ibang  Czy warto grać w Scrabble na języku angielskim?  Odpowiedź jest tylko jedna- YES. Na jednej z lekcji klasa 1b wykazała się ogromną wiedzą i spostrzegawczością. Szukaliśmy, mówiliśmy, utrwalaliśmy poznane słownictwo miło spędzając czas w kolegami i koleżankami. Pani pedagog Ola również dała się namówić na grę.
LET'S PLAY SCRABBLE AND HAVE FUN !
Dorota Gadomska
  j.ang4a Czy nauka literatury angielskiej w 4 klasie musi być nudna? Niekoniecznie. Realizując innowację pedagogiczną "Kultura krajów anglojęzycznych z naciskiem na literaturę brytyjską i amerykańską" uczniowie poznali życiorys Karola Dickensa a także zobaczyli wersję uproszczoną "Christmas Carol" (Powieść wigilijna) w języku angielskim. Oglądaliśmy, dyskutowaliśmy, tłumaczyliśmy nowe słownictwo, tworzyliśmy wspólny album o twórczości K. Dickensa..
   Dla przypomnienia, „Opowieść wigilijna” Dickensa to wzruszająca historia przemiany starego skąpca, Ebenezera Scrooge'a, w człowieka pełnego dobroci i życzliwości dla innych.
Dorota Gadomska

npj.angWszyscy uczniowie naszej szkoły, nie tylko starsi ale i młodsi wiedzą, że Narodowe Święto Niepodległości w naszym kraju to najważniejsze święto. Nawet na lekcjach języka angielskiego uczymy się wyrażeń związanych z niepodległością. Wiemy już co oznaczają: Independence Day, Freedom, Love, 11th November, Poland 

sniepod  Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym uczniom (przedszkolakom i starszakom), rodzicom oraz nauczycielom za udział w dzisiejszej paradzie niepodległości.  

  Oprócz udziału we mszy świętej, przemarszu, napisaliśmy list dla przyszłych pokoleń, który zamknięto w kapsle czasu. 
Cała społeczność naszej szkoły pokazała, że potrafimy dumni i zjednoczeni świętować ten ważny dzień w historii naszego kraju. Po raz kolejny daliśmy świadectwo, że Polska jest bastionem chrześcijańskich wartości i narodowym państwem dumnej Europy 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

9 listopada 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi uroczyście uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI!

100npNa pierwszym apelu zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z przedszkola, świetlicy, a także 1 i 2 klasy SP. Wykonali oni kilka ujmujących pieśni patriotycznych połączonych z krótkimi występami artystycznymi. Dzieci ubrane były galowo, a wszystkiemu powagi dodawały biało-czerwone kotyliony i wstążeczki. Całość zwieńczyły piękne prace artystyczne o tematyce patriotycznej, uczniów klas 4 i 5, które porozwieszane zostały w szkole.

Na drugim apelu występowali uczniowie starsi. Młodzież szkolna z klas 6,7,8 i 3 gimnazjum zaprezentowała wybitnych patriotów: "Ojców Niepodległości" zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich. I tak, w różnej formie: piosenek, filmików, scenek artystycznych czy prezentacji klasy przedstawiły:

6A - Władysław Grabski
7A - Józef Unrug
8A - Józef Piłsudski
8B - Antoni Abraham
3A - Wincenty Witos
3B - Ignacy Jan Paderewski
3C - Roman Dmowski
3D - Eugeniusz Kwiatkowski

Dodatkowo cała SP 7: uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali uroczyście 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym czasie cała Polska biła rekord we wspólnym śpiewaniu hymnu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania!

Po uroczystości uczniowie i pracownicy szkoły zamieścili swoje kotyliony i symbole narodowe wraz ze swoimi imionami na dużym kotylionie szkoły. Na tym tle wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg uroczystych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 9 listopada 2018 r. tj. dwa dni przed właściwymi uroczystościami 11 listopada, był pięknym świadectwem patriotyzmu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi im. Karola Wojtyły.

NIECH ŻYJE NIEPODLEGŁA POLSKA!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

 

   4aDzieci nie są zainteresowane nauką języka samego w sobie, ale tym O CZYM się uczą" dlatego na lekcjach języka angielskiego nauczyciele wnaszej szkole wykorzystują różne metody, techniki i rozszerzone treści programowe z wiedzy o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i innych krajach anglojęzycznych: kulturze, tradycjach, historii. Zawarte wprogramie treści wprowadzają w świat cywilizacyjno- kulturowy i są dobrane tak, aby zainteresować i zaangażować uczniów. Słuchamy, czytamy, rysujemy, oglądamy, wzbogacamy swoją wiedzę i dobrze się przy tym bawimy. 

kwestaSerdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kweście listopadowej, która odbędzie się w dniach 31.10 do 4.11.
W tym roku pierwszy raz zapisy będą dokonywane drogą elektroniczną. Mam nadzieję, że bardzo usprawni to nam wszystkim pracę.
Jak to działa, otóż dziecko razem z rodzicem musi wypełnić zgłoszenie, pod koniec musi przeczytać wszystkie informacje (jest ich bardzo dużo ale są to wszystkie odpowiedzi na pytania zadawane przez rodziców przez ostanie 7 lat) następnie kliknąć słowo zarejestruj się i potem wszystkie dane przychodzą do mnie na serwer.
Zachęcam wszystkich chętnych uczniów do pomocy. 
W razie problemów proszę o kontakt :)
P. E. Pijor

 

burmistrz19.10.2018 r. młodzi "dziennikarze" redagujący gazetkę szkolną OGRYZEK mieli okazję przeprowadzić wywiad z burmistrzem naszego miasta, Panem Michał Pasieczny. Dziękujemy za poświęcony nam czas, odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania oraz miłą i przyjazną atmosferę. 
Relacje z wywiadu przeczytacie w najnowszym numerze Ogryzka, który ukaże się po weekendzie.
Pozdrawiam,
Dorota Gadomska

biegor18Serdecznie zapraszam na 11-tą edycję marszy na orientację "InO WŁÓCZYKIJ - Jesień 2018, które odbędą się w sobotę 10 listopada 2018. 
Do wyboru są 4 trasy o różnym stopniu trudności.
START i META – - dawna strzelnica - Rumia, ul. Strzelecka

Ramowy program imprezy:

SOBOTA  10 listopada 2018

godz. 9.30  Otwarcie Biura zawodów
godz. 9.50 Wyjście z Przodownikiem na trasę REKRUT

od godz. 10.00 

START  według przyznanych minut startowych, które podane będą na stronie InO Włóczykij Rumia (https://www.facebook.com/InOWloczykij/
oraz wysłane bezpośrednio na maila uczestników, którzy zaznaczyli taką opcję w zgłoszeniu

godz. 15.00  Zamknięcie METY wszystkich kategorii

                        Dla wszystkich uczestników marszy poczęstunek, herbata.


wszystkie szczegóły w załączonym regulaminie, który dostępny jest również tutaj:https://www.facebook.com/InOWloczykij/
-załącznik

w imieniu organizatorów Joanna Kuźba

Kalendarz wydarzeń

maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
17:00
Data :   7 maj 2019
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa