To już ćwierć wieku wspólnego wędrowania!

rajd25Jak ten czas szybko płynie!

Wyprawa odbyła się w sobotę 22 września 2018 roku. Tegoroczne hasło brzmiało:

1918 – 2018 SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W rajdzie wzięli udział członkowie SKKT, PTSM, ZHP oraz wszyscy miłośnicy turystyki. Na trasach pojawiły się także wielopokoleniowe rodziny. Reprezentacje szkól i zespoły młodzieży niepełnoletniej wędrowały w rajdzie pod opieką instruktora, rodziców lub nauczyciela. Nikt nie zwracał uwagi na aurę, która w tym roku nie oszczędzała uczestników.

Celem wyprawy było poznanie nowych walorów krajoznawczo–przyrodniczych TPK, zwrócenie uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie turystyki pieszej jako czynnej formy wypoczynku i rekreacji, popularyzowanie zdobywania odznak turystycznych, zdobycie punktów na OTP i odznakę „Turysta Przyrodnik”, integracja środowisk miłośników turystyki pieszej. Jednak przede wszystkim liczyła się dobra zabawa!

Uczestnikom zaimponowało fachowe oprowadzanie po wszystkich trasach i organizacja punktów kontrolnych podczas wędrówki. Wieloletnie doświadczenie z pewnością się przydało.

Piechurzy wzięli udział w licznych wyzwaniach – rozwiązywali test wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym (trudny!), tworzyli rebus (hasło: NIEPODLEGŁOŚĆ), układali wzór polskiego godła z szyszek i gałązek (praca zespołowa).

Gospodarzami przedsięwzięcia byli:

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 IM. KAROLA WOJTYŁY W RUMI oraz SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO–TURYSTYCZNE NR 25 „WŁÓCZYKIJ”.

W pamięci uczestników na pewno pozostaną: ognisko turystyczne na polu biwakowym, pyszny bigos i gorąca herbata. Wszystkich ucieszyły pamiątkowe przypinki. Będą przypominały ten pełen wrażeń dzień!

Szczególne podziękowania i słowa uznania należą się organizatorom, którzy od lat wytrwale zachęcają młodych ludzi do podziwiania uroków leśnych zakątków.

Do zobaczenia za rok!

lipiec 2019