warsztaty8 grudnia 2018 r. odbyły się Warsztaty Świąteczno- Integracyjne dla uczniów i rodziców naszej szkoły.

Pani Ela Ambo witała wszystkich, częstowała zdrowymi słodyczami i bakaliami dzieci przybyłe na zajęcia.

Były one podzielone na cztery moduły. Każdy mógł coś znaleźć interesującego dla siebie. Najbardziej podobała się sfera kreatywnej twórczości z elementów naturalnych: pni drzewa, szyszek, orzechów i patyczków od lodów.

Ręce uczestników wyczarowywały: aniołki, stworki, choinki, szopki i obrazki świąteczne. Pani Krysia Kielar z uśmiechem pomagała wszystkim, podsuwając nowe pomysły.  Atmosferę umilały Kolędy, piernikowe ciasteczka, ciasta i babeczki.

Starsze koleżanki na oczach gości wykonywały domek z piernika.

Mama jednego z uczniów mówiła: „…od wielu miesięcy nie miałam wolnej soboty. Jak to dorze, że przyszłam na warsztaty z synem.  Jest taki szczęśliwy,  tyle rzeczy wyczarował. Już nie musimy żadnych ozdób kupować na święta”.

Jeden z ojców: „.. ile mamy zapłacić za te warsztaty? Nic, naprawdę? I możemy to wszystko zabrać do domu? Fajna inicjatywa. Dziękujemy. A będą następne?…”

Na koniec były życzenia, pamiątkowe zdjęcia i podziękowania.

My organizatorki dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Niech atmosfera tych magicznych świąt zagości w waszych sercach.

Dziękujemy i życzymy Wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia. 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

spor1Nasi piłkarze trenują wytrwale.Dzisiaj rekordowo!!! 13 chłopców uczestniczyło w treningu piłkarskim.

Zapraszamy kolejnych chętnych.

 projektanCzy ucząc języka angielskiego można tworzyć pacynki wykonane ze skarpetek? Oczywiście. Uczniowie podczas zajęć tworzyli skarpetkowe pacynki, które od tej pory będą towarzyszyć im m.in. podczas konwersacji. Każda z nich otrzymała swoje imię i będzie zawsze obecna na lekcjach języka angielskiego. Wykonanie pacynek było świetną zabawą i z pewnością pomoże też pokonać tremę i stres, który trapi uczniów uczących się języka angielskiego podczas mówienia, czytania czy recytowania na forum klasy.
So, LET'S learn with your SOCK PUPPETS 

mik18   Mikołajki w naszej szkole. Chociaż za oknami śniegu nie widać, to nastrój świąteczny zagościł dzisiaj w naszej szkole.
W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie, zarówno przedszkolaki jak i klasy starsze, ubrani byli w strój nawiązujący do Św. Mikołaja. Dominował zatem kolor czerwony, nie brakowało też reniferów, elfów, Mikołajek i Mikołajów. Tradycyjnie, jak co roku w naszej płacówce, tego dnia, panował szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj, który dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego z nich znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych 3-4 latków, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.
   Była również kawiarenka szkolna, każdy mógł kupić, za przysłowiową złotówkę, gorącą czekoladę i różnego rodzaju ciasta. 
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku. 
Na szczęście Mikołaj odwiedzi naszą szkołę również 20go grudnia.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

istegramZapraszamy do odwiedzin naszej szkoły na Instagramie.
Wystarczy tylko kliknąć: szkolapodstawowa7rumia.
Pozdrawiamy!

dprofilaktyki   Od 26.11.18 r.  do  30.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7  w Rumi odbyły się Dni Profilaktyki. W tych dniach uczniowie odbyli  pogadanki z wychowawcami o rocznicach przypadających w listopadzie dotyczących tematyki uzależnień. Odbyło się ankietowanie uczniów, którego tematem były „uzależnienia”.

   27.11.2018 r. brali udział w ćwiczeniach z pierwszej pomocy przygotowanych przez Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Wejherowie 30.11.2018 uczniowie wysłuchali prelekcji pani Doroty Stawskiej z Komendy Policji i Posterunku w Rumi dotycząca zagrożeń i problemów wynikających z uzależnień jakim najczęściej ulegają młodzi ludzie (palenie papierosów, zażywanie dopalaczy picie alkoholu.

   Zakończeniem tygodnia było podsumowanie konkursu,  film  o „Cyberprzemocy” i spotkanie    laureatów i ich opiekunów oraz zaproszonych gości w bibliotece szkolnej na poczęstunku.

   Organizatorami Tygodnia Profilaktyki były panie: Aleksandra Zaborowska, Aleksandra Ćwiek , Joanna Kudlicka, Jolanta Eisner i pani Iwona Skrzoska -Dziewiałtowicz 

Biegi2019

Koniec roku 2018 zbliża się nieubłaganie! Gdy już będziecie po świątecznym obżarstwie i sylwestrowej zabawie zapraszamy Was na aktywne rozpoczęcie Nowego Roku :). Proponujemy Wam na dobry początek trzy trasy, aby każdy znalazł coś dla siebie - 5, 10 i 15 km. Zaklepcie termin w kalendarzu!!

Zimowa Eskapada Włóczykija 
to nasza nowa propozycja :)

Regulamin i formularz zgłoszeń już dostępne:
https://drive.google.com/…/1ARly-c7OI6cUQmfPf3PlsOVgPLv_bv…/

  Zapraszamy do udziału w konkursie na zabawkę lub grę edukacyjną. Zespoły trzyosobowe mają za zadanie skonstruować zabawkę edukacyjną (grę edukacyjną) w której zastosowane zostaną prawa fizyczne, chemiczne lub matematyczne. Do zabawki należy dołączyć opis działania i jakie prawo zostało zastosowane, oraz krótki filmik z prac konstruktorskich. Termin oddawania prac to 21.12. Kategorie konkursowe kl I-III, IV-VI,VII-VIII. Najlepsze prace w kategorii IV-VIII zostaną wysłane na konkurs ogólnopolski.
Czekamy na wytwory waszej wyobraźni!

Kornelia Bielecka

kartka

czer

Kalendarz wydarzeń

maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
17:00
Data :   7 maj 2019
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa