podziekowanie

,,Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.
(M. Twain)

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy !

Dziś, jak co roku, dnia 14 października obchodzony jest w Polskich Szkołach Dzień Edukacji Narodowej. Został on ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

Każdy od najmłodszych lat styka się z nauką. Dla niektórych z Nas, bardzo łatwo jest znaleźć drogę, którą chcemy podążać. Są też sytuacje trudniejsze, kiedy nie wiemy, jak postępować – jest Nam ciężko. Wtedy, oprócz Rodziców to właśnie Wy, Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy próbujecie Nas zmobilizować, wspierać. Jest to wyzwanie, które podejmujecie z odwagą każdego dnia, dlatego więc w tym szczególnym dniu pragniemy Wam podziękować za cały trud, który włożyliście w to, byśmy byli lepszymi ludźmi, rozwijali swoje pasje, kroczyli mądrymi ścieżkami. Jesteście wzorem dla przyszłych pokoleń.

Dziękujemy każdej osobie, która przyczynia się, abyśmy się kształcili. Każdy ma swoje talenty i pasje – bardzo jesteśmy Wam wdzięczni za to, że wśród zajęć możemy kształtować swój umysł oraz przygotowywać się..i wkraczać w dorosłe życie pełni zapału i pomysłów.

Życzymy Wam przede wszystkim cierpliwości do Nas oraz zdrowia – dziękujemy, że jesteście, Nasi Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy J

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi

lipiec 2019