d5Cyberprzemoc, internetowy hejt oraz udostępnianie danych przypadkowym osobom - to tylko niektóre tematy poruszone podczas Debaty Oksfordzkiej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi.

Tezą przewodnią dyskusji było hasło „Facebook niesie więcej korzyści niż zagrożeń”. Młodzież została podzielona na dwa zespoły – pierwszy, który bronił tego stwierdzenia i drugi, który prezentował przeciwną opinię.

- Dzisiejsza debata to podsumowanie dwudniowych starań naszych uczniów – powiedziała Liliana Król, dyrektor SP nr 7. – W tym czasie musieli oni zmierzyć się ze swoimi słabościami i nabyć umiejętność występowania przed publicznością.

Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom merytoryczny i widać było, że dobrze przygotowali się do dyskusji. Umieli obronić własną opinię, powołując się na konkretne argumenty. Publiczność z kolei wyrażała swoje zdanie na temat poszczególnych wystąpień podnosząc zieloną lub czerwoną kartkę. Na zakończenie przedstawiciele władz samorządowych wręczyli młodym mówcom nagrody.

- Gratuluję uczniom przygotowania oraz odwagi, gdyż wystąpienia publiczne wcale nie są łatwą sprawą – podsumowała Anna Jamróz-Szadaj, radna powiatu wejherowskiego.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa