9 listopada 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi uroczyście uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI!

100npNa pierwszym apelu zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z przedszkola, świetlicy, a także 1 i 2 klasy SP. Wykonali oni kilka ujmujących pieśni patriotycznych połączonych z krótkimi występami artystycznymi. Dzieci ubrane były galowo, a wszystkiemu powagi dodawały biało-czerwone kotyliony i wstążeczki. Całość zwieńczyły piękne prace artystyczne o tematyce patriotycznej, uczniów klas 4 i 5, które porozwieszane zostały w szkole.

Na drugim apelu występowali uczniowie starsi. Młodzież szkolna z klas 6,7,8 i 3 gimnazjum zaprezentowała wybitnych patriotów: "Ojców Niepodległości" zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich. I tak, w różnej formie: piosenek, filmików, scenek artystycznych czy prezentacji klasy przedstawiły:

6A - Władysław Grabski
7A - Józef Unrug
8A - Józef Piłsudski
8B - Antoni Abraham
3A - Wincenty Witos
3B - Ignacy Jan Paderewski
3C - Roman Dmowski
3D - Eugeniusz Kwiatkowski

Dodatkowo cała SP 7: uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali uroczyście 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym czasie cała Polska biła rekord we wspólnym śpiewaniu hymnu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania!

Po uroczystości uczniowie i pracownicy szkoły zamieścili swoje kotyliony i symbole narodowe wraz ze swoimi imionami na dużym kotylionie szkoły. Na tym tle wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg uroczystych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 9 listopada 2018 r. tj. dwa dni przed właściwymi uroczystościami 11 listopada, był pięknym świadectwem patriotyzmu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi im. Karola Wojtyły.

NIECH ŻYJE NIEPODLEGŁA POLSKA!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

sierpień 2019