sw1Nasza świetlica nazywa się „Słoneczna", bo mamy ściany w słonecznym kolorze, często zaglądają tu promienie słońca, ale przede wszystkim dlatego, że staramy się, aby każde dziecko dobrze się tu czuło i uśmiechało się słonecznie.

Smutne buzie szybko się rozweselają, ponieważ mamy mnóstwo pomysłów na dobrą zabawę. Jednak żeby wszyscy dobrze się tu czuli, w „Słonecznej Świetlicy" trzeba przestrzegać ustalonych reguł.

Myśleliśmy, że w świetlicy można robić to, co się chce. Po skończonych lekcjach, na których należy być cicho, wbiegliśmy z krzykiem do świetlicy. Rzuciliśmy plecaki, niektórzy się rozpychali, inni coś wyciągali z półek, a jeszcze inni wyrywali sobie z rąk nasze ulubione duże klocki-pufy i kłócili się o nie. Nasza Pani szybko nas uciszyła. Okazało się, że w świetlicy panują pewne reguły, których trzeba przestrzegać. Pani powiedziała, że najlepiej, jeśli wspólnie ustalimy zapisy kontraktu, który będzie obowiązywał w „Słonecznej Świetlicy". Bardzo nam się to spodobało.

Gdy skończyliśmy, każdy z nas podpisał się pod ustalonymi zasadami.

Łatwo jest się podpisać, kiedy zna się wszystkie litery swojego imienia. Ale teraz, gdy obowiązuje nas kontrakt, już wiemy, że wcale nie jest tak łatwo przestrzegać jego zapisów.

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa