KARTKA

Dużo miłości, radości oraz samych pogodnych dni dla wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

 

Pracę graficzną wykonała Rozalia P. kl IIIc

 

 

Część humanistyczna – 18 kwietnia 2018 r. (środa)

- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie– godz. 9: 00

- z zakresu języka polskiego – godz. 11:00 

Część matematyczno - przyrodnicza – 19 kwietnia 2018 r. (czwartek)

- z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00 

- z zakresu matematyki – godz. 11:00 

Język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2018 r. (piątek)

- na poziomie podstawowym – godz. 9:00

- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00 
G4Rumia

nowy7

23 -27.11.15 – pogadanki z wychowawcami o rocznicach przypadających w listopadzie i grudniu:

 • 3 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA
 • 16 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
 • 22 LISTOPADA DZIEŃ WALKI Z PALENIEM TYTONIU
 • 28 LISTOPADA DZIEŃ BEZ KUPOWANIA
 • 1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

 

 oraz o  profilaktyce agresji i przemocy w szkole. Udział w konkursie wiedzy i ankietach o tematyce „Uzależnień XXI wieku”;

23 – 27.11.15 – Prezentacja i  wystawa prac uczniów (plakatów , zdjęć karykatur oraz prac archiwalnych na temat „Uzależnieniom mówimy NIE” w wykonaniu uczniów klas I , II i III Gimnazjum nr 4 oraz uczestników konkursu z innych szkół, prezentacja w formie  gazetki szkolnej .

27.11.15–podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego pt.: ”Uzależnieniom mówimy NIE”. Omówienie prac, które wpłynęły na konkurs. Pokaz filmów krótkometrażowych ,dotyczących kampanii społecznej pt.: „Cyberprzemoc”, „Nie pij przed jazdą” , „Pozwól wrócić do domu” oraz filmów nakręconych przez uczniów na konkurs „Uzależnienia XXI wieku”

24 – 27.11.15 – Ankieta i konkurs wiedzy o uzależnieniach dla wszystkich klas na godzinach wychowawczych.

26.11.15 –Udział uczniów w konkursie powiatowym pt.: ”Uzależnienia XXI wieku” i podsumowaniu z prezentacją na w/w temat;

24 – 04.12.15-Udział w konkursie „Ucieknij nałogom w pasję” oraz udział  uczniów koła plastycznego w warsztatach i wystawie organizowanych przez Stację Kultura w Rumi.

27.11.15-Warsztaty z Pierwszej Pomocy organizowane przez Społecznych Ratowników Młodzieżowych PCK z Wejherowa – prezentacja na temat działalności oraz historii PCK, warsztaty praktyczne z RKO, pozycji przeciwwstrząsowych, zakrztuszeń, opatrywania ran.

27.11.15-Warsztaty pt.: ”Cyberprzemoc” przeprowadzone przez wolontariuszkę Aleksandrę Szewczyk

  podziekowanie

,,Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.
(M. Twain)

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy !

Dziś, jak co roku, dnia 14 października obchodzony jest w Polskich Szkołach Dzień Edukacji Narodowej. Został on ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

  Każdy od najmłodszych lat styka się z nauką. Dla niektórych z Nas, bardzo łatwo jest znaleźć drogę, którą chcemy podążać. Są też sytuacje trudniejsze, kiedy nie wiemy, jak postępować – jest Nam ciężko. Wtedy, oprócz Rodziców to właśnie Wy, Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy próbujecie Nas zmobilizować, wspierać. Jest to wyzwanie, które podejmujecie z odwagą każdego dnia, dlatego więc w tym szczególnym dniu pragniemy Wam podziękować za cały trud, który włożyliście w to, byśmy byli lepszymi ludźmi, rozwijali swoje pasje, kroczyli mądrymi ścieżkami. Jesteście wzorem dla przyszłych pokoleń.

  Dziękujemy każdej osobie, która przyczynia się, abyśmy się kształcili. Każdy ma swoje talenty i pasje – bardzo jesteśmy Wam wdzięczni za to, że wśród zajęć możemy kształtować swój umysł oraz przygotowywać się..i wkraczać w dorosłe życie pełni zapału i pomysłów.

  Życzymy Wam przede wszystkim cierpliwości do Nas oraz zdrowia – dziękujemy, że jesteście, Nasi Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy J

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi       

   Jesień to jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza oraz najwyższym w skali roku opadem atmosferycznym.
   W świecie roślin i zwierząt jest to okres gromadzenia zapasów przed kolejną zimą. Na przełomie lata i jesieni część zwierząt przenosi się do cieplejszych stref klimatycznych. Liście drzew zmieniają kolor, by w końcu opaść przed zimą, a najgrubsze części zielone roślin ulegają zdrewnieniu.
   Jesień astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 23 września a 22 grudnia .
    Podczas jesieni astronomicznej dzienna pora dnia jest krótsza od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia ubywa, a nocy przybywa. Za miesiące jesienne na półkuli północnej uznaje się wrzesień, październik i listopad.

CIEKAWOSTKI - JESIEŃ

   Dlaczego jesienią liście zmieniają barwę? Dlaczego jesienią liście zmieniają barwę?

Zielony barwnik liści powstaje w wyniku działania promieni słonecznych. gdy zbliża się zima i słońce świeci krócej, powstaje go dużo mniej. Wówczas główną rolę w tworzeniu barwy liścia zaczynają odgrywać inne barwniki, np., żółte lub pomarańczowe.

ukonczenie

,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”

Jan Paweł II, przemówienie do młodych, Gdańsk-Westerplatte, 12 czerwca 1987.

 

Drodzy koledzy i koleżanki!

 

   Skończyliście właśnie swoją trzyletnią edukację w Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w Rumi. Pragniemy Was z tego powodu serdecznie pożegnać. Mamy nadzieję, że spędziliście te lata z uśmiechem, zdobyliście wiedzę i umiejętności, nawiązaliście wiele znajomości oraz znaleźliście prawdziwych przyjaciół. Właśnie te chwile będą we wspomnieniach każdego z Was.

   Jako absolwenci jesteście teraz w czasie trudnych wyborów, bo od tego zależy kim zostaniecie w przyszłości oraz jaką drogą podążycie. Oby Wasza następna szkoła również przyniosła wiele dobrego – pozwoliła stać się osobami dorosłymi oraz rozwijającymi swoje pasje – ludźmi dążącymi do wybranych przez siebie celów, jak również spełniających swoje marzenia i powołania.

  Jako Wasi młodsi koledzy chcielibyśmy także bardzo Wam podziękować za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, liczne osiągnięcia w konkursach oraz zaangażowanie w rajdach, po których pamiątki i nagrody na zawsze zostaną w murach Gimnazjum nr 4.

  Życzymy Wam, abyście wyszli z gimnazjum bogatsi o nowe doświadczenia, dojrzalsi, pewni siebie oraz swoich decyzji. Jak powiedział Gabriel Marguez: "Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło".

 


koniecrU
roczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się:

 21 VI 2018r

klasy III - o godzinie 15.00; 

 22 VI 2018r

 pozostałe klasy - o godzinie 9.00.

3 maja - cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znacząca data, dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Czy prawdziwy Polak może nie znać historii swojego kraju?
Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

Kalendarz wydarzeń

maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
17:00
Data :   7 maj 2019
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

  ul. Batorego 29
  84-230 Rumia
  tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa