bib5           14 grudnia  podsumowaliśmy konkurs plastyczny ogłoszony przez szkolną bibliotekę. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – II oraz klasy V i VI, którzy wykonali prace na temat „Magia świątecznego drzewka”. Niezwykle barwne i pomysłowe ilustracje wyróżniały się bogactwem formy i ciekawym wykorzystaniem technik plastycznych, dzięki czemu możemy podziwiać wiele świątecznych drzewek stworzonych przez dziecięcą wyobraźnię. Warto także dodać, że wychowawca świetlicy pani Alicja Haftka zachęciła dzieci do zastosowania interesującej techniki, co pozwoliło wyodrębnić dodatkową kategorię „Palcem malowane”. Temat konkursu okazał się również inspiracją do wykonania pracy zupełnie innej, przestrzennej – świątecznej ozdoby, której autorką jest uczennica klasy szóstej.

Prace wszystkich młodych artystów zostały nagrodzone. Ich autorzy odebrali dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Liliany Król, która podkreśliła staranność  i pomysłowość wykonanych prac. Bardzo miłym akcentem było zadedykowanie organizatorowi konkursu – nauczycielowi bibliotekarzowi piosenki świątecznej w wykonaniu dzieci przygotowanych przez p. Alicję Haftkę.

Konkurs plastyczny wpisał się w szereg działań szkolnych związanych ze zbliżającymi się świętami i z ich wyjątkową atmosferą. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nim udział i zaangażowali się w jego organizację.

Jolanta Eisner

maj 2019