kwestaSerdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kweście listopadowej, która odbędzie się w dniach 31.10 do 4.11.
W tym roku pierwszy raz zapisy będą dokonywane drogą elektroniczną. Mam nadzieję, że bardzo usprawni to nam wszystkim pracę.
Jak to działa, otóż dziecko razem z rodzicem musi wypełnić zgłoszenie, pod koniec musi przeczytać wszystkie informacje (jest ich bardzo dużo ale są to wszystkie odpowiedzi na pytania zadawane przez rodziców przez ostanie 7 lat) następnie kliknąć słowo zarejestruj się i potem wszystkie dane przychodzą do mnie na serwer.
Zachęcam wszystkich chętnych uczniów do pomocy. 
W razie problemów proszę o kontakt :)
P. E. Pijor

 

burmistrz19.10.2018 r. młodzi "dziennikarze" redagujący gazetkę szkolną OGRYZEK mieli okazję przeprowadzić wywiad z burmistrzem naszego miasta, Panem Michał Pasieczny. Dziękujemy za poświęcony nam czas, odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania oraz miłą i przyjazną atmosferę. 
Relacje z wywiadu przeczytacie w najnowszym numerze Ogryzka, który ukaże się po weekendzie.
Pozdrawiam,
Dorota Gadomska

biegor18Serdecznie zapraszam na 11-tą edycję marszy na orientację "InO WŁÓCZYKIJ - Jesień 2018, które odbędą się w sobotę 10 listopada 2018. 
Do wyboru są 4 trasy o różnym stopniu trudności.
START i META – - dawna strzelnica - Rumia, ul. Strzelecka

Ramowy program imprezy:

SOBOTA  10 listopada 2018

godz. 9.30  Otwarcie Biura zawodów
godz. 9.50 Wyjście z Przodownikiem na trasę REKRUT

od godz. 10.00 

START  według przyznanych minut startowych, które podane będą na stronie InO Włóczykij Rumia (https://www.facebook.com/InOWloczykij/
oraz wysłane bezpośrednio na maila uczestników, którzy zaznaczyli taką opcję w zgłoszeniu

godz. 15.00  Zamknięcie METY wszystkich kategorii

                        Dla wszystkich uczestników marszy poczęstunek, herbata.


wszystkie szczegóły w załączonym regulaminie, który dostępny jest również tutaj:https://www.facebook.com/InOWloczykij/
-załącznik

w imieniu organizatorów Joanna Kuźba

j.angNauka nazw zwierząt na lekcjach języka angielskiego, w klasie 1b, połączona z zabawą od dzisiaj wszyscy zapamiętają, że RABBIT to króliczek.

 

                                                  krolik bugs ruchomy obrazek 0013

 

42985378 238544770157887 916951779411755008 n 

 01.10.2018 wyłonilismy zwycięzców konkursu, który przygotowany został z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Nagrody w kategorii Szkoła podstawowa nr 7 w Rumi klasy 4-8 zdobyli uczniowie klasy VIII B oraz w klasach trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi najlepsi okazali się uczniowie klasy III D.

Gratulujemy!

rajdjednoroecSobota 6 października 2018r. obfitowała w liczne wrażenia. Ogólne podekscytowanie wynikało z faktu, iż właśnie tego dnia w SP7 organizowano dla młodszych dzieci rajd „Minionki 2018. Misja Jednorożec”.

W rajdzie brało udział 14 grup, były to dzieci, które uczęszczają do pierwszej, drugiej i trzeciej klasy podstawówki. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się o godzinie 9.00, kiedy to pierwszy przewodnik z grupą wyruszył na trasę, która miała około 10km. Opiekunowie oraz dzieci przebrali się za Minionki, bohaterów popularnego filmu animowanego.

Każdy uczestnik musiał ustalić położenie ośmiu punktów orientacyjnych. Pierwszy z nich był w szkole i miał charakter bardziej informacyjny. Natomiast pozostałe punkty znajdowały się w lesie lub na jego obrzeżach. Dzieci miały wykonać konkretne zadania, za które otrzymywały element, który był niezbędny do złożenia mechanicznego jednorożca –

prezentu urodzinowego dla Agnes (była to bohaterka z bajki pt. „Minionki”). Warto zwrócić uwagę na fakt, iż organizatorzy odziani byli w narodowe stroje państw będących sąsiadami Polski: niemieckie, ukraińskie, czeskie.

Oto kilka słów od uczestniczek rajdu.

„Miałam przyjemność być przebrana za Niemkę i nadzorowałam siódmy punkt. Dzieci najpierw tańczyły ze mną, potem musiały zaśpiewać piosenkę pt. „Panie Janie” w języku niemieckim i polskim (kołysanka miała ułożyć do snu małe dziecko). Następnie udaliśmy się trochę dalej, by dzieci mogły odnaleźć część do mechanicznego jednorożca. Dzieci zachowywały się dosyć grzecznie. Sądzę, że spodobało im się. Rajd przebiegał w rodzinnej atmosferze. Było niezwykle wesoło i sympatycznie.”

Martyna (uczennica kl.III b)

„Podczas Rajdu Minionkowego stałam na punkcie drugim o tematyce rosyjskiej. Oprócz mnie była tam jedna z moich koleżanek z klasy oraz absolwentka naszej szkoły wraz z paroletnią córeczką. Wszystkie byłyśmy przebrane w rosyjskie stroje ludowe – czapki z futra, eleganckie bluzki, długie spódnice, ciepłe płaszcze oraz biżuterię w kolorach czerwonym oraz złotym. Na naszym punkcie, dzieci uczyły się pisać swoje imiona za pomocą cyrylicy- rosyjskiego alfabetu, a w nagrodę mała Rosjanka pomagała im odszukać jedną z potrzebnych im części. Myślę, że rajd był miłym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców oraz osób prowadzących. Na długo pozostanie w mojej pamięci. Bardzo miło mi się współpracowało z innymi uczestnikami. Mam nadzieję, że za rok także będę miała okazję w nim uczestniczyć.”

Z. (uczennica kl.III b)

            Rajdy to chluba naszej placówki. „Minionki. Misja Jednorożec” również okazały się sukcesem. Pogoda była łaskawa, zatem pozostało już tylko dziarsko wędrować i cieszyć się bliskością natury. Oczywiście głębokie ukłony i podziękowania należą się organizatorom tej imprezy. Dobra robota! Do zobaczenia za rok!

Zaproszenie
Jeżeli chcesz w aktywny sposób spędzić najbliższą niedzielę 14 października b.r. (spacer z mapą) -możesz wybrać się na Marsze na Orientację w ramach Pucharu GDAKKA. Informacje szczegółowe znajdują się w komunikacie startowym
http://www.akkgdakk.pl/puchar/sukkubik.php?p=komunikat
Zapraszamy do uczestnictwa. Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku. Można zgłosić się przez formularz (grupa do 5 osób) albo przez Librusa do p. Iwony Gniewkowskiej lub p. Joanny Kuźby.

   czytam         Wraz z nowym rokiem szkolnym rusza kolejna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim jest adresowany do kilku grup wiekowych i niezmiennie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Również uczniowie naszej szkoły zgłosili chęć wzięcia udziału w konkursie, którego pierwsza część odbędzie się już za kilka dni. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w zmaganiach z testem konkursowym, wytrwałości i niezwykłych wrażeń podczas czytania kolejnych książek.

            Zainteresowanym przypominam lektury pierwszej części Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2018/2019:

- kl. I – III  Marcin Pałasz, Sposób na Elfa

- kl. IV – VI  Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo. Berło

- kl. VII – VIII i kl. III gim.  Ryszard Kapuściński, Zając; w tegoż: Podróże z Herodotem

            Za nami pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego. Dla biblioteki naszej szkoły był to miesiąc udany, do czego przyczyniła się cała szkolna społeczność, włączając się do akcji „Podziel się książką”. Jej celem było wzbogacenie księgozbioru biblioteki w pozycje dla najmłodszych czytelników, których przybyło wraz z powołaniem do życia Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi.

            Podsumowanie akcji napawa dumą, a liczba podarowanych książek świadczy o bezinteresowności i wielkim sercu darczyńców. Do 2 października przynieśli oni 204 książki, które zyskają drugie życie, dając radość naszym młodym czytelnikom.

            Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi, którzy zechcieli podzielić się z innymi swoimi książkami, składamy serdeczne podziękowania. 

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa