Orientaliści

Prowadząca - Kornelia Nowicka - Bielecka

"Orientaliści" naszej szkoły
Bieg na Orientację, to dyscyplina sportu, która towarzyszy naszej szkole od ponad 17 lat. Wielu uczniów SP7  czynnie bierze udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowych oraz treningach w Uczniowskim Klubie Sportowym „Siódemka”, na których  poznają tajniki tego sportu.

Umiejętność orientowania w nieznanym terenie poznajemy  poprzez zapoznanie z wszystkimi komponentami mapy, zasadami ustawiania jej zgodnie z kierunkami świata, orientowania w terenie leśnym, zabudowanym - także wokół naszej szkoły, ale również na terenie szkoły i  sali gimnastycznej. Dodatkowo zajęcia kształcą charakter, uczą szybkiego podejmowania decyzji, radzenia sobie ze stresem. Częste zajęcia w terenie leśnym są zawsze interesujące. Stopień trudności jest odpowiednio dostosowany do wieku i umiejętności zawodników, a przyjemność przebywania na łonie natury, z dala od miejskiego gwaru, jest zdrową alternatywą spędzania czasu wolnego.

Wyjazdy na obozy sportowe, konsultacje techniczne czy też zawody sportowe (których jest wiele w ciągu roku), to nie tylko ciężka praca czy obowiązek, ale wspaniała zabawa w miłej, przyjaznej atmosferze, a wspólna organizacja imprez, w którą zaangażowani są uczniowie naszej szkoły, nawet tych o randze międzynarodowej, przynosi wiele satysfakcji i zadowolenia. Dodatkowo częste wyjazdy dają możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc i poznania ciekawych ludzi.

Dzięki systematycznej pracy możemy osiągać wysokie wyniki sportowe.