Uroczystość nadania imienia Gimnazjum nr 4 w Rumi imienia Karola Wojtyły odbyła się 18 maja 2006 r. Była to uroczystość wyjątkowa pod każdym względem. 
   Uroczystość w szkole poprzedzała msza świata, którą odprawił ksiądz Arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Wspaniałe słowa wygłoszone zachwyciły zarówno rodziców jak i nauczycieli i uczniów. W czasie mszy został poświęcony sztandar szkoły, ufundowany przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 4 w Rumi. 
   Na terenie szkoły uroczystość była równie podniosła. Przybyli na ją zaproszeni goście, m.in. przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gdańsku - Pan Kurator Adam Krawiec oraz Pani wizytator Małgorzata Perzyna, a także przedstawiciele władz miejskich Pani Burmistrz Elżbieta Rogala - Kończak, wiceburmistrz ds. oświaty Pani Iwona Romanowska oraz naczelnik Wydziału Oświaty Pani Anna Czyżewska. 
   Uroczystość poprowadziła uczennica klasy III Aleksandra Skrodzka oraz Bartosz Mudlaff. Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły w ręce Pani Dyrektor Danuty Sosnowskiej, która z kolei przekazała go uczniom. Pani Iwona Romanowska odczytała uczniom uchwałę Rady Miejskiej o nadaniu imienia Gimnazjum nr 4.Wstęgę na nowej tablicy przecięli : Pani Burmistrz Elżbieta Rogala - Kończak oraz Kuratorium Oświaty Pan Kurator Adam Krawiec. 
   Po części oficjalnej został zaprezentowany program artystyczny. Cała uroczystość nadania miała bardzo podniosły i uroczysty charakter. Program artystyczny pokazujący scenki z życia Karola Wojtyły wywołał łzy wzruszenia, które na długo pozostaną w pamięci uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości 

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa