spzaut   4 marca gościliśmy w naszej szkole pisarkę, panią Barbarę Szelągowską oraz ilustratorkę, panią Monikę Jędrychowską. W spotkaniu z autorkami książek dla dzieci uczestniczyły grupy przedszkolne „Rybki” i „Sowy” oraz uczniowie klas I i II. Ważną postacią towarzyszącą dzieciom była trzymetrowa, kolorowa stonoga Jadzia, która w zabawny sposób włączyła się w lekcję o tajnikach powstawania książek.

   Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, na czym polega praca autorek, skąd czerpią pomysły i jaką te pomysły pokonują drogę, by w postaci książki trafić do rąk czytelników. Ważną częścią spotkania były zadania wykonywane przez dzieci: rozwiązywanie zagadek, odpowiadanie na pytania i tworzenie tablicy zawierającej informacje o tym, jak właściwie postępować z książką. Najmłodsi mieli okazję wyrazić swoje emocje w kangurzych skokach oraz w poruszającym się w rytm muzyki pociągu.

   Mamy nadzieję, że nietypowa lekcja o książce, jej powstawaniu i licznych zaletach przysporzy naszej szkole wielu aktywnych czytelników.

Jolanta Eisner

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa