROLA WOJTYŁY W RUMI oraz SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO–TURYSTYCZNE NR 25 „WŁÓCZYKIJ”.

W pamięci uczestników na pewno pozostaną: ognisko turystyczne na polu biwakowym, pyszny bigos i gorąca herbata. Wszystkich ucieszyły pamiątkowe przypinki. Będą przypominały ten pełen wrażeń dzień!

Szczególne podziękowania i słowa uznania należą się organizatorom, którzy od lat wytrwale zachęcają młodych ludzi do podziwiania uroków leśnych zakątków.

Do zobaczenia za rok!

rajd20187
 
W imieniu organizatorów zapraszam na 25 rajd Ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Joanna Kuźba

kaszubyOd września 2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość nauki języka kaszubskiego. Podczas zajęć lekcyjnych, uczniowie poznają język, historię, zabytki i kulturę naszego regionu. 
Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego nauczyciela z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. 
Zajęcia będą odbywały się nie tylko w szkole, ale również w terenie w formie wycieczek, warsztatów i spotkań ze znanymi w regionie osobami. Wycieczki oraz podręczniki będą bezpłatne.

Dzięki nauce języka kaszubskiego uczniowie naszej szkoły poznają:
* region kaszubski i jego historię, poprzez wycieczki oraz lekcje terenowe;
* kulturę i tradycję regionalną naszych przodków;
* pieśni i tańce;
* zwyczaje i obrzędy kaszubskie.

Uczniowie wykształcą także umiejętność mówienia, słuchania, czytania oraz pisania w języku kaszubskim;

Pamiętajmy, że ... Kaszëbsczi jãzëk je kòl pòlsczégò fùlprawnym jãzëkã na Pòmòrzim .

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa