omt19   XLVII OMTTK Etap miejski Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego dobiegł końca. Cała impreza odbyła się w naszej szkole, ale sędziowanie prowadził między szkolny zespół nauczycieli i turystów z Rumi. Wśród szkół średnich do etapu wojewódzkiego przeszła drużyna ILO im. Książąt Pomorskich pod opieką Pana J. Pałubickiego, natomiast wśród gimnazjów zwyciężyło Salezjańskie Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny pod opieką pani D. Sosnowskiej. Drużyna w składzie Michał Bielecki, Anna Melzer oraz Maciej Ostrowski zajęli I miejsce! Druga, młodsza drużyna zajęła 5 miejsce. Trzeba dodać, że Michał najlepiej ze wszystkich uczestników napisał test turystyczno-krajoznawczy a Ania uzyskała w nim trzeci wynik. Wszystkim gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim w Subkowych już 28 kwietnia.

Szanowni Państwo

Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie jest niemal pewny. Co prawda jest jeszcze cień szansy na porozumienie między rządem a stroną społeczną, ale jest ona bardzo wątła.

W naszej Szkole spośród większości osób, które wzięły udział w referendum aż 94 proc. nauczycieli opowiedziało się za strajkiem.

W sytuacji, kiedy wszyscy opowiadający się za protestem pracownicy wezmą w nim udział Szkoła nie będzie w stanie zapewnić uczniom codziennej opieki. Jednak Rodzice posyłając dzieci do Szkoły powinni wiedzieć, że w naszej Szkole zostanie ono przyjęte i zaopiekowane. Nie odbędą się jednak zajęcia dydaktyczne. Nasi nauczyciele zajmą się Państwa dziećmi. Aczkolwiek najczęściej będą to osoby, które na co dzień nie uczą w tych oddziałach, do których uczęszczają Państwa dzieci.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 7 w Rumi otrzymała informacje o powołaniu komitetu strajkowego.

Podczas piątkowych rozmów strona rządowa przedstawiała co prawda swoją ofertę polegającą na zwiększeniu pensum, połączoną ze wzrostem  wynagrodzenia do roku 2023 r. Zostało to odrzucone przez centrale związkowe, które oceniły, że dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach  toczącego się sporu zbiorowego. Strajk rozpocznie się zatem od 8 kwietnia 2019 roku.

W związku z tak wyjątkową sytuacją przypominam Rodzicom/Opiekunom prawnym, że przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy nie tylko w sytuacji choroby dziecka, ale także w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły. Zamknięcie jest traktowane jako nieprzewidziane, jeśli rodziców zawiadomiono o tym w terminie krótszym niż 7 dni. Należy złożyć swojemu pracodawcy wniosek o zasiłek opiekuńczy, do którego dołącza się oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu placówki.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom/opiekunom prawnym dzieci, które mają mniej niż 8 lat.

Zasiłek, o który mogą wystąpić zarówno ojciec jak i matka dziecka – wypłacany jest w wysokości zasiłku chorobowego, czyli 80 proc. pensji.

Podstawą jest  art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. 1999 nr 60 poz. 636 ze zm.). Ustawa pozwala rodzicom skorzystać z zasiłku opiekuńczego zarówno wtedy, gdy będą opiekować się dziećmi własnymi, dziećmi małżonka, jak i dziećmi przysposobionymi, czy przyjętymi na wychowanie i utrzymanie.

W przypadku wystąpienia o zasiłek opiekuńczy w momencie przystąpienia szkoły czy przedszkola do strajku potrzebne jest  samodzielnie napisane oświadczenie o konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem z powodu nieprzewidzianego zamknięcia placówki.

W ciągu całego roku kalendarzowego zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko przysługuje przez maksymalnie 60 dni. Jest to łączna liczba dni do wykorzystania przez oboje rodziców na wszystkie zasiłki opiekuńcze w danym roku kalendarzowym. Limit ten obowiązuje na wszystkie dzieci pod opieką.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje osobom objętym obowiązkowym lub dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym.

Rodzic zatrudniony wniosek o wypłatę dostarcza swojemu pracodawcy, a przedsiębiorca musi samodzielnie dostarczyć go do ZUS-u.

Dokumenty, które należy złożyć w swoim zakładzie pracy niezbędne do przyznania i wypłaty zasiłku opiekuńczego to oświadczenie rodzica o nieprzewidzianym zamknięciu placówki oraz wniosek o wypłatę zasiłku opiekuńczego na druku ZUS Z-15. Druk wniosku można pobrać ze strony internetowej ZUS albo w osobiście w ZUS.

Liliana Król, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi

Szanowni Rodzice

W wyniku przedłużających się negocjacji związków zawodowych z rządem, informuję, że 8 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Rumi  rozpocznie się strajk. W związku z ograniczonymi do minimum  możliwościami kadrowymi niemożliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Zwracam się z prośbą do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Jednocześnie informuję, że jeśli do 8 kwietnia dojdzie do porozumienia związków zawodowych z rządem, od poniedziałku szkoła będzie pracowała w normalnym trybie.

O sytuacji w szkole będę informowała Państwa na bieżąco.

Z poważaniem,

Dyrektor Szkoły

sp

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019 r. ogólnopolskim protestem w placówkach oświatowych, pragniemy przekazać Państwu aktualne informacje:

W trakcie referendum strajkowego w Szkole Podstawowej Nr 7 w Rumi - 94 % ogółu pracowników biorących udział w głosowaniu - opowiedziało się za strajkiem. Istnieje zatem realne niebezpieczeństwo, że od 8 kwietnia 2019 r. (do odwołania akcji strajkowej przez Organizatora), nasza szkoła nie będzie w stanie spełniać swoich zadań statutowych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017 r., poz. 649 ze zm.) pod opieką jednego nauczyciela może pozostawać nie więcej niż 25 uczniów. Komitet strajkowy będzie dostarczał dyrektorowi listę osób biorących udział w proteście - osobno, każdego dnia strajku.
Ostateczna decyzja o akcji protestacyjnej ma zapaść nie później niż 5 dni przez planowanym strajkiem - wówczas natychmiast zostaną Państwo o tym fakcie poinformowani. Organizatorem strajku jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Wobec powyższego mając na uwadze dobro dzieci apeluję do Państwa o rozważenie możliwości zapewnienia dzieciom opieki we własnym zakresie.
Jednocześnie informuję, że dyrektor szkoły, we współdziałaniu z Organem Prowadzącym, podejmie wszelkie działania mające na celu zapewnienie dzieciom, które przyjdą do szkoły właściwych warunków opieki.

Z poważaniem,
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 w Rumi
Liliana Król

ch529.03.2019r. Odbył się rajd fabularyzowany pt:" Akademia HanLin ". To już po raz piąty, ponad 200 uczestników i organizatorów w  przeniosło się do starożytnych Chin. Dzieci po przez naukę (kaligrafia, matematyka, origami) i pracę ( budowa pułapki, malowanie muru, łowienie ryb) pogłębiali wiedzę na temat Chin z czasów cesarza Tang Xuanzonga (około 738r.).

cary2"Tak Pomagam " SKC z SP nr7 w Rumi! Zbiórka dla potrzebujących.

Dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka przy ul.Starowiejskiej za życzliwość podczas akcji zbiórki żywności dla Caritasu, klientom za hojność i dar serca uśmiech i dobre słowo :)

 Wolontariusze z SP nr 7. Rumia

lo2   26 marca ósmoklasiści naszej szkoły odwiedzili Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Rumi. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jakie klasy czekają na nich w nowym roku szkolnym, poznali ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz uczestniczyli w licznych atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy dla potencjalnych przyszłych licealistów. Wśród nich było spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej, wizyta w strzelnicy, quiz literacki z nagrodami oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 
Wszystkim uczniom klas VIII życzymy trafnego wyboru przyszłej szkoły.

 
Inowiosna19
W imieniu organizatorów zachęcam do udziału w kolejnej edycji InO Włóczykij
 
link do formularza zgłoszeniowego:
 
pozdrawiam
Joanna Kuźba

 

 ntechnologie  22 marca 2019 r. DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII w naszej szkole. Włączając się w obchody tego dnia na uczniów naszych czekało dużo atrakcji. Prezentacja pt:" Nowe Technologie - Roboty", zabawy z kulą plazmową, dzięki której uczniowie mogli zobaczyć efekty wywołane przez wysokie napięcie. Zajęcia z Robotyki. Zarówno uczniowie z klas młodszych, jak i starszych bawili się robotami, które nie tylko poruszały się, ale zmieniały kolory, tańczyły i wydawały dźwięki. Atrakcją okazały się także pokazy filmików za pomocą okularów VR. Na lekcjach języka angielskiego natomiast, w ramach nauki języka, oglądano na tablicach multimedialnych anglojęzyczne filmy prezentujące rozwój technologii w przyszłości.

  Uczniowie zdobywali wiedzę o nowych technologiach w praktyce przez zabawę i doświadczenie. Było dużo emocji i radości z poznawania czegoś nowego. Na pożegnanie było podziękowanie Pani Elżbiecie Ambo w formie wielkiego wspólnego uścisku :).

krecytatorski   Kolejny konkurs za nami! Tym razem - Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Eliminacje miały miejsce w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Uczniowie wzięli na warsztat utwory rodzimych twórców. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Michalle Meronow (III miejsce), Emma Moza (wyróżnienie), Erik Lapczyk i Nikodem Tomkiewicz.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa