Dj17 26-go września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, który jest celebrowany przez wiele szkół i uczelni. Nasza szkoła również postanowiła w tym roku kontynuować szerzenie wśród młodzieży świadomości językowej. Program artystyczno-rozrywkowy połączyliśmy z drużynową rywalizacją w zakresie znajomości języków obcych. Uczniowie klas siódmych oraz gimnazjalnych musieli wykazać się spostrzegawczością i szybkością, wykonując poszczególne zadania, które przydzielane były drużynom przez cztery dni ubiegłego tygodnia: QR Treasure Hunt, dotyczący ciekawostek języko­wych; Scrabblemania; ‘Słowa dookoła Europy - „Dobieranka”; Zabawa z językiem rosyjskim – słowa pisane za pomocą cyrylicy. Zwycięzcą turnieju została klasa IIB, a tuż za nią na podium stanęli uczniowie klasy IIIE i IIIC. Najlepsi zostali nagrodzeni  słodkościami podczas przedstawienia , w którym młodzież z klas IIIC, IIIE i IIB udowodniła, że znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie umożliwia uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji.

sierpień 2019