26 września w kalendarzu to europejskie święto języków obcych, które postanowiliśmy uczcić z uczniami naszej szkoły w trochę inny sposób niż to bywało w latach poprzednich. Korzystając z banku pomysłów Nowej Ery przeprowadziliśmy konkurs, w którym uczniowie zmagali się z zadaniami z wiedzy o językach Europy, a także musieli wykazać się sprytem, szybkością oraz umiejętnością wykorzystania multimediów. Konkurs umożliwił uczniom zdobycie nowej wiedzy poprzez zabawę i udaną współpracę w zespołach klasowych. Ogłoszenie zwycięzcy w pierwszy poniedziałek październikowy.

pasowanieDrodzy, Mali Przyjaciele! 


 Od 3 września tworzycie wraz z nami wielką szkolną rodzinę. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice.

My starsi koledzy będziemy wam wspierać. Korzystajcie z naszych szczerych rad i pomocy. Możecie zawsze zwracać się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami. Wiemy, że tych może być dużo. My zabawimy się z Wami na przerwie, pomożemy znaleźć zgubiony worek, przeprowadzimy przez jezdnię. 
 Uśmiechnijcie się, bo w szkole jest radośnie. Spotkacie tu wielu przyjaciół. Życzymy Wam sukcesów w nauce i zachowaniu.

 A dziś w szczególnym dla was pierwszaków dniu, kiedy będziecie na uczniów pierwszy raz pasowani, pragniemy wam złożyć życzenia, żebyście przez cały rok pod bacznym okiem waszej pani same pochwały za naukę i zachowanie zbierały.

biegelb13 -14 września nasi uczniowie reprezentujący klub UKS Siódemka wzięli udział w V Pucharze Elbląga w biegu na orientację. Ich zmagania zakończyły się miejscami na podium:

- Michał B. w kategorii M14 zajął 2 miejsce,

- w kategorii K10N Antosia L. zajęła 1 miejsce

- Martyna S. 2 miejsce w tej samej kategorii.

Trenerka Kornelia zajęła 3 miejsce. W zawodach wzięła również udział pani Beatka N.,ogrywając wszystkich w swojej kategorii.

Gratulujemy !!! Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

Brawo!!! Jesteśmy z Was dumi:)

 

To już ćwierć wieku wspólnego wędrowania!

rajd25Jak ten czas szybko płynie!

Wyprawa odbyła się w sobotę 22 września 2018 roku. Tegoroczne hasło brzmiało:

1918 – 2018 SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W rajdzie wzięli udział członkowie SKKT, PTSM, ZHP oraz wszyscy miłośnicy turystyki. Na trasach pojawiły się także wielopokoleniowe rodziny. Reprezentacje szkól i zespoły młodzieży niepełnoletniej wędrowały w rajdzie pod opieką instruktora, rodziców lub nauczyciela. Nikt nie zwracał uwagi na aurę, która w tym roku nie oszczędzała uczestników.

Celem wyprawy było poznanie nowych walorów krajoznawczo–przyrodniczych TPK, zwrócenie uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie turystyki pieszej jako czynnej formy wypoczynku i rekreacji, popularyzowanie zdobywania odznak turystycznych, zdobycie punktów na OTP i odznakę „Turysta Przyrodnik”, integracja środowisk miłośników turystyki pieszej. Jednak przede wszystkim liczyła się dobra zabawa!

Uczestnikom zaimponowało fachowe oprowadzanie po wszystkich trasach i organizacja punktów kontrolnych podczas wędrówki. Wieloletnie doświadczenie z pewnością się przydało.

Piechurzy wzięli udział w licznych wyzwaniach – rozwiązywali test wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym (trudny!), tworzyli rebus (hasło: NIEPODLEGŁOŚĆ), układali wzór polskiego godła z szyszek i gałązek (praca zespołowa).

Gospodarzami przedsięwzięcia byli:

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 IM. KAROLA WOJTYŁY W RUMI oraz SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO–TURYSTYCZNE NR 25 „WŁÓCZYKIJ”.

W pamięci uczestników na pewno pozostaną: ognisko turystyczne na polu biwakowym, pyszny bigos i gorąca herbata. Wszystkich ucieszyły pamiątkowe przypinki. Będą przypominały ten pełen wrażeń dzień!

Szczególne podziękowania i słowa uznania należą się organizatorom, którzy od lat wytrwale zachęcają młodych ludzi do podziwiania uroków leśnych zakątków.

Do zobaczenia za rok!

rajd20187
 
W imieniu organizatorów zapraszam na 25 rajd Ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Joanna Kuźba

kaszubyOd września 2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość nauki języka kaszubskiego. Podczas zajęć lekcyjnych, uczniowie poznają język, historię, zabytki i kulturę naszego regionu. 
Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego nauczyciela z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. 
Zajęcia będą odbywały się nie tylko w szkole, ale również w terenie w formie wycieczek, warsztatów i spotkań ze znanymi w regionie osobami. Wycieczki oraz podręczniki będą bezpłatne.

Dzięki nauce języka kaszubskiego uczniowie naszej szkoły poznają:
* region kaszubski i jego historię, poprzez wycieczki oraz lekcje terenowe;
* kulturę i tradycję regionalną naszych przodków;
* pieśni i tańce;
* zwyczaje i obrzędy kaszubskie.

Uczniowie wykształcą także umiejętność mówienia, słuchania, czytania oraz pisania w języku kaszubskim;

Pamiętajmy, że ... Kaszëbsczi jãzëk je kòl pòlsczégò fùlprawnym jãzëkã na Pòmòrzim .

Oddziały przedszkolne będą funkcjonować od 3 września od godziny 6.30 - 17.00.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych odbędzie się 3 września o godzinie 17.00. Obecność obowiązkowa.

przedsz

 

re17Szkoła Podstawowa nr 7 jest placówką z wieloletnią tradycją, która na stałe wpisała się w edukacyjną rzeczywistość Rumi. W jej murach od 1964 roku uczyło się już kilka pokoleń mieszkańców naszego miasta. Kształcimy uczniów w oddziałach przedszkolnych i klasach 0-8. W roku szkolnym 2018/2019  w budynku szkoły będą uczyć się ostatnie cztery oddziały klasy III Gimnazjum.

Szkoła może pochwalić się licznymi certyfikatami i wyróżnieniami takimi jak: „Szkoła Odkrywców Talentów”, „Szkoła z klasą”, „Bezpieczna szkoła”, „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

Zaangażowanie, życzliwość i poświecenie naszych Nauczycieli zostało docenione przez Kapitułę Pomorskiego Certyfikatu Jakości, która przyznała nam 7 certyfikatów

Na terenie szkoły znajduje się ogrodzone boisko szkolne w ramach programu „Blisko Boisko” i zewnętrzna siłownia, z których można korzystać w trakcie lekcji, ale również w czasie wolnym. Tę możliwość chętnie wykorzystują kluby sportowe i organizacje społeczne, z którymi współpracujemy. Posiadamy również wyremontowaną salę gimnastyczną oraz mniejszą salę korekcyjną.

Turystyka to osobny rozdział w historii naszej szkoły. Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Włóczykij” oferuje wycieczki poznawczo-edukacyjne. Do cyklicznych miejskich imprez należą: rajdy ścieżkami TPK (od 1993 roku), regionalne oraz prozdrowotne, zimowiska (od 1992 roku), wyjazdy na Ogólnopolski Zlot Młodzieży w Palmirach (od 1994 roku), wyjazdy wakacyjne z cyklu „Pożyteczne wakacje”, „Malowanie Szlaków”, rajdy „Świat bajek” i „Przygoda”. 

Naszym znakiem rozpoznawczym są rajdy fabularyzowane organizowane od 14 lat. Organizatorzy tworzą fabułę i wcielają się w postacie mające swoje pierwowzory w historii. Wykorzystują autentyczne wydarzenia historyczne i na ich bazie konstruują fabularną grę. W tym roku uczniowie wzięli udział w Zimowym Fabularyzowanym Rajdzie Nocnym pt. „Szansa na Niepodległą” i wszyscy zgodnie przyznali, że była to żywa lekcja historii, którą zapamiętają na długo.

W ramach zajęć artystycznych odbywać się będą spotkania z rumskimi malarzami, zajęcia teatralno – wokalne oraz zajęcia taneczne. Natomiast  zajęcia praktyczne polegać będą na nauce podstawowych czynności domowych, które bardzo często są bagatelizowane, ale również zapomniane m.in. szycie, prasowanie, sprzątanie  oraz przygotowywanie posiłków.

Wykorzystując nowoczesne techniki psychologiczne oraz wiedzę na temat kompetencji miękkich jako jedyna szkoła w Rumi stworzymy dla uczniów warunki, w których będą mogli nauczyć się korzystać z technik szybkiej nauki i treningów twórczości. Ponadto uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach kompetencji psychospołecznych po to, aby  radzić sobie ze stresem, efektywne działać pod presją czasu, panować nad emocjami, rozwiązywać konflikty, a co najważniejsze nauczyli by się skutecznej komunikacji i asertywności. W ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej organizowane będą zajęcia coachingu i tutoringu. Takie działania pozwolą dzieciom uzyskać wiarę w sobie, będą one uczyć się radzić z emocjami i sterem, a co najważniejsze wzmocnią poczucie własnej wartości, a co za tym idzie zwiększą motywację do nauki. Poprzez uświadomienie dzieciom mocnych stron i bazowanie głównie na nich - każdy ma szanse osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Poza tym bylibyśmy jedyną w okolicy szkołą wprowadzającą takie innowacyjne podejście do ucznia i stylów uczenia się. Takie działania pomogą stworzyć nam wyjątkowy program kształcenia liderów. 

Ponadto w szkole organizowane będą dodatkowe zajęcia wyrównawcze, rozwijające zdolności uczniów, a także wycieczki edukacyjne, które przyczynią się do poprawy wyników nauczania.

 W naszej szkole można również mądrze i atrakcyjnie spędzać wolny czas, ponieważ oferta zajęć pozalekcyjnych jest bardzo duża.

W roku szkolnym oferujemy następujące koła zainteresowań:

 1. Chór szko
 2. Gry i zabawy dla najmłodszych – w tym zajęcia z programowania dla uczniów 0-3.
 3. Zajęcia taneczne dla uczniów 0-3, 4-8.
 4. Zajęcia języka polskiego dla obcokrajowców
 5. Język kaszubski.
 6. Kinezjologia edukacyjna.
 7. Koło biologiczno – ekologiczne
 8. Koło dziennikarskie ”Ogryzek”.
 9. Koło regionalne, historyczne i WOS
 10. Koło informatyczne – robotyka.
 11. Koło języka angielskiego dla uczniów 0-3, 4-8.
 12. Koło języka hiszpańskiego. 
 13. Koło języka niemieckiego.
 14. Koło językowo- teatralne.
 15. Koło matematyczne.
 16. Koło plastyczno- fotograficzno- filmowe.
 17. Koło ratownictwa przedmedycznego pierwszej pomocy.
 18. Koło teatralne.
 19. Koło turystyczne dla uczniów 0-3, 4-8.
 20. Liga Ochrony Przyrody
 21. Nauka gry na gitarze.
 22. Odrabianie prac domowych.
 23. Odyseja umysłu.
 24. Zajęcia ruchowo – intelektualne.
 25. Przedsiębiorczość (z elementami gry Monopoly).
 26. Rewalidacja, Socjoterapia, Terapia pedagogiczna.
 27. Szkolne koło Caritas.
 28. Warsztaty pisarskie (sprawna i skuteczna komunikacja).
 29. Zajęcia artystyczne - umuzykalniające (klasy 1,2 SP).
 30. Zajęcia logopedyczne.
 31. Zajęcia muzyczno - ruchowe (oddział przedszkolny).
 32. Zajęcia sportowe- basen,  piłka nożna,  siatkówka, koszykówka, taniec.
 33. Gimnastyka korekcyjna.
 34. Zespół fletowy (klasy 4,5 SP).
 35. Zespół mandolinowy (klasy 4,5 SP).
 36. Zespół muzyki dawnej.
 37. Zespół wokalny (klasy 4,5 SP).
 38. Coaching i tutoring – jesteśmy jedyną szkołą w Rumi prowadzącą taką formę zajęć dla uczniów!!!.
 39. Doradztwo zawodowe.
 40. Zajęcia rozwijające logiczne myślenie – SZACHY, SUDOKU.
 41. Przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi –zajęcia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Planujemy również zorganizować dodatkowo:

ü  Półkolonie dla uczniów naszej szkoły – przy współpracy ze Stowarzyszeniem SL SALOS Rumia.

ü  Zajęcia tenisa stołowego - przy współpracy ze Stowarzyszeniem SL SALOS Rumia.

Dysponujemy wolnymi miejscami do klas:

- I

- IV (klasa sportowa o profilu taneczno – piłkarskim)

- VI

- VII

Zapraszamy !

lekologiiPo raz drugi nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Lokalnej Ekologii” oraz statuetkę i dyplom. Komisja oceniająca przebieg projektu w placówce doceniła również zaangażowanie i pracę Małgorzaty Arendt i Joanny Kuźby - szkolnych koordynatorów projektu, przyznając im nagrody indywidualne.

Uroczysta gala finałowa dotycząca podsumowania działań edukacyjnych Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w r. szk. 2017/2018 odbyła się dnia 14 czerwca 2018r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Gdyni przy ul. Biskupa Dominika 13A. Było to podsumowanie już dwudziestej edycji działań edukacyjnych prowadzonych przez Związek! W minionym roku szkolnym do projektu przystąpiło ponad 150 placówek oświatowych z terenu gmin – członków Związku. Podczas gali nagrodzeni zostali wyróżnieni w konkursach uczniowie oraz placówki, a całość spotkania uświetniły występy wychowanków i absolwentów Szkoły Muzycznej w Gdyni. W bieżącym roku szkolnym temat przewodni brzmiał „Ciepło i bezpiecznie”, a podejmowane działania miały uwzględniać zagadnienia dotyczące niskiej emisji oraz sposobów ochrony czystości powietrza.
Wszystkie nasze działania zostały przedstawione komisji w postaci prezentacji multimedialnej:
https://kzg.pl/wp-content/uploads/2018/05/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-10-Rumia.pdf

Bardzo się cieszymy, że działania podejmowane w naszej placówce zostały tak wysoko ocenione - uzyskaliśmy maksymalną liczbę punktów.

Szkolni Koordynatorzy: Małgorzata Arendt i Joanna Kuźba

  festyn18 17 czerwca  mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festynie. Impreza miała miejsce w Parku Starowiejskim, przy Miejskim Domu Kultury, od godz 12.00 do 16.00.
   Szkołę naszą reprezentowały uczennice klasy 4d oraz turystki z klasy 2c. Jako przyszła Szkoła Podstawowa nr 7 rozdawaliśmy balony w logo SP7, ulotki, dziewczęta malowały wszystkich chętnym dzieciom buzię, robiły błyszczące zmywalne tatuaże a także plotły kolorowe warkoczyki. Ponadto stoisko nasze oferowało loterię fantową, kwiaty z bibuły, wróżby, antystresowe kolorowanki a także słodki poczęstunek w postaci domowych wypieków.
   Dziękujemy serdecznie naszych wspaniałym uczniom i rodzicom za ogromną pomoc, zaangażowanie i wysiłek włożony w organizację dzisiejszego festynu.
Pozdrawiam,
Dorota Gadomska

Kalendarz wydarzeń

maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
17:00
Data :   7 maj 2019
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa