pols   26 lutego wszyscy uczniowie klas IV – VIII, czyli uczestnicy szkolnego konkursu „Zabawa z polszczyzną” poznali zwycięzców dwóch etapów zmagań z zadaniami sprawdzającymi znajomość naszego ojczystego języka. Dyplomy i nagrody trafiły do rąk 20 uczniów wyróżniających się w poprawnym posługiwaniu się polszczyzną, a trojgu z nich przyznano zaszczytne tytuły MISTRZÓW. Szkolnym Mistrzem Ortografii została Emma Moza z klasy V a, tytuł Mistrza Frazeologii przyznano Aleksandrze Siembidzie z klasy VII a, a Mistrzem Języka Polskiego ogłoszono Adriana Sałatę z klasy VIII a. Wszyscy laureaci konkursu odebrali nagrody i gratulacje od pani Małgorzaty Łoboz, wicedyrektora szkoły, która wyraziła słowa uznania dla wiedzy i umiejętności naszych uczniów.

  Konkurs zorganizowany w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego był dobrą okazją do tego, by potwierdzić ważną rolę języka w naszym życiu, codziennych kontaktach i relacjach między ludźmi. Warto zatem dbać o jego poprawność, piękno i bogactwo.

Jolanta Eisner

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa