W dzisiejszych czasach, w dobie komputerów, telefonów komórkowych, TV itp. coraz mniej czasu poświęcamy na aktywny wypoczynek (sport, rekreację, czytanie książek czy choćby pisanie listów do przyjacół. 

Młodzi ludzie coraz częściej nie przywiązują wagi do wysławiania się piękną mową ojczystą. "Polacy nie gęsi swój język mają" głosi przysłowie. Należy go doskonalić i kształtować za wszelką cenę i wszelkimi sposobami. Może to być zabawa, jak popularna gra w Scrable, może to być parę minut dziennie ćwiczeń. Czytanie wzbogaca nasze zapamiętywanie wzrokowe poprawnego pisania, dlatego starajmy się, abyśmy czytali teksty poprawne.

Drodzy Uczniowie w trosce o Wasz prawidłowy rozwój mowy proponuję ćwiczenia logopedyczne. Nie musicie wykonywać wszystkich od razu, zachęcam do wybrania kilku z poniższych propozycji. Szybko sami się przekonacie, czy Wasz oddech jest dostatecznie głęboki, a język szybki i sprawny. Jeżeli te ćwiczenia sprawiają Wam dużą trudność, to warto się nad tym troszeczkę zastanowić. Osobiście zachęcam do systematycznych ćwiczeń.

Zestaw ćwiczeń wspomagających prawidłowe mówienie

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa