bibliotekaidMinął październik, drugi miesiąc roku szkolnego, proponuję zatem krótkie podsumowanie aktywności czytelniczej w naszej szkole. Co, ile, kiedy czytamy?

Wśród wypożyczanych przez uczniów książek przeważają lektury. To bardzo dobrze! Wśród omawianych na lekcjach lektur są naprawdę ciekawe utwory, które dotyczą różnorodnych problemów istotnych w naszym życiu. Na uwagę zasługuje również fakt, że są grupy uczniów zainteresowanych konkretną odmianą literatury: fantastyką, powieścią obyczajową oraz książkami pisanymi przez podróżników. Z relacji niektórych czytelników wynika, że na czytanie poświęcają wiele czasu, wykorzystując wolne chwile w domu, a niekiedy w szkole, w czytelni.

Uczniowie mają także możliwość pracy z różnymi słownikami i książkami popularnonaukowymi, których liczba wypożyczeń w październiku przekroczyła 120.

W sumie w minionym miesiącu nasza biblioteka szkolna wypożyczyła 334 książki. Najwięcej wypożyczeń mają na swoim koncie klasy: II b (gim.), VII c i III b (gim.).

Zachęcam do wizyt w bibliotece oraz do wypożyczania i czytania książek, przypominając nasze tegoroczne hasło przewodnie: „KIEDY MASZ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI, IDŹ DO BIBLIOTEKI”.

lipiec 2019