ch529.03.2019r. Odbył się rajd fabularyzowany pt:" Akademia HanLin ". To już po raz piąty, ponad 200 uczestników i organizatorów w  przeniosło się do starożytnych Chin. Dzieci po przez naukę (kaligrafia, matematyka, origami) i pracę ( budowa pułapki, malowanie muru, łowienie ryb) pogłębiali wiedzę na temat Chin z czasów cesarza Tang Xuanzonga (około 738r.).

cary2"Tak Pomagam " SKC z SP nr7 w Rumi! Zbiórka dla potrzebujących.

Dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka przy ul.Starowiejskiej za życzliwość podczas akcji zbiórki żywności dla Caritasu, klientom za hojność i dar serca uśmiech i dobre słowo :)

 Wolontariusze z SP nr 7. Rumia

lo2   26 marca ósmoklasiści naszej szkoły odwiedzili Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Rumi. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jakie klasy czekają na nich w nowym roku szkolnym, poznali ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz uczestniczyli w licznych atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy dla potencjalnych przyszłych licealistów. Wśród nich było spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej, wizyta w strzelnicy, quiz literacki z nagrodami oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 
Wszystkim uczniom klas VIII życzymy trafnego wyboru przyszłej szkoły.

 
Inowiosna19
W imieniu organizatorów zachęcam do udziału w kolejnej edycji InO Włóczykij
 
link do formularza zgłoszeniowego:
 
pozdrawiam
Joanna Kuźba

 

 ntechnologie  22 marca 2019 r. DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII w naszej szkole. Włączając się w obchody tego dnia na uczniów naszych czekało dużo atrakcji. Prezentacja pt:" Nowe Technologie - Roboty", zabawy z kulą plazmową, dzięki której uczniowie mogli zobaczyć efekty wywołane przez wysokie napięcie. Zajęcia z Robotyki. Zarówno uczniowie z klas młodszych, jak i starszych bawili się robotami, które nie tylko poruszały się, ale zmieniały kolory, tańczyły i wydawały dźwięki. Atrakcją okazały się także pokazy filmików za pomocą okularów VR. Na lekcjach języka angielskiego natomiast, w ramach nauki języka, oglądano na tablicach multimedialnych anglojęzyczne filmy prezentujące rozwój technologii w przyszłości.

  Uczniowie zdobywali wiedzę o nowych technologiach w praktyce przez zabawę i doświadczenie. Było dużo emocji i radości z poznawania czegoś nowego. Na pożegnanie było podziękowanie Pani Elżbiecie Ambo w formie wielkiego wspólnego uścisku :).

krecytatorski   Kolejny konkurs za nami! Tym razem - Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Eliminacje miały miejsce w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Uczniowie wzięli na warsztat utwory rodzimych twórców. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Michalle Meronow (III miejsce), Emma Moza (wyróżnienie), Erik Lapczyk i Nikodem Tomkiewicz.

 Patryk18  W dniu dzisiejszym obchodzono w naszej szkole dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Uroczystość ta stanowiła podsumowanie lekcji kulturowych na temat krajów anglojęzycznych. 
   Każdy mógł skosztować ‘zielono-pomarańczowych pyszności’, kanapek z sałatą, ogórkiem i pomidorem, dżemem agrestowym i kiwi, zjeść zielone ciasta i babeczki, napić się pomarańczowego soku, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. 

 Pipi12.03.2019r. w naszej szkole rozpoczęliśmy Święto matematyki (a właściwie święta - bo potrwają kilka dni) związane z liczbą "pi"
  Odbył się  konkurs międzyklasowy pt. "Matematyka dzika".
W kategorii klas IV-VI wygrała klasa 6a, w kategorii klas VII-VIII klasa 8b,a wśród gimnazjalistów najlepsza była klasa 3b. W czasie lekcje matematyki też nawiązywano do obchodów tego święta.
 W dniu dzisiejszym oceniono również plakaty związane z liczbą "pi" przygotowane przez klasy. Proszę oceńcie sami.

wlochySZKOLNA WYCIECZKA DO WŁOCH  Sp 7 i Sp 10 w Rumi
04.03.2019 – 09.03.2019.

 

Podróżujmy i poznawajmy świat, otwierajmy się na wiedzę i zgłębiajmy kultury. Sięgajmy po piękno tego globu, który jest dla nas stworzony!

 

Te słowa przyświecały nam kiedy w marcowe dni przemierzaliśmy trasę blisko 6000 km, po uroczych zakątkach słonecznej Italii. Miło jest zdawać relację z czegoś, co zapamięta się do końca życia! Tak można bowiem śmiało powiedzieć o wspaniałym przeżyciu, w jakim mogło wziąć udział 46 uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.

Biuro podróży Atas, które było organizatorem naszej wyprawy, określiło tę podróż jako „ niezapomnianą podróż do najciekawszych włoskich miast”. Faktycznie, bowiem zwiedzaliśmy kolejno ważne dla tego półwyspu zakątki.

   W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami brali udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Wszyscy wspólnie tworzyli maski niczym starożytny rzemieślnik, korzystając z różnorodnych materiałów, m.in. bandaży gipsowych, farb, balonów i innych akcesoriów plastycznych. W czasie, kiedy nasze maski wysychały podziwialiśmy scenę typu elżbietańskiego, wzorowaną na scenach teatrów angielskich epoki Elżbiety I. Na zakończenie uczestnicy warsztatów opowiedzieli kilka słów na temat zrobionej przez siebie maski, którą wraz z otrzymanym dyplomem zabrali do domu.

Kalendarz wydarzeń

maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
17:00
Data :   7 maj 2019
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa