To już ćwierć wieku wspólnego wędrowania!

rajd25Jak ten czas szybko płynie!

Wyprawa odbyła się w sobotę 22 września 2018 roku. Tegoroczne hasło brzmiało:

1918 – 2018 SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W rajdzie wzięli udział członkowie SKKT, PTSM, ZHP oraz wszyscy miłośnicy turystyki. Na trasach pojawiły się także wielopokoleniowe rodziny. Reprezentacje szkól i zespoły młodzieży niepełnoletniej wędrowały w rajdzie pod opieką instruktora, rodziców lub nauczyciela. Nikt nie zwracał uwagi na aurę, która w tym roku nie oszczędzała uczestników.

Celem wyprawy było poznanie nowych walorów krajoznawczo–przyrodniczych TPK, zwrócenie uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie turystyki pieszej jako czynnej formy wypoczynku i rekreacji, popularyzowanie zdobywania odznak turystycznych, zdobycie punktów na OTP i odznakę „Turysta Przyrodnik”, integracja środowisk miłośników turystyki pieszej. Jednak przede wszystkim liczyła się dobra zabawa!

Uczestnikom zaimponowało fachowe oprowadzanie po wszystkich trasach i organizacja punktów kontrolnych podczas wędrówki. Wieloletnie doświadczenie z pewnością się przydało.

Piechurzy wzięli udział w licznych wyzwaniach – rozwiązywali test wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym (trudny!), tworzyli rebus (hasło: NIEPODLEGŁOŚĆ), układali wzór polskiego godła z szyszek i gałązek (praca zespołowa).

Gospodarzami przedsięwzięcia byli:

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 IM. KAROLA WOJTYŁY W RUMI oraz SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO–TURYSTYCZNE NR 25 „WŁÓCZYKIJ”.

W pamięci uczestników na pewno pozostaną: ognisko turystyczne na polu biwakowym, pyszny bigos i gorąca herbata. Wszystkich ucieszyły pamiątkowe przypinki. Będą przypominały ten pełen wrażeń dzień!

Szczególne podziękowania i słowa uznania należą się organizatorom, którzy od lat wytrwale zachęcają młodych ludzi do podziwiania uroków leśnych zakątków.

Do zobaczenia za rok!

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa