debata2  Uczniowie naszej szkoły w minioną środę, wzięli udział w Debacie nt. Facebook niesie więcej szans niż zagrożeń. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, przełamywaniem własnych słabości i lęków, uczyli się jak argumentować swoje przekonania. Poruszony został temat mowy nienawiści, której czasem tak dużo jest w mediach społecznościowych. Debata poprzedzona była dwudniowym przygotowaniem, podczas którego nasi uczniowie byli szkoleni przez osoby z Instytutu Debaty Publicznej. Pod okiem fachowców uczyli się kulturalnych wypowiedzi i wielu pojęć związanych z samą debatą.

Wypowiedzi uczniów:
1. Amelia Ptach 7a - W debacie najbardziej podobało mi się to, że mogłam wyrazić swoją opinię na temat danej tezy. Pokonałam swój lęk przed występowaniem publicznym. Była to dla mnie duża szansa.

2. Natalia Tomkiewicz 7a - Debata mi się podobała, ponieważ zajęcia były bardzo urozmaicone i ciekawe. Pan Andrzej był bardzo pomocny i bardzo dobrze nas przygotował.

3. Wiktoria 7a - Debata podobała mi się, bo można było przedstawić swoje argumenty oraz na nie podyskutować. Również dlatego, że była przeprowadzona w bardzo miłej atmosferze.

lipiec 2019