sw2Za drzwiami świetlicy jest głośno – te panie ze świetlicy pewnie tylko siedzą za biurkiem, a dzieci hałasują – w internecie na temat świetlic szkolnych można usłyszeć różne głosy...

Nie wiemy oczywiście, co dzieje się we wszystkich świetlicach, ale chciałybyśmy jako wychowawczynie Słonecznej Świetlicy SP 7 przedstawić się i powiedzieć słówko o naszej pracy. Priorytetem w naszej świetlicy jest odrabianie prac domowych oraz pomoc w nauce i rozwijaniu zainteresowań dzieci.

Próbujemy inspirować uczniów do twórczego działania. Wyrazem tego są nie tylko zajęcia plastyczne i techniczne, których efekt jest widoczny od razu, czy też zajęcia ruchowe, muzyczne, czytelnicze i logicznego myślenia (krzyżówki, rebusy, zagadki, gry, etc.), ale przede wszystkim istotne działania pedagoga, które są nawiązaniem do starożytnego znaczenia tego słowa: paidagogos – podążający za ... Nie wyobrażamy sobie pracy, w której narzucałybyśmy tylko swoje zdanie i metody rozwiązywania problemów. Najważniejszym, nieustającym i codziennym zadaniem jest podążanie za myśleniem, odczuwaniem dzieci i wspólne szukanie wartościowych rozwiązań problemów wynikających z wzajemnych relacji dzieci, czy też ze zrozumienia tego, co dzieje się w nas pod wpływem panujących tam emocji. Odkrywamy razem świat – jesteśmy przekonane, że można zmienić świat na lepsze poprzez swoje nawet najdrobniejsze pozytywne działanie. Swoją drogą takie drobne działania wymagają od nas często nie lada odwagi. Każdy z nas jest inny i często z tego powodu powstają konflikty. Uczymy się pracować nad sobą, aby nie przeszkadzać innym i dbać o to, aby inni nie przeszkadzali nam.

Jeśli więc przechodząc obok drzwi świetlicy, zastanawiacie się, dlaczego tam jest tak głośno,

to my po prostu wszyscy ciężko pracujemy, no i zarazem fajnie się bawimy!

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa