rajdjednoroecSobota 6 października 2018r. obfitowała w liczne wrażenia. Ogólne podekscytowanie wynikało z faktu, iż właśnie tego dnia w SP7 organizowano dla młodszych dzieci rajd „Minionki 2018. Misja Jednorożec”.

W rajdzie brało udział 14 grup, były to dzieci, które uczęszczają do pierwszej, drugiej i trzeciej klasy podstawówki. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się o godzinie 9.00, kiedy to pierwszy przewodnik z grupą wyruszył na trasę, która miała około 10km. Opiekunowie oraz dzieci przebrali się za Minionki, bohaterów popularnego filmu animowanego.

Każdy uczestnik musiał ustalić położenie ośmiu punktów orientacyjnych. Pierwszy z nich był w szkole i miał charakter bardziej informacyjny. Natomiast pozostałe punkty znajdowały się w lesie lub na jego obrzeżach. Dzieci miały wykonać konkretne zadania, za które otrzymywały element, który był niezbędny do złożenia mechanicznego jednorożca –

prezentu urodzinowego dla Agnes (była to bohaterka z bajki pt. „Minionki”). Warto zwrócić uwagę na fakt, iż organizatorzy odziani byli w narodowe stroje państw będących sąsiadami Polski: niemieckie, ukraińskie, czeskie.

Oto kilka słów od uczestniczek rajdu.

„Miałam przyjemność być przebrana za Niemkę i nadzorowałam siódmy punkt. Dzieci najpierw tańczyły ze mną, potem musiały zaśpiewać piosenkę pt. „Panie Janie” w języku niemieckim i polskim (kołysanka miała ułożyć do snu małe dziecko). Następnie udaliśmy się trochę dalej, by dzieci mogły odnaleźć część do mechanicznego jednorożca. Dzieci zachowywały się dosyć grzecznie. Sądzę, że spodobało im się. Rajd przebiegał w rodzinnej atmosferze. Było niezwykle wesoło i sympatycznie.”

Martyna (uczennica kl.III b)

„Podczas Rajdu Minionkowego stałam na punkcie drugim o tematyce rosyjskiej. Oprócz mnie była tam jedna z moich koleżanek z klasy oraz absolwentka naszej szkoły wraz z paroletnią córeczką. Wszystkie byłyśmy przebrane w rosyjskie stroje ludowe – czapki z futra, eleganckie bluzki, długie spódnice, ciepłe płaszcze oraz biżuterię w kolorach czerwonym oraz złotym. Na naszym punkcie, dzieci uczyły się pisać swoje imiona za pomocą cyrylicy- rosyjskiego alfabetu, a w nagrodę mała Rosjanka pomagała im odszukać jedną z potrzebnych im części. Myślę, że rajd był miłym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców oraz osób prowadzących. Na długo pozostanie w mojej pamięci. Bardzo miło mi się współpracowało z innymi uczestnikami. Mam nadzieję, że za rok także będę miała okazję w nim uczestniczyć.”

Z. (uczennica kl.III b)

            Rajdy to chluba naszej placówki. „Minionki. Misja Jednorożec” również okazały się sukcesem. Pogoda była łaskawa, zatem pozostało już tylko dziarsko wędrować i cieszyć się bliskością natury. Oczywiście głębokie ukłony i podziękowania należą się organizatorom tej imprezy. Dobra robota! Do zobaczenia za rok!

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa