czytam           Pierwsze podsumowanie aktywności czytelniczej za nami. Okazuje się, że we wrześniu z biblioteki szkolnej wypożyczono 158 książek. Najbardziej aktywnymi czytelnikami byli uczniowie klas: III c – 30 książek, III b – 27 wypożyczonych książek i II b – 25 książek.

Zachęcam do wypożyczania i czytania książek, nie tylko lektur! Nasza biblioteka posiada w swoich zbiorach naprawdę ciekawe utwory z literatury współczesnej. Wiele książek to hity ostatnich lat, warto je poznać.

Ogłaszam konkurs na „Najbardziej zaczytaną klasę”! Podsumowanie tego konkursu odbędzie się dwa razy w roku szkolnym – przed końcem pierwszego półrocza i przed zakończeniem roku szkolnego.

Jeśli lubicie miłe niespodzianki, to wypożyczajcie i czytajcie książki. Główną nagrodą są niezwykłe przeżycia u boku literackich bohaterów, mądrość i bogaty język, ale będzie też nagroda innego rodzaju. Warto się o nią postarać!

J. Eisner

lipiec 2019