caritass   Nasze Szkolne Koło Caritas dziś piecze gofry i będziemy to robić regularnie co miesiac. Pieniądze z dzisiejszej akcji przeznaczymy na spełnienie marzenia pewnej starszej pani:

Szanowni Państwo ,

uprzejmie proszę o zapoznanie się z  listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. 

Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.

 

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

 

Z wyrazami szacunku

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów w wersji pdf

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców w wersji pdf

Podziękowanie

pspW tym roku zapraszamy do udziału w następujących konkursach:

 1. INDYWIDUALNY KONKURS INTERNETOWY. 
  Dla tych, którzy lubią szperać w internecie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-5, do którego można zaangażować rodziców lub opiekunów. Ten konkurs będzie aktywny w marcu, tak więc macie jeszcze chwilę!

 2. KLASOWY KONKURS NA SCENARIUSZ GRY TERENOWEJ. 
  To konkurs, w którym weźmie udział cała klasa (4-8 oraz gimnazja), to świetny pomysł na zaangażowanie poprzez zabawę wszystkich uczniów oraz nauczyciela. W napisaniu scenariusza gry terenowej liczą się wszystkie pomysły i głosy, to praca w zespole oraz możliwość przetestowania gry, którą stworzycie.

 3. INDYWIDUALNY KONKURS PLASTYCZNY – PROJEKT KARTKI 
  KARTKA BOŻONARODZENIOWA lub WIELKANOCNA pt. „Kartka od strażaków”. Jesteś uczniem klas 1-6, lubisz rysować, szkicować, masz zdolności plastyczne? – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Stwórz kartkę okolicznościową, którą chciałbyś dostać od strażaka. Jakie elementy na niej powinny się znaleźć, postawisz na klasykę i minimalizm, czy bogactwo szczegółów?

 4. KLASOWY KONKURS NA SPOT FILMOWY 
  „Pożar w szkole – znam zasady bezpiecznej ewakuacji”. To drugi z konkursów dla całej klasy (4-8 oraz gimnazja). Możecie poczuć się aktorami, scenarzystami, operatorami „kamer”, a może ktoś z Was stworzy własną muzykę. Praca w zespole przy tym przedsięwzięciu pozwoli Wam poznać swoje zdolności i predyspozycje, a przy okazji będzie materiałem który poruszy kwestie bezpieczeństwa w Waszej szkole.  

Kliknij, aby zobaczyć więcej informacji.

tk19

  6 stycznia 2019r.  Pani Dyrektor SP nr 7 w Rumi-- Liliana Król, nauczyciele, rodzice i dzieci oraz dziadkowie, ciocie i rodzeństwo, brali w

spólnie udział w przemarszu Orszaku Trzech Króli. Dorośli i dzieci paradowali w koronach i strojach historycznych; śpiewali kolędy i wzięli udział w występach i poczęstunku.

Pani Dyrektor jeszcze raz dziękuję społeczności szkolnej za tak liczne przybycie. 

zew19   W niedzielę 6 stycznia 2019r. jedni świętowali na ulicach miasta w Orszaku Trzech Króli, a inni na leśnych ścieżkach na Królewskiej Piętnastce. A o czym mowa? O Zimowej Eskapadzie Włóczykija, imprezie organizowanej przez InOwców związanych z naszą szkołą. Swój finał w progach naszej szkoły znalazłyy trzy turystyczne trasy InO - Królewska Piętnastka (15km), Gwiezdny Szlak (10km), Zimowa Eskapada Włóczykija (5km). Na mecie mozna było odpocząć przy kawce lub herbatce, posilić się przepysznym gulaszem i karpatką, oraz podzielić wrażeniami ze szlaku z innymi uczestnikami Eskapady. Atmosfera była świetna przez co nikomu nie spieszyło się do domu.
   Już dziś w imieniu organizatorów zapraszamy 6 kwietna na kolejną edycję Wiosennego Włóczykija.

gwiazdkat   W  XXV Konkursie plastyczno-literackim „Gwiazdka tuż tuż…” organizowanym przez PZPOW Wejherowo, nasza uczennica klasy Va – Antonina Lewandowska, zajęła wyróżnienie na projekt kartki świątecznej. Konkurs na etapie szkolnym odbywał się pod kierunkiem nauczyciela pani Iwony Skrzoskiej - Dziewiałtowicz. Serdecznie gratulujemy Antosi sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć. 

 wigilia  21 grudnia w naszej szkole odbyło się specjalne spotkanie mikołajkowe. Mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas 1, a także wysłuchać kolęd śpiewanych przez uczniów i nauczycieli. Z wielką uwagą podziwialismy grę aktorską naszych najmłodszych. Zobaczyliśmy m.in. Maryję, św. Józefa, malutkie dzieciątko Jezus, aniołów, pastuszków, Pinokia, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię. 

   Zawarte w programie treści religijne i śpiewane przez dzieci kolędy wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt.
Na zakończenie świąteczne życzenia wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła Pani Dyrektor. Te ciepłe słowa były szczególnie miłym akcentem przed zbliżającymi się najpiękniejszymi w całym roku Świętami Bożego Narodzenia.

Gościem specjalnym był Pan Bogdan Tokłowicz, Pełnomocnik ds. Oświaty.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT! 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia.

uzal   W piątek 14 grudnia w Stacji Kultura w Rumi, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.: ”Ucieknij nałogom w pasję”. W tym roku tematem przewodnim było „Szczęście”. W konkursie brali udział również uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pani Iwony Skrzoskiej – Dziewiałtowicz. Wychowankowie zajęli zaszczytne miejsca - uczennica klasy IIa Lidia Zdrojewska otrzymała nagrodę specjalną i uczeń klasy 5a Ivan Zahrebeniuk I-miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

rek18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

 

W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

 

Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.

Kalendarz wydarzeń

maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
17:00
Data :   7 maj 2019
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa