marato2       6 października w naszej szkole odbył się 1. etap ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielki Maraton Czytelniczy 2017/2018  („W lustrze książki” – konkurs dla klasy VII i klas gimnazjalnych). Wzięło w nim udział siedem uczennic z klas: VII c, III c i III e. Uczestniczki wykazały się świetną znajomością treści książki, którą należało przeczytać we wrześniu. Był to „Posłaniec” Lois Lowry.

                Lekturą na październik jest „Gra Endera” Orsona Scotta Carda (książka jest w naszej bibliotece!). 2. etap konkursu – test ze znajomości treści tej książki, odbędzie się na początku listopada.

                Zachęcam do udziału w konkursie. Każdy może się przyłączyć do kolejnego etapu.

                                                                                                                                                             J. Eisner

miesiac bibliotek 1Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursach organizowanych w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych (jest to październik!):
1. Konkurs literacko - plastyczny "Lektura szkolna w formie komiksu" (historia obrazkowa, co najmniej 8 rysunków, wzbogacona tekstem)
2. Konkurs literacki pod hasłem: "Jest taka książka..." (forma dowolna, np. opowiadanie, list, recenzja, wiersz, swobodne refleksje na temat wybranej książki)
Prace należy składać u p. Jolanty Eisner w bibliotece do 23 października.
Na uczestników konkursów czekają nagrody - niespodzianki!
Zachęcam do udziału - J. Eisner

  Dj17 26-go września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, który jest celebrowany przez wiele szkół i uczelni. Nasza szkoła również postanowiła w tym roku kontynuować szerzenie wśród młodzieży świadomości językowej. Program artystyczno-rozrywkowy połączyliśmy z drużynową rywalizacją w zakresie znajomości języków obcych. Uczniowie klas siódmych oraz gimnazjalnych musieli wykazać się spostrzegawczością i szybkością, wykonując poszczególne zadania, które przydzielane były drużynom przez cztery dni ubiegłego tygodnia: QR Treasure Hunt, dotyczący ciekawostek języko­wych; Scrabblemania; ‘Słowa dookoła Europy - „Dobieranka”; Zabawa z językiem rosyjskim – słowa pisane za pomocą cyrylicy. Zwycięzcą turnieju została klasa IIB, a tuż za nią na podium stanęli uczniowie klasy IIIE i IIIC. Najlepsi zostali nagrodzeni  słodkościami podczas przedstawienia , w którym młodzież z klas IIIC, IIIE i IIB udowodniła, że znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie umożliwia uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji.

dzie dziecka

Jak co roku dnia 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to radosne święto wszystkich dzieci. Jego inicjatorem była organizacja zwana The International Union for Protection of Childhood, której celem była zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Nie ważne ile ma się lat, w głębi duszy oraz przy obecności swoich kochających rodziców jest się wciąż dzieckiem.

Z tej okazji pragniemy życzyć każdemu wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu i radości oraz mile spędzonych chwil w gronie najbliższych.

W naszej szkole przy ul. Batorego 29 odbędzie się festyn. 

 

W dniu twojego święta chcę ci podarować
kawałeczek ziemi, byś mógł wyhodować,
słodyczowe drzewko, pełne cukiereczków,
tych małych i dużych i z dziurką w środeczku,
by rosły też na nim lody w różnym smaku
i świeże truskawki w czekoladowym fraku,
ale nie mogę dać ci tego,
lecz mogę ci życzyć wszystkiego dobrego!

KARTKA

Dużo miłości, radości oraz samych pogodnych dni dla wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

 

Pracę graficzną wykonała Rozalia P. kl IIIc

 

 

Część humanistyczna – 18 kwietnia 2018 r. (środa)

- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie– godz. 9: 00

- z zakresu języka polskiego – godz. 11:00 

Część matematyczno - przyrodnicza – 19 kwietnia 2018 r. (czwartek)

- z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00 

- z zakresu matematyki – godz. 11:00 

Język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2018 r. (piątek)

- na poziomie podstawowym – godz. 9:00

- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00 
G4Rumia

nowy7

23 -27.11.15 – pogadanki z wychowawcami o rocznicach przypadających w listopadzie i grudniu:

 • 3 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA
 • 16 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
 • 22 LISTOPADA DZIEŃ WALKI Z PALENIEM TYTONIU
 • 28 LISTOPADA DZIEŃ BEZ KUPOWANIA
 • 1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

 

 oraz o  profilaktyce agresji i przemocy w szkole. Udział w konkursie wiedzy i ankietach o tematyce „Uzależnień XXI wieku”;

23 – 27.11.15 – Prezentacja i  wystawa prac uczniów (plakatów , zdjęć karykatur oraz prac archiwalnych na temat „Uzależnieniom mówimy NIE” w wykonaniu uczniów klas I , II i III Gimnazjum nr 4 oraz uczestników konkursu z innych szkół, prezentacja w formie  gazetki szkolnej .

27.11.15–podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego pt.: ”Uzależnieniom mówimy NIE”. Omówienie prac, które wpłynęły na konkurs. Pokaz filmów krótkometrażowych ,dotyczących kampanii społecznej pt.: „Cyberprzemoc”, „Nie pij przed jazdą” , „Pozwól wrócić do domu” oraz filmów nakręconych przez uczniów na konkurs „Uzależnienia XXI wieku”

24 – 27.11.15 – Ankieta i konkurs wiedzy o uzależnieniach dla wszystkich klas na godzinach wychowawczych.

26.11.15 –Udział uczniów w konkursie powiatowym pt.: ”Uzależnienia XXI wieku” i podsumowaniu z prezentacją na w/w temat;

24 – 04.12.15-Udział w konkursie „Ucieknij nałogom w pasję” oraz udział  uczniów koła plastycznego w warsztatach i wystawie organizowanych przez Stację Kultura w Rumi.

27.11.15-Warsztaty z Pierwszej Pomocy organizowane przez Społecznych Ratowników Młodzieżowych PCK z Wejherowa – prezentacja na temat działalności oraz historii PCK, warsztaty praktyczne z RKO, pozycji przeciwwstrząsowych, zakrztuszeń, opatrywania ran.

27.11.15-Warsztaty pt.: ”Cyberprzemoc” przeprowadzone przez wolontariuszkę Aleksandrę Szewczyk

  podziekowanie

,,Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.
(M. Twain)

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy !

Dziś, jak co roku, dnia 14 października obchodzony jest w Polskich Szkołach Dzień Edukacji Narodowej. Został on ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

  Każdy od najmłodszych lat styka się z nauką. Dla niektórych z Nas, bardzo łatwo jest znaleźć drogę, którą chcemy podążać. Są też sytuacje trudniejsze, kiedy nie wiemy, jak postępować – jest Nam ciężko. Wtedy, oprócz Rodziców to właśnie Wy, Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy próbujecie Nas zmobilizować, wspierać. Jest to wyzwanie, które podejmujecie z odwagą każdego dnia, dlatego więc w tym szczególnym dniu pragniemy Wam podziękować za cały trud, który włożyliście w to, byśmy byli lepszymi ludźmi, rozwijali swoje pasje, kroczyli mądrymi ścieżkami. Jesteście wzorem dla przyszłych pokoleń.

  Dziękujemy każdej osobie, która przyczynia się, abyśmy się kształcili. Każdy ma swoje talenty i pasje – bardzo jesteśmy Wam wdzięczni za to, że wśród zajęć możemy kształtować swój umysł oraz przygotowywać się..i wkraczać w dorosłe życie pełni zapału i pomysłów.

  Życzymy Wam przede wszystkim cierpliwości do Nas oraz zdrowia – dziękujemy, że jesteście, Nasi Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy J

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi       

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa