czyt2   Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci był dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi okazją do zorganizowania kilkugodzinnej akcji czytania książek, tym razem jednak nie w szkole, ale w Galerii Rumia. Dzieci ze szkolnej świetlicy oraz uczniowie reprezentujący niemal wszystkie klasy, w barwnych kostiumach przybliżających różne bajkowe postaci, bawili się i zapraszali do zabawy swoich młodszych kolegów przebywających z rodzicami w Galerii. Dzieci mogły posłuchać bajek oraz na przygotowanych kartkach pokolorować swoich ulubionych bohaterów, a kończąc zabawę na bajkowym dywanie, otrzymywały kolorowe baloniki.
  Wyjście do Galerii i zwrócenie uwagi na literaturę dziecięcą wprowadzającą młodych czytelników w niezwykły świat przygód był sposobem na uczczenie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który jest obchodzony każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi udowodnili, że lubią czytać, cenią książki i chętnie włączają się w akcje wspierające czytanie.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa